Бисерите на Фрчковски

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Како не им е срам бе да седат на сред центар со она в раце. Отруени срца.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Село гори,
Баба ја боли.


Брилијантно.

Фала УМС на ВМРО шо ги собравте на едно место, да си се посмееме. :back:

И да, со ова сега одвративте 102 кома седумнајс посто од луѓето кои планираа да гласаат за Фрчкоски да го сторат тоа.

Браос.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Еве уште некој од бисерите на Фрчковски:

Има ли ВМРО-ДПМНЕ претседателски кандидат, прашува опозицискиот конкурент на Иванов. Фрчкоски вели дека политичките старатели Бичиклиски и Груевски го застапуваат и наместо Иванов тие полемизираат со кандидатите за шеф на државата.

- Тие го кријат како леунка.Не го покажуваат. Тој нема никаков став за ниту еден политички проблем во земјава кој го допира претседателот на државата, вели Фрчкоски.

Забелешките на премиерот дека врелиот костен за решавање на проблемот со името му бил оставен нему, без никој од неговите претходници да стори нешто, Фрчкоски ги оцени како проблем со кој се соочува секој слаб политичар.

- Тој сака сите проблеми да биле решени од неговите претходници и нему да му остават само да вработува вмровчиња во државната администрација. Тоа би било идеално. Јас се согласувам со него дека тој нема капацитет да го реши овој проблем, додава Фрчкоски.

Линк.

Коа човек го чита, дури понекогаш му иде и да поверува во неговите "бисери".
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А што им фали на изразите од фрчколина..одамна тој сфатил на кој јазик се збори на „улица’’.
Сите ние ги употребуваме тие изрази дали во тој или друг облик не е важно....
......има многу други гомнарии кои можат да му ги припишат.....ова сега е само за смеење..
...во секој случај кампањата ќе биде хумор од најдобар квалитет.:vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.431
Настрана тоа што е ова патетика жива од тупи луѓе(кои еден ден ќе не водат најверојатно) ме интересира што од ова нашкрабаново е лага?? и ако не е, дали го личи Фрче да се размафтува со вакви зборови додека проповеда, култура и европски навики.??
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Настрана тоа што е ова патетика жива од тупи луѓе(кои еден ден ќе не водат најверојатно) ме интересира што од ова нашкрабаново е лага?? и ако не е, дали го личи Фрче да се размафтува со вакви зборови додека проповеда, култура и европски навики.??
Па најверојатно од кога увиде дека колумните кои ги пишува, поради латинските изрази и непознатите зборови ретко кој му ги разбира, се сврте накај народот и почна да му се обраќа со народски речник..........народски кажано.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Eдно време, иако имаше доста гафови и глупости како министер, ми беше интересен :)
Секако, сеуште го ценам како интелектуалец.
Едно време почна да фрла со дрва и камења по СДСМ...ми стана малку одбивен...
Сега, со сељачково понашање, со кое мисли дека е нешто недопирливо...ми стана тотално одвратен.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.431
Па најверојатно од кога увиде дека колумните кои ги пишува, поради латинските изрази и непознатите зборови ретко кој му ги разбира, се сврте накај народот и почна да му се обраќа со народски речник..........народски кажано.
Професор е по политика и такви слични срања, он си знае најдобро, али јас како лаик не верувам дека овој метод со курчење префриганост и неоснована надменост ќе му донесе ништо друго освен кур магарешки на изборите.

Исмејување на овие УМС(колку и да се дебилни и на фаца и на муабет) како начин да се заобиколи нивната поента и суштина, која несомнено ја имаат со ова, само го потврдува истиот кур што ќе го пие фрчко.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Па најверојатно од кога увиде дека колумните кои ги пишува, поради латинските изрази и непознатите зборови ретко кој му ги разбира, се сврте накај народот и почна да му се обраќа со народски речник..........народски кажано.
како селска будала... со четврто..... народски заокружено.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Голема срамота е за претседателски кандидат да се изразува вака, но мислам дека тоа што е пострашно е неговата професорска функција. Со ваков професор можам да замислам какви студенти штанцал правниот факултет. Сепак според постапката на Унијата не ми се чини дека годинава ќе има фер претседатлски избори.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
1
А бе ај врцко или цвцко сеедно ај нека оди таму да учи пред школски деца ако го бива за тоа а не политика да води нека ја остави политиката да ја водат некои што ја разбираат.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А бе ај врцко или цвцко сеедно ај нека оди таму да учи пред школски деца ако го бива за тоа а не политика да води нека ја остави политиката да ја водат некои што ја разбираат.
Да бе стварно.
Нека му ја остави на Иванов па тој да кажува приказни за КУР-ДИ-СТАН.
Нека му ја остави на Латас на кого пишувањата, не му се вредни г*з да избришеш со нив.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Или уште поточно да им ја остави политиката на Томиќ и на Груевски,кој злостор!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Не треба реакции за неговиот речник, така се изразува и тоа делува на оној што го чита. А за претседател не ќе да е соодветен (не говорот, човекот).
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
kako so velat starite - da ne bese tolku smesno, ke bese tragicno...pa kako ne im e stram na tie topucite( starite politicari) da gi explotiraat maldite na takov nacin bre, ebati gluposta nevidena. A pak tie mladite tolku bez svoe ja ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom