Бисексуалност/Лезбејство

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Fantom_oh напиша:
Појќе од 120 е 80,100? смех си чоече :pos:
Ебаго, мислев дека конташ фори доста добро... Нешто си ми ненаспан :)

Иначе, "психологија" како одговор на дилемата е преширок, а истовремено и преповршен муабет. Дали викаш дека човекот генетски е предодреден и низ годиниве се развивал на таков начин што си го засилил почитувањето на лезбејските практикантки или викаш дека жените неможат да ја надминат психолошки поставената граница поради која копјето го фрлаат 60-70 метра?




Знам, и ти мене ме збуни.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Копјето жените ќе го фрлат појќе од 60-70 метра само ако им израснат влакна на к*рот... Значи и женско да присилиш да гледа порничи цел ден, од немајкаде ќе глеат.
П.С. Ненаспан сум, тачно, фак дет Копа Америка...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
:pos2::pos2::pos2::pos2:
lele... mi nabivte kompleksi...
samo kazav deka poubavo izgleda zensko telo i deka i maski i zenski se palat na nego
maski zadnik?
bljak.. najsmesno nesto sto go imam videno...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Tikvi4ka напиша:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
lele... mi nabivte kompleksi...
samo kazav deka poubavo izgleda zensko telo i deka i maski i zenski se palat na nego
maski zadnik?
bljak.. najsmesno nesto sto go imam videno...
Jaс те поддржувам Тиквичке :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Работата е што нас, на машките, поубаво ни е да гледаме женски две отколку машки. А, кај женскиве можит е поубаво две машки отколку две женски :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Martin$ напиша:
Работата е што нас, на машките, поубаво ни е да гледаме женски две отколку машки. А, кај женскиве можит е поубаво две машки отколку две женски :)
Mislam deka ne... :) Dve zenski im e podobro sepak, duri i na zenskite :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Tikvi4ka напиша:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
lele... mi nabivte kompleksi...
samo kazav deka poubavo izgleda zensko telo i deka i maski i zenski se palat na nego
maski zadnik?
bljak.. najsmesno nesto sto go imam videno...
Не ти се погодил ... има и машки убави задници ... некои се дури мнооогу подобри од женски ... еее!:umorno:

А Фантом ... молим те избриши си ги мислењата ко ќе се наспиеш ... ама навистина немаат логика!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Tikvi4ka напиша:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
lele... mi nabivte kompleksi...
samo kazav deka poubavo izgleda zensko telo i deka i maski i zenski se palat na nego
maski zadnik?
bljak.. najsmesno nesto sto go imam videno...
Значи кај тебе е сеедно дали има испупчен задник или и да го бараш не можеш да го најдеш. Сепак мислам дека не правиш бљак кога ќе видеш дечко со убава задница
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не ми е гадно уопште да гледам ни лезбејки, ни гејови, нити па бисексуалци. Не ме возбудуваат, али ни најмалце не ми сметаат:toe:
Иначе, иако сум хетеро, вака визуелно поише уживам да гледам женски, него машки тела. Некако поинтересни ми се. Така да две добри цури на порниич, ми е одмор за очи:pipi:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не ми е гадно уопште да гледам ни лезбејки, ни гејови, нити па бисексуалци. Не ме возбудуваат, али ни најмалце не ми сметаат:toe:
Иначе, иако сум хетеро, вака визуелно поише уживам да гледам женски, него машки тела. Некако поинтересни ми се. Така да две добри цури на порниич, ми е одмор за очи:pipi:
Не си единствена, повеќето од стрејт жените уживаат во естетиката на женското тело, а тоа не ги прави геј.
Имам дури читано едно истражување што вика дека мажите од раѓање се генетски предодредени во однос на сексуалната ориентација, и или се геј или се стрејт, нема средина. Жените од друга страна, се раѓаат како потенцијални и хетеросексуалки и хомосексуалки во исто време, значи би, а подоцна во текот на социјализацијата сами одлучуваат за што ќе се решат и што повеќе ги влече и им одговара.
Не знам колку е научно точно, ама мене теоријава некако ми штима :icon_lol:

Поентата ми беше, можеби тоа објаснува зошто стрејт жените уживаат да гледаат други голи жени, а кај стрејт мажите ретко се среќава некој на кој му е пријатно да гледа двајца мажи како се сексаат. :toe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Псај ти држи теоријава:pipi: го имам читано истово.
Некој погоре кажа дека не се вртеле жените на добра машка задница:nenene: спротивно на тоа,јас би рекла дека нема некоја(без разлика дали е би,геј,стрејт)и некој(од машки пол,од било која сексуална ориентација,ќе примети,но некој нема да каже) што нема да погледне квалитетен задник.Но некако маживе послабо го истакнуваат тој дел,затоа мора да се гледа по жени:smir:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Не си единствена, повеќето од стрејт жените уживаат во естетиката на женското тело, а тоа не ги прави геј.
Имам дури читано едно истражување што вика дека мажите од раѓање се генетски предодредени во однос на сексуалната ориентација, и или се геј или се стрејт, нема средина. Жените од друга страна, се раѓаат како потенцијални и хетеросексуалки и хомосексуалки во исто време, значи би, а подоцна во текот на социјализацијата сами одлучуваат за што ќе се решат и што повеќе ги влече и им одговара.
Не знам колку е научно точно, ама мене теоријава некако ми штима :icon_lol:

Поентата ми беше, можеби тоа објаснува зошто стрејт жените уживаат да гледаат други голи жени, а кај стрејт мажите ретко се среќава некој на кој му е пријатно да гледа двајца мажи како се сексаат. :toe:
ova navistina me zainteresira ..... malku razmisliv i navistina drzi mesto teorijava .....
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Знам многу девојки кои станаа "лезбејки/бисексуалки" од мода и тоа е навистина невкусно дури и навредливо.
Мене ми се допаѓаат девојки, како изгледаат и се останато, но исто така прилично ми се допаѓаат и момци (а посебно нивните задници):vozbud: Така што јас би спаѓала во бисексуалци, без никаков проблем према хетеро или геј луѓе.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Lezbejstvo i biseksualnost voopsto ne opravduvam i mi segadi ednostavno, ama neka si pravat kako sto mu odgovara , jas ne gi osuduvam ama ne ni gi opravduvam. Za mene toa e bolna rabota i nikogas nema da se smeni moeto mislenje. Zamislete deteto vase da dojdi i da vi reci jas sum Biseksualec ili lezbejka, pa ne e vkusno stvarno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom