БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
More imbecil gi gledas li kako igraat srbite ?kako brz voz pominaa niz latvija,bosna i litvanija.ama aj da ne krsam film,realno polabavo teraa so nas
Нема врска, секој што некад играл баскет знае дека има утакмици кога све влага, и кога ништо не влага. Србија со Македонија беше од вториве а Македонија обратно. Посилни се Србите и не е реално што победи Македонија али не би ризикувале да не идат даље според мене.
--- надополнето: 8 септември 2013 во 19:59 ---
Океј ај што ти е поента? Да беше Литванија немаше као да слават? Ко алкохоличари се понашаат..
Токму таа, дека се понашаат ко алкохоличари, или во најмала рака аматери. Не верувам дека било која репрезентација оди да слави победа во група, па и дрим тимот на Америка да го тепа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Џабе математиките, не поминуваме група. Нека не се подгреваат надежи за џабе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.188
Поени од реакции
107.825
Ne mi se veruva so se se desi na ova evropsko do sea.

Sea treba:
Da ja tepame Latvia so hendikep.

Srbija da odluci deka isto bi bilo za niv da prenrsat 3 ili 4 boda. Nadvor od zdrav razum. Srbija nema da igra za nikogo, ke igra za sebe I ke Izgubi.
Istoto bi go napraile nie, ili bilo koja rep. sto ke se najde vo takva sutuacija.
Zatoa mislam deka ne treba da imame premnogu high hopes, iako bez da ja tepame Latvia +11 nikogas nema da znaeme kako bi igrala Srbija, pak ke recam zdraviot razum veli I realno bi odbrale da izgubat vo takva situacija.
Ajde barem da igraa pred nas. Vaka se im odi vo prilog, a na nas bukvalno nisto na ova evropsko.
Ovoj poraz ke ne kosta mnogu, od poveke aspekti..ke si pokaze vremeto..

Uste koa ja tepavme bosna na podgotovki 20 znaev deka toa ne e na arno I se plasev od ova.

Za profesionalizmot na kosarkarite, a voedno site ostanati reprezentativci vo site sportovi, ima samo edno ime I prezime za toa - kire lazarov
Па хендикеп во екипа имаме, ама тешко да тепаме носејќи се со него.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Може некој да ми даде статистика?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.971
Ајдееее се јавија стручњаците :facepalm::facepalm:
Иди некое првенство ракомет, сите стручњаци по ракомет, сите се разбират од ракомет, иди кошарка сите да се кандидират за селектори треба, одбојка исто сите знат, фудбал да не збораме... :tapp:

Пипан бил крив :facepalm:
Тоа цела екипа е за на бајач, освен БО, овие Пипан крив го наоѓаат, па и Док Риверс да е во селектор џабе ко се сите ТРКАЛА !
Пипан е крив можи шо шутираат 3ка, сите во нашата репрезентација се понашаат како ѕвезди ! Сите кој од кој поголема ѕвезда, па и Леброн да играше денес за нас пак ќе ја посеревме, му одржаја лекција по кошарка Телетовиќ и Џедовиќ !

3/25 за 3ка :tapp: Па Пелистер поќе тројка дава против Работнички и Фени :D

Катастрофа денес, искрено после овај пораз не се надевам дека ќе одиме понатаму, па уште помалку дека можиме да ја совладаме Латвија со 10 коша :eek: Можат слободно да си ги скапуват куферите и назад...

Антиќ 1 утакмица игра 5 не игра, само за одбрана е добар, напад не го бива, вака ако игра НБА за рок од 1 недела ќе бара авион за назад.
Гечевски и близнаците 0
Гечевски од секогаш како играч сум го поштовал, респект према него, ама толку е од чоекот незнам шо барате сам осети 36 години е дека не можи да игра и се тргна овие со сила го враќат и шо очекувате од него ?
Близнаците ме изненадија и мене, ептен слабо играат...
Најмногу ме изненади Илиевски, секоја чест, мислев чорба ќе биди на ова европско ама е еден од највлијателните во играта...
За БО немам зборој едноставно НАЈДОБАР !
Брчков :pos: се исплаши батето и зато не шутираше со Србија заради ова денес шо му се случи каде требаше да има лесни поени но то е неискуството...
Самарџиски незнам шо да кажам за него, џабе се нервирам со него, ТРУП СИ Е ТРУП !

Како можи бе Рајт со 1,73 да го натскока Пеџа и Гечевски, абе оди отепајтесе, глушец ве надскока две сукала !

А онај Петровиќ тренеро ко ја гледав Босна-Црна Горе цело време беснееше исто на клупа, се расправаше со некој од публика во првите редој, прав СЕЉАК!
Сега фрла со шишиња, со крпите се расфрла, туку скока ко некој мајмун, овај треба доживотно да се суспендира !
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Добро е во цела оваа ситуација дека конечно дознавме оти нема теорија на заговор против библиската земја од ФИБА.
Situacijata ke bese sosema porazlicna so tie dva boda od crna gora, namesto eden. Ke ni bese dovolna bilo kakva pobeda nad Latvia, I ke prenesevme najverojatno 3 boda.
Ke vkrstevme so grupa a, verojatno cetvrtfinale ne ni begase
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Еве каде изгубивме:

Босна__________________Македонија
7/19 (36,8%)__ FG3P M/A__ 3/25 (12,0%)
13/16 (81,3%) ___FT M/A __9/15 (60,0%)
45 (14-31) ____Reb (O-D)___ 34 (16-18)

Со други зборови ништо не ни одеше. Мислам дека тоа е резултат на деконцентрација и потсвесно подценување на противникот на почетокот на натпреварот , а кога работите ќе тргнат надоле нема враќање. Кој играл кошарка зна за што зборувам.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
дуда изјави ќе одмарал утре тројца "повредени" така да, не се надевајте многу на србија. толку беше за нас европското по се изгледа
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сеуште не ми се верува каква шанса успеавме да пропуштиме човече... Ако на минатото првенство го искористивме хаосот кој се дешава у 80% од репрезентациите, сеа и ние западнавме у тој хаос. Денеска и против Карпош Соколи да играа, ќе изгубеа, џабе...
 
G

Geezer

Гостин
Србите ги растртивме, не знаеја од каде да излезат. Самиот Дуда го признава тоа, нашиве големи стручњаци и љубители на теории на заговор, друго зборуваат.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.194
Поени од реакции
2.700
Бидејќи знаеме дека Црна Гора е победник против Србија останува утре да го изгледаме последниот натпревар некогаш на оваа алкохоличарска генерација.Обичен ревијален натпревар.Јебига.Се што е убаво кратко трае.

П.С Џабе се тешев и тешев други прееска дека има некаква надеж:facepalm:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Србите ги растртивме, не знаеја од каде да излезат. Самиот Дуда го признава тоа, нашиве големи стручњаци и љубители на теории на заговор, друго зборуваат.
Тоа е така затоа што поединци гледаат кошарка само кога Македонија игра ЕП или СП.Повеќе од 90% од таквите не знаат дека заради тој пораз србите ќе пренесат 2 бода помалку во наредната фаза ако ние поминеме и од таму доаѓаат тие теории на заговор.Тоа се оние луѓе кои за Х убиство однапред го знаат убиецот,за Х кражба го знаат крадецот,за Х утакмица знаат дека е местена по нејзиното завршување итн.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom