Бајачки

Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
никаде во словото тоа го нема и така да тоа што го правиш со сигурност тврдам дека не е од бога од бог се откровенијата али не како твоите плус никаде во свето писмо ни во стариот ни во новиот завет не пишува и никој од сите пророци и ученици па и апостоли дека вметнувал негови мисли во туѓ мозок така да 100 посто е дека не е од бог.Од исус најмалку така да може само да биде дар од другиот.
--- надополнето: 10 август 2012 во 16:09 ---
тоа што го правиш е опасно не сакам да ти се мешам али тоа е твоја работа.Ако имаш читано ссвето писмо ке видиш јас не сакам да ти се нафрлам ни најмалку.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
никаде во словото тоа го нема и така да тоа што го правиш со сигурност тврдам дека не е од бога од бог се откровенијата али не како твоите плус никаде во свето писмо ни во стариот ни во новиот завет не пишува и никој од сите пророци и ученици па и апостоли дека вметнувал негови мисли во туѓ мозок така да 100 посто е дека не е од бог.Од исус најмалку така да може само да биде дар од другиот.
Какоо да не! а и така не верувам во бог...ни во сатаната, знам дека не постојат!Туку постои една голема универзална енергија која секој може да ја користи, и преку моќта на потсвеста, медитации, хипноза, прочистување на чакрите...
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
А зошто ете јас постојано добивам визии од иднината и можам да вметнувам кратки мисли во мозокот на луѓето не значи дека тоа од ѓаволот е!
озбилно го можиш тоа или се зезаш ?
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
озбилно го можиш тоа или се зезаш ?
Зошто да се зезам!?
А исто така пред да умре некој близок секогаш истата ноќ ќе ги сонувам нив како преминуваат некоја река а другите роднинни што ми се починати го чекаат на другиот крај„
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
Зошто да се зезам!?
А исто така пред да умре некој близок секогаш истата ноќ ќе ги сонувам нив како преминуваат некоја река а другите роднинни што ми се починати го чекаат на другиот крај„
а тоа го постигнуваш со медитација или нешто др или така ти е како дар од бога ?
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
а тоа го постигнуваш со медитација или нешто др или така ти е како дар од бога ?
Не верувам во Бога, туку во таа универзална енергија која секој ја поседува, исто и моќта на потсвеста, инаку пред година дена ми позајми вујче цеде со хипноза(глас кој те води) имаше за слабеење(откога ја направив не ми се јадеше цел ден ), за гледање во иднината, за враќање во претходен живот и сл, сакам да ги гледам пак ама после ми се оштети цд-то!Исто така и практикував медитација и прочистување на чакрите!
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
Не верувам во Бога, туку во таа универзална енергија која секој ја поседува, исто и моќта на потсвеста, инаку пред година дена ми позајми вујче цеде со хипноза(глас кој те води) имаше за слабеење(откога ја направив не ми се јадеше цел ден ), за гледање во иднината, за враќање во претходен живот и сл, сакам да ги гледам пак ама после ми се оштети цд-то!Исто така и практикував медитација и прочистување на чакрите!
епа ако не ти е тешко види како се вика тоа цдто може ќе го најдам на нет или кажи како се медитира ,не дека сакам да се правам некој фрик пред другарите туку чисто да видам дали е вистина дека помага тоа медитацијата и такви глупости оти ја додека не видам у ништо не верувам :lol: :)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
епа ако не ти е тешко види како се вика тоа цдто може ќе го најдам на нет или кажи како се медитира ,не дека сакам да се правам некој фрик пред другарите туку чисто да видам дали е вистина дека помага тоа медитацијата и такви глупости оти ја додека не видам у ништо не верувам :lol: :)
Ќе си отвориш гугл и ќе бараш...имаш многу медитации, барај под guided meditations каде што гласот те води! И после имаш weight loss meditation, chakra cleansing meditation, self-hypnosis....
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Може ќе речете дека моето мислење е застарено,
но во библијата пишува дека не треба да
се оди кај бајачки, гледачи, толкувачи на сонови и сл,
можете да одите само кај луѓе кои се вдахнати од Светиот
дух а тоа се молители.
Значи луѓе кои ќе се молат за вас и преку нив Господ ќе
ве излекува или ќе ви помогне.
Во македонија има основано центар за ваква помош, тоа е
центарот на Константин во скопје, во кој
на многу луѓе им се помогна. www.konstantin.com.mk
со оваа информација јас не му правам реклама на центарот,
може да се сфати како упат за помош за секој човек
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
62
А бре пријателче многу си ми контрадикторен да не кажам збунет.
во библијата пишува дека не треба да
се оди кај бајачки, гледачи, толкувачи на сонови и сл,
можете да одите само кај луѓе кои се вдахнати од Светиот
дух а тоа се молители.

Те молам објасни ми само што е ова и колку е тарифата.

центарот на Константин во скопје
http://www.youtube.com/watch?v=WBeXe0B5bn4
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Може ќе речете дека моето мислење е застарено,
но во библијата пишува дека не треба да
се оди кај бајачки, гледачи, толкувачи на сонови и сл,
можете да одите само кај луѓе кои се вдахнати од Светиот
дух а тоа се молители.
Значи луѓе кои ќе се молат за вас и преку нив Господ ќе
ве излекува или ќе ви помогне.
Во македонија има основано центар за ваква помош, тоа е
центарот на Константин во скопје, во кој
на многу луѓе им се помогна. www.konstantin.com.mk
со оваа информација јас не му правам реклама на центарот,
може да се сфати како упат за помош за секој човек
И јас ова може да го потврдам. Јас сум бил двапати кај г. Константин Кајшаров во Велес и ме има извадено од кал. Надарен е со светиот шепот и има биоенергија со гаранција. Мене ми се сони всушност да појдам кај него. Една ноќ имав страшни ноќни мори и сиот испотен се разбудив, мислам беше некаде 2 саат по полноќ. Ме давеа некои чудовишта, вештери, вампири, зомби, што ли не. Се напив лексилиум и покушав да заспијам. Не бива. Се напив чај од мајчина душица, пак ништо. Почна да ме маваат есктрасистоли,тахикардија, ултрафистули -- ова све на ЕКГ ми го снимија другиот ден у Ремедика. Докторката вика ќе испитаме ама многу ми е чудно, нема никакви физиолошки фактори за вакви срцеви промени. Мене уште толку почна да ми се стега срцево. Отидов дома, се напив вода со шеќер и некако од умор ваљда, сум заспал. На сон одеднаш ми се појави кожен ремен, светло браон, со месинг тока, Долче и Габана. Ист таков гледав во Солун на Цимиски и немав пари да го купам оти беше 75 евра. И во сонот слушам гласови појди кај него, појди...Сеуште го гледам и ременот и ги слушам гласовите. Језа ме лази додека пишувам. И кажувам ова на една колешка од факултет која редовно чита соновник и ми вика -- па ременот е знак дека треба да појдеш кај Константин Кајшаров. Ја гледам бело и сфатив дека тоа било надбожен знак. Кога дојдов кај Кочо веднаш погоди кој сум, зошто доаѓам и ми ја погоди точно регистарската таблица (а беше пробна!). Јас занемев. Разговаравме едно пола саат (не смеам да кажам што) и ми даде една молитва која до денес ја читам. Плус ми даде купон за уште една бесплатна сеанса. Оттогаш немам никакви здравствени проблеми.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
А бре пријателче многу си ми контрадикторен да не кажам збунет.
во библијата пишува дека не треба да
се оди кај бајачки, гледачи, толкувачи на сонови и сл,
можете да одите само кај луѓе кои се вдахнати од Светиот
дух а тоа се молители.

Те молам објасни ми само што е ова и колку е тарифата.

центарот на Константин во скопје
http://www.youtube.com/watch?v=WBeXe0B5bn4

Сепак има и вработени им се дава плата, трошоци за фирмата, кирија се плаќа, и даноци.
Но сепак за социјални случаеви и сл има разбирање.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Ќе се обидам да не звучам навредливо, но дајте бре со таа библија веќе...! Мислам аман! :tapp: Таму пишува дека е и забрането да се мастурбира, па никој не го почитува тоа, зарем не? Јас реално не ги навредувам верниците бидејки немам право да го правам тоа. Која сум јас да судам некому, нели!?
А освен тоа порано незнаејки како да си ги решам проблемите, спасот ќе го побаварав во бога, што е многу погрешно доколку си верник. Зошто нели постојано треба да се заблагодаруваш и да се молиш а не само тогаш кога запаѓаш во невоља. Како и да е, како растев полека добивав една поинаква (да не речам изобличена слика) на животот и целокупното негово значение и сфатив дека всушност големите верници одат во црква и се молат, но се луѓе кои прават зло. Не зборувам за сите, секоја чест за исклучоците, познавам такви, меѓутоа во глобала е како што споменав претходно.
Сепак да не должам...Бидејки не сум голем верник, не верувам ниту во бајачи/гатачи и слично. Но, сепак и не го изоставувам фактот дека дел од нив ја имаат усовршено техниката толку проклето добро и знаат толку добро да те докусурат, за буквално кога ќе станеш да незнаеш каде вратата да ја најдеш. :facepalm: Сум била во таква ситуација и се покајав што отидов. Незнам што ѓавол ми требаше. Би отишла и пак, но со други цели, не за некој да ми гата за иднината како во претходниот случај.
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Имам слушнато за некој оџа од прилепско село Десово кој бил видовит. Дали некој знај да ми кажи поќе информации?
Тој од Десово и бил на мојата покојна баба чичко или нешто такво слично.Интересно за тој човек (колку што ми кажувале баба ми и татко ми) е тоа што пред да умре ги повикал сите роднини дома,рекол дека до сабајле ќе умре,дека сака да се збогува со нив и стварно сабајлето починал.Човекот си ја предвидел сопствената смрт,језиво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom