Бајачки

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Има една жена во Карамани блиску до Битола пет километри, идат луѓе од цела македонија битола, прилеп и источниот дел на Македонија па и од грција од лерин костур
и од селата околу нив наши се и тие шо идат од грција.
Во секој ден идат преку 30 луѓе или повеќе, навистина силно помага жената ја викаат Јулка.
баш за оваа жена ми кажуваше сега еден другар и ми тврдеше дека имала посебни моќи и била боженствена..сакате верувајте сакате не него се однапред му кажал што како за него и кога ќе сте влезеле во нејзината соба веднаш морници ве лазат и бранови низ целото тело..јас немам сеуште одено но би сакал да одам да видам што ќе кажи.
 
Член од
28 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
4
баш за оваа жена ми кажуваше сега еден другар и ми тврдеше дека имала посебни моќи и била боженствена..сакате верувајте сакате не него се однапред му кажал што како за него и кога ќе сте влезеле во нејзината соба веднаш морници ве лазат и бранови низ целото тело..јас немам сеуште одено но би сакал да одам да видам што ќе кажи.
Кога бев помала, имав огромна брадавица на раката која 3 пати на кожно ми ја гореа и само ми се обновуваше и стануваше поголема..Ме однесоа на бајачка, за 2 недели брадавицата ми се исуши скроз и траг немам. Ама таа бабичка веќе одамна е почината. Сега имам проблем со јачменче на око кое еднаш го оперирав ама без ефект:( А би пробала и на бајачка немам што да изгубам.....Сега не знам оваа Јулка од битолското село Караман што конкретно може да излечи...
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Кога бев помала, имав огромна брадавица на раката која 3 пати на кожно ми ја гореа и само ми се обновуваше и стануваше поголема..Ме однесоа на бајачка, за 2 недели брадавицата ми се исуши скроз и траг немам. Ама таа бабичка веќе одамна е почината. Сега имам проблем со јачменче на око кое еднаш го оперирав ама без ефект:( А би пробала и на бајачка немам што да изгубам.....Сега не знам оваа Јулка од битолското село Караман што конкретно може да излечи...

Нема нешто конкретно во однос на лекувањето што може да се лекува, само јасно е дека може да помогне кај секого, кај некого има големи резултати кај
некој само подобрување.
 
Член од
28 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
4
Нема нешто конкретно во однос на лекувањето што може да се лекува, само јасно е дека може да помогне кај секого, кај некого има големи резултати кај
некој само подобрување.
Фала ти многу на инфо, ако не најдам нешто поблиску прва прилика одам за Битола...едноставно Бог на некој луѓе им дарил моќ за да помагаат....
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.303
Поени од реакции
7.269
Сите вие што одите на бајачки, пред да отидете ви препорачувам да застанете пред огледало и да си ударите неколку шамари, можеби ќе се разбудите од сонот и ќе стапнете здраво во реалноста, а потоа ќе почнете да си ги решавате проблемите кои ги имате, наместо да чекате некој шарлатан да ве мота дека ќе се решат со "магија" (обично тие што се фалат дека се решиле пробемите со магија се оние на кои проблемите и онака би се решиле сами од себе, само кај некои е потребно време, кај други психолошко залажување на мозокот, кое ќе се повторува до бескрај) како и да е изборот е ваш!
 
С

Само Човек

Гостин
абе расчистете меѓу бајачи и пренесители наа енергија, ова првото е фалш
--- надополнето: 31 март 2012 во 11:16 ---
Бог им дал нив преку ноќ а? дај ве молам...
бог дава моќ само мајката да пренесува енеергија на детето за друго све треба чакри отварање
 
Член од
5 јули 2010
Мислења
29
Поени од реакции
5
баш за оваа жена ми кажуваше сега еден другар и ми тврдеше дека имала посебни моќи и била боженствена..сакате верувајте сакате не него се однапред му кажал што како за него и кога ќе сте влезеле во нејзината соба веднаш морници ве лазат и бранови низ целото тело..јас немам сеуште одено но би сакал да одам да видам што ќе кажи.
може ли некаков контакт од таа зена Јулка ?
однапред благодарам
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Верувам во бајачки зошто и баба беше.Можеше да фрла уроци , да уништува уроци , многу работи..ништо не запамтив , умре.Барем ќе можев да ги искористам Авада кедаврите и крусиите за професорите!
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Да не знаете некои од Велес? Само не Дуле, и по можност не да зимаат само пари и ништо да не кажат !Иначе верувам зошто во сон пискав кога бев мал многу и ме однеаасоа кај бајачка(и баба беше ама она умре пред тоа) и ми помина коа ми забаа баба да ме научеше до сеа најпознат баач ке бев ама само мама нешто запомнила :( И некна на мама мн. и се вртеше и секакви работи зема ништо не и помогна у несвест ке паднеше и баба(другата ) и вика на зафрканција да не те урочил некој? А тој ден мама беше на состанок во општина со 100 луѓе и има можност..и си забаа со лаќжици со кваки со сол нешто и и помина за некоја минутка!:гик:
--- надополнето: 19 април 2012 во 20:09 ---
Само чув нешто кој ме урочи к*р му в очи!:свиркам::свиркам::свиркам:
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Мене бајачка може да се речи дека живот ми има спасено ко бебе имав температура 42 цело време нешто сум имал проблеми и таа кога дојде за брзо време 2-3 часа се ми помина.
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
ја до пред 5 дена не верував се додека не дојде еден човек кај нас на работа(на мој колега другар) и нешто падна муабет да тоа бајање гатање (иначе тоа е негова професија) и овој за да ми покаже дека е вистина почна да бае нешто таму и без да ме допре ме стана од столот и ме свитка како ѓеврек :eek: ја ич не верурав во тиа гатачи магии духови и такви работи ама сеа незнам што е вистина а што не се ми е изпревртено во главата.ама има и смешен дел : пред 2 дена дигав една гајба ама не бев убаво наместен и си ја "скинав" пловината (изместена ми е ,ногу ме боли) и шо да праам сеа ми текна си викам ај ќе му се јавам на овој чудниот и му се јавувам му викам другар помагај неможам да се помрднам боли у п.м. и почна од одма нешто да шушка па да ми кажува да седам исправено рацете да ми бидат на колената ,да не ми бидат вкрстени и седам така ја 10 мин и ми се јавува и ми вика ее какое сеа осети ли нешто :facepalm: му викам шо да осетам бре седам како здрвен боли у пм:mad: и ми вика епа другар сеа шо да паам оди го аптеката купи апчиња ајде шо ме заебаваш lol
 
O

Orion.

Гостин
ја до пред 5 дена не верував се додека не дојде еден човек кај нас на работа(на мој колега другар) и нешто падна муабет да тоа бајање гатање (иначе тоа е негова професија) и овој за да ми покаже дека е вистина почна да бае нешто таму и без да ме допре ме стана од столот и ме свитка како ѓеврек :eek: ја ич не верурав во тиа гатачи магии духови и такви работи ама сеа незнам што е вистина а што не се ми е изпревртено во главата.ама има и смешен дел : пред 2 дена дигав една гајба ама не бев убаво наместен и си ја "скинав" пловината (изместена ми е ,ногу ме боли) и шо да праам сеа ми текна си викам ај ќе му се јавам на овој чудниот и му се јавувам му викам другар помагај неможам да се помрднам боли у п.м. и почна од одма нешто да шушка па да ми кажува да седам исправено рацете да ми бидат на колената ,да не ми бидат вкрстени и седам така ја 10 мин и ми се јавува и ми вика ее какое сеа осети ли нешто :facepalm: му викам шо да осетам бре седам како здрвен боли у пм:mad: и ми вика епа другар сеа шо да паам оди го аптеката купи апчиња ајде шо ме заебаваш lol
True story (y)
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
Фала ти многу на инфо, ако не најдам нешто поблиску прва прилика одам за Битола...едноставно Бог на некој луѓе им дарил моќ за да помагаат....
Види како прво ако имаш читано библијата во неја бог забранува гатање гледање на кафе кугла и тн.Тој вели дега се гнаси од нив и дека кај народот негов нема гатање и гледање а доколку би имало тој би се свртел против таквиот човек и ке го сотре него и неговиот род.прочитај ке видиш.Пишува дека ке ги препознаете по нивните плодови-зошто ви се јавуат морници по грбот зошто е језиво кај тие луге и никаде не го споменуваат исус ете тоа се тие плодови кои се спомнуваат во библијата.Значи гатачите и гледачите не се од бога.нив ги поседува оној другиот кој нескам името да му го изговорам.
--- надополнето: 10 август 2012 во 15:55 ---
ја до пред 5 дена не верував се додека не дојде еден човек кај нас на работа(на мој колега другар) и нешто падна муабет да тоа бајање гатање (иначе тоа е негова професија) и овој за да ми покаже дека е вистина почна да бае нешто таму и без да ме допре ме стана од столот и ме свитка како ѓеврек :eek: ја ич не верурав во тиа гатачи магии духови и такви работи ама сеа незнам што е вистина а што не се ми е изпревртено во главата.ама има и смешен дел : пред 2 дена дигав една гајба ама не бев убаво наместен и си ја "скинав" пловината (изместена ми е ,ногу ме боли) и шо да праам сеа ми текна си викам ај ќе му се јавам на овој чудниот и му се јавувам му викам другар помагај неможам да се помрднам боли у п.м. и почна од одма нешто да шушка па да ми кажува да седам исправено рацете да ми бидат на колената ,да не ми бидат вкрстени и седам така ја 10 мин и ми се јавува и ми вика ее какое сеа осети ли нешто :facepalm: му викам шо да осетам бре седам како здрвен боли у пм:mad: и ми вика епа другар сеа шо да паам оди го аптеката купи апчиња ајде шо ме заебаваш lol
Еве уште еден доказ дека ке ги препознаете по нивните плодови зошто не се молел за тебе за твојата потреба туку ти направбил зло да се свиткаш како геврек зошто,злото не е од бога уште еден доказ дека гатачот не е од бог.
--- надополнето: 10 август 2012 во 16:00 ---
Ако некој има некоја болка гатачот само ја исклучува а болката сеуште е таму и една ден оп човекот починал епа сега тоа е тоа или од пример грло те боли ке ја премести нога да те боли истото како да ги преспружираш алиштата само ги префрлаш од лево на десно по телот а никако да ги тргнеш.Тоа е тоа они бараат само алтернативно решение а не решение за секогаш тоа нешто веке да го нема.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Види како прво ако имаш читано библијата во неја бог забранува гатање гледање на кафе кугла и тн.Тој вели дега се гнаси од нив и дека кај народот негов нема гатање и гледање а доколку би имало тој би се свртел против таквиот човек и ке го сотре него и неговиот род.прочитај ке видиш.Пишува дека ке ги препознаете по нивните плодови-зошто ви се јавуат морници по грбот зошто е језиво кај тие луге и никаде не го споменуваат исус ете тоа се тие плодови кои се спомнуваат во библијата.Значи гатачите и гледачите не се од бога.нив ги поседува оној другиот кој нескам името да му го изговорам.
--- надополнето: 10 август 2012 во 15:55 ---


Еве уште еден доказ дека ке ги препознаете по нивните плодови зошто не се молел за тебе за твојата потреба туку ти направбил зло да се свиткаш како геврек зошто,злото не е од бога уште еден доказ дека гатачот не е од бог.
--- надополнето: 10 август 2012 во 16:00 ---
Ако некој има некоја болка гатачот само ја исклучува а болката сеуште е таму и една ден оп човекот починал епа сега тоа е тоа или од пример грло те боли ке ја премести нога да те боли истото како да ги преспружираш алиштата само ги префрлаш од лево на десно по телот а никако да ги тргнеш.Тоа е тоа они бараат само алтернативно решение а не решение за секогаш тоа нешто веке да го нема.
А зошто ете јас постојано добивам визии од иднината и можам да вметнувам кратки мисли во мозокот на луѓето не значи дека тоа од ѓаволот е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom