Бајачки

Член од
22 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
баш за оваа жена ми кажуваше сега еден другар и ми тврдеше дека имала посебни моќи и била боженствена..сакате верувајте сакате не него се однапред му кажал што како за него и кога ќе сте влезеле во нејзината соба веднаш морници ве лазат и бранови низ целото тело..јас немам сеуште одено но би сакал да одам да видам што ќе кажи.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Најдете некој да го сакате и да ве сака. Една гушка чуда прави. Дури ќе имате чувство дека и самите имате исцелителски моќи.
 
Член од
29 декември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Знам дека е смешно,но јас и гомна ќе јадам ако треба само да се најде лек за мојот татко.

Можеби бајачи свети води би помогнале.
Докторите се покажа дека ја усрале работата.


Секоја препорака би ми помогнала.
(На некој ако му е до шала,би го замолил да ме прескокне)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Знам дека е смешно,но јас и гомна ќе јадам ако треба само да се најде лек за мојот татко.

Можеби бајачи свети води би помогнале.
Докторите се покажа дека ја усрале работата.


Секоја препорака би ми помогнала.
(На некој ако му е до шала,би го замолил да ме прескокне)
Од што е болен, има ли дијагноза?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
После една година испитувања,сосем трет доктор открива дека имал:

adenocarcinoma bronchogenes lat dex
Цела година чоече неспособните го мавтаа.
Жал ми е душо, но сепак мислам дека лекот не е да го бараш кај бајачки, гатачки ....морате помош да барате од здравствените установи.
 
Член од
29 декември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Жал ми е душо, но сепак мислам дека лекот не е да го бараш кај бајачки, гатачки ....морате помош да барате од здравствените установи.
Више незнам кај да барам помош,неможе со терапија чекаме да му се намалат Леукоцитите,така докторот рече,се надевам ќе испадне добар доктор.
Не како неспособните.
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
Здраво
Дали имате број од бајачот што е во кравари битолско ?
Ако имате пишете во порака или овде.
Фала
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
jas licno vo bajacki ne veruvam... ama sestrami ko mala i se imase vsadeno fobija da spie vo svojot krevet,kako da bese toj kolnet,koa ke legnese se nesto ja bockase,ja skokotkase po liceto kosata,osekase kako disenje vrz sebe brrr, i odkoa pojde so babami kaj edna bajacka vo novo selo i pomina toa se bese ok,tamo vikase neso i baela vrz nea i na kraj i staila sisence na papokot i cula kako tivok vrisok od toa da dosol i posle taa go zatvorila i go zapalila ili frlila msm..jas bev kaj istata zena koa tatkomi pocina deka cesto go sonuvam ama nisto posebno ne mi se sluci da se osetam podobro
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.959
Више незнам кај да барам помош,неможе со терапија чекаме да му се намалат Леукоцитите,така докторот рече,се надевам ќе испадне добар доктор.
Не како неспособните.
прај што ќе праиш

На роднина (свекор) првпат му открија тумор у август, го маткаа цело време со испитувања и одбиваа да му пишат дијагноза и да почне со било каква терапија, барем палијативна и си почина сега во март, у страшни муки. Морфин нигде не можевме да најдеме.

Да ти кажувам што све се дешаваше со тој случај и нашиве лекари во овој период, од август до март, нема да веруваш. Озбилно. Долга и неверојатна приказна е тоа.


Така да, никако не те обвинувам што било како си го бараш чарето. Ја не верувам дека можат бајачите да помогнат во вакви случаи, ама ете, ти кажувам, што може да дочекаш ако се ослониш на нашето здравство.
Бркај си работа и батали другиве што ќе ти зборат. Они не знаат како е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom