Бајачки

Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Не знам дали има отворено ваква тема, искрено ме мрзеже да проверам така да ако има слободно спојте ја. Али ептен се интересирам за овакви работи и ме интересира што мислите.

Дали верувате во бајачки? Дали си земате за збор се што ќе ви кажат и само чекате тоа да ви се случи?

Јас верувам али ептеееееен малку, затоа што многу пати ме имаат зачудено некои со детаљите што ги знаеле за мене. Али па некои глупости кои што ми ги кажале...за глава да се фатиш.

Али знам некои луѓе што ептен веруваат во вакви работи и си земаат се за срце и друг не слушаат. Имав еден дечко, и се си беше супер али наеднаш почна многу чудно да ми се понаша. И од кога раскинавме, типот реши да ми исповеда све што му лежело на душа. Ми кажа дека бил на бајачка неколку недели претходно, и таа му кажала дека јас сум го изневерила со 3-4ца, и сум му дала поклон на некое друго машко што сум сакала да му го дадам него. И типот уверен ме прашуеше аман де кажи ми што е тој поклон и на кој му го даде. Ствариве врска немаа али он е толку наивен и суеверен што до ден денеска верува дека тоа е така, без разлика колку се стварите глупи и невозможни.

Така да дали сте виле воопште на бајачка и дали верувате во тоа што ќе ви го кажат или едноставно ви лета од главата веднаш од кога ќе излезете од вратата?
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Infra напиша:
Колку малку?
ептееееен малку :) абе коа ќе ти кажат све до детал за минатото и веќе ти знае кој број гаќи носиш како да не веруваш. али верувам само дека можда има некоја телекинетска моќ или шо ти знам, за да може да ти погоди ствари од минатото, али за да ти ја каже иднината тоа уопште не верувам..
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Posto mnogu ne se razbiram u ovie raboti jas do sega sosema pogresno sum gi sfakala rabotite.
Za mene BAJACKA e zena koja znae da bae ili lekuva,onie babicki sto bajat od strav,od uroci,mokrenje u krevet itn..Toa podrzabiram pod bajacki i mozam da kazam deka imaat nekoja cudna mok sto ostanala od mnoguuu odamna.Sum slusala primeri posebno za mali deca koi stvarno imale golema pomos od ovie babicki.

E sea,ovie sto vie gi zborite jas gi narekuvam VESTERKI ,so takvi sum nemala rabota,i ne vervuram vo niv posto se samo zeni koi za da dojdat do nekoj denar gi lazat lugeto.Dodeka pak lugeto sto otad po vakvi vesterki mozam da gi narecam OVCI,taka da dodeka ima ovci ke ima i volna:)
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
I jas mislam deka bajacki se onie koi baat za strav od nesto za urocen ako si , a mislam deka tie sto gledaat se vikat gledacki barem kaj nas taka e. Ama nema vrska sekako jas ne veruvam vo niv, a toa sto ke ti pogodat nesto mislam deka na sreka godat.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Добро бајачки вештерки гледачки исти курац кај нас сите ги викаме бајачки. Али сваќате што ми е поентата.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Sandra 432 напиша:
I jas mislam deka bajacki se onie koi baat za strav od nesto za urocen ako si , a mislam deka tie sto gledaat se vikat gledacki barem kaj nas taka e. Ama nema vrska sekako jas ne veruvam vo niv, a toa sto ke ti pogodat nesto mislam deka na sreka godat.

... и проста логика:) . Не треба да си многу паметен, логички да размислуваш, да претпоставуваш и погодуваш. 90 % од сите нас имаме слични и исти проблеми, навики, среќни и тажни моменти, случки итн. Човечките несреќи ги има во најразличен вид ( пред СЕ болестите ) и тие се оние кои луѓето во очај ги тераат да посетуваат вакви пациети. Многу често се икористувани во такви ситуации ( финансиски пред се ) што е баш жалосно и голем грев да заработуваш на туѓа несреќа:nerv: . Лично јас, не верувам во такви блебетања.
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
BeBe11 напиша:
али верувам само дека можда има некоја телекинетска моќ или шо ти знам, за да може да ти погоди ствари од минатото, али за да ти ја каже иднината тоа уопште не верувам..
Kolku shto sum informirana, telekinezata e darba za premestuvanje na raboti bez da gi dopreme.

A shto se odnesue do bajachkite, veruvam deka ima nekoe medicinsko objasnuvanje za toa, bidejkji tie dodeka go pravat toa, ne koristat samo zborovi tuku i drugi raboti, a za prorocite; toa e realna darba retka no realna, postojat takvi lugje, kako shto nekoj znae da pee, taka nekoj znae da prorokuva.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Gaea напиша:
Kolku shto sum informirana, telekinezata e darba za premestuvanje na raboti bez da gi dopreme.

A shto se odnesue do bajachkite, veruvam deka ima nekoe medicinsko objasnuvanje za toa, bidejkji tie dodeka go pravat toa, ne koristat samo zborovi tuku i drugi raboti, a za prorocite; toa e realna darba retka no realna, postojat takvi lugje, kako shto nekoj znae da pee, taka nekoj znae da prorokuva.
Сум рекла телекинетска, мислев телепатска :) Осеќаат некои работи шо знам...

sagaqua напиша:
... и проста логика:) . Не треба да си многу паметен, логички да размислуваш, да претпоставуваш и погодуваш. 90 % од сите нас имаме слични и исти проблеми, навики, среќни и тажни моменти, случки итн.
Е тука си ептен у право...исто како и на тинејџер да му гледаш на кафе. Кажу му/и удварач, некоја тежина, бакнежи у блиска иднина, некоја змија што сака да ти наштети, и све одма ќе им се поклопи :) Збори си на памет и се е точно, само малку имагинацијата да ја разработиш
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
Бајачи

Знам дека имасе несто вакво ама сеа сакам да идам со еден другар знае ли некој точно да ми каже тачна локација на човекот/жената?Знам дека ако немас мука не се иде ама сакам да идам засо... онака бе сакам:)секоја помош е добродојдена
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Не ти треба тоа жива глупост
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Ој кај нурка у баница хехехех :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:..

Погоди ми озбилно как шо ми кажа и сварно тка биде..:)
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
Nesto poblisku do sk?:)kumanovo veles au?:)znamdeka u veles ima mn takvi stvari ama ne onoj sto predvide zemjotres...
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Nesto poblisku do sk?:)kumanovo veles au?:)znamdeka u veles ima mn takvi stvari ama ne onoj sto predvide zemjotres...
Дуле?!.. де бе па и ти се случува да згреши.
Јас ти предлагам да идеш кај него, за другите не знам дали може да им се верува.
А ако нејќеш кај него, само да знаеш -не иди кај такви кои имаат ценовник.!:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom