Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.440
Поени од реакции
13.849
Нека ми каже некој каталонец зошто му го поништија голот на Пепе.
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Нека ми каже некој каталонец зошто му го поништија голот на Пепе.
Ја не сум Каталонец но сега на SKY рекоа дури имало 2 пати фаул од Пепе. И било оправдано поништувањето дадоа успорена снимка.
Ама си се уфурил друже
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ете во право си, неоправдано поништен гол;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.440
Поени од реакции
13.849

Јас не гледам тука никаков фаул, топката паѓа во шестнаесет метри Пепе трча на кај нејзе и во трк го бутка малку Маскерано, кој секако и да не беше бутнат никако немаше да помогне во таа ситуација. Пепе само тргна накај Маскерано со цел да ја удри топката, не го бутна намерно, како на пример во оваа ситуација. Али ок, од оваа ситуација и не се приметува баш најдобро, баш ќе чекам некој подобар клип да видам дали стварно е фаул како што викаат експертите од скај.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285

Јас не гледам тука никаков фаул, топката паѓа во шестнаесет метри Пепе трча на кај нејзе и во трк го бутка малку Маскерано, кој секако и да не беше бутнат никако немаше да помогне во таа ситуација. Пепе само тргна накај Маскерано со цел да ја удри топката, не го бутна намерно, како на пример во оваа ситуација.
ниту адријано го удри намерно кристијано па заработи директен црвен........сега пули таму како ве буши меси.........
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
ниту адријано го удри намерно кристијано па заработи директен црвен........сега пули таму како ве буши меси.........
Тука си грешка. Оваа ситуација е за црвен картон, без разлика вакво нешто каде ќе се случи. Дали тоа ќе биде на кругот од центарот или пред 16-ник. Роналдо излагаше тука 1 на со Валдес доколку Адриано не го бутнеше. Тоа е чиста ситуација за гол која е прекината и се суди одма црвен картон. Се случувало и жолт да се додели, но генерално ова се дава црвен.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Тука си грешка. Оваа ситуација е за црвен картон, без разлика вакво нешто каде ќе се случи. Дали тоа ќе биде на кругот од центарот или пред 16-ник. Роналдо излагаше тука 1 на со Валдес доколку Адриано не го бутнеше. Тоа е чиста ситуација за гол која е прекината и се суди одма црвен картон. Се случувало и жолт да се додели, но генерално ова е за црвен.
имаше несмасен инерцијален на раб на прекршок беше,кристијано одвај чекаше да падни убаво се виде на снимката дека не му е воља да продолжи со трчање ами да падни.......понекогаш судијата одлучува да додели жолт картон во вакви ситуации,иако по правилата значи последен играч - директен црвен картон,има нешто што се вика судиско убедување,а потоа комисијата одлучува дали да го награди или казни судијата за неговите одлуки......
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ајде сеа и тоа демек не било за црвен бог да чува,па не може цел живот само реал да јаде црвени,мора малу и барса да осети како е да игра со играч помалце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom