Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Фала братми ептен ама те молам кажи ако знаеш како да го вратам на англиски да биде се заебав реинсталл не помага:tapp:
Значи вака ...

идеш најпрво на УРЕДИ > таму најдолу на ПОСТАВКИ >па кај што пишува интерфејс..одиш кај јазици и си местиш каков што сакаш!!
Го исклучуваш и потоа повторно го вклучуваш!

поздрав, ај види и кажи што ке напреш!
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Значи вака ...

идеш најпрво на УРЕДИ > таму најдолу на ПОСТАВКИ >па кај што пишува интерфејс..одиш кај јазици и си местиш каков што сакаш!!

поздрав, ај види и кажи што ке напреш!
Фала брат господ здравје да ти даде :D
Иначе сега се фаќам за работа :zlo:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
dali mozi i mene da mi kazi nekoj link za photoshop?
Ако имаш послаб компјутер симни го тој што ти го даде Hooligan, а ако имаш појак компјутер симни го Adobe Photoshop CS3 Extended и пиши ми ПП или на профил за да ти пратам за него крак.
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
има ли некоја програма за да им ставам иконки на цдата кога се во цд ромот да ги покажува ако има такво нешто би било интересно
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Многу озбилна потражња : :)

Ми требат ПРЕПОРАКИ за БЕСПЛАТНА програма (или ако ми најте со кракче некоја) за уредување на слики со кои ќе можам да ги постигнам ефектите од страницата
www.befunky.com/ (cartoonizer ,warholizer , charcola, patriotic, inkify , line artopia, stenciler, sunburst, scribbler)

- тие што работеле со оваа страница знаат , а сите кои професионално уредуваат слики сигурно ја посетиле!


пс:
Во препораките Да не биде само FotoSketcher - најлошата програма која сум ја користел во животот за ефекти кај сликите :) :)

Поздрав до сите кајганчии..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Многу озбилна потражња : :)

Ми требат ПРЕПОРАКИ за БЕСПЛАТНА програма (или ако ми најте со кракче некоја) за уредување на слики со кои ќе можам да ги постигнам ефектите од страницата
www.befunky.com/ (cartoonizer ,warholizer , charcola, patriotic, inkify , line artopia, stenciler, sunburst, scribbler)

- тие што работеле со оваа страница знаат , а сите кои професионално уредуваат слики сигурно ја посетиле!


пс:
Во препораките Да не биде само FotoSketcher - најлошата програма која сум ја користел во животот за ефекти кај сликите :) :)

Поздрав до сите кајганчии..
ACDSee

PHOTOSHOP!!!

(на торент се е бесплатно)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
ACDSee

PHOTOSHOP!!!

(на торент се е бесплатно)
Ок ,фала !

Фотошоп го користам... , сепак се прашував да не случајно има некоја друга, поспецијализирана за овие ефекти и по можност помала !

Благодарам Корун сепак !
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ок ,фала !

Фотошоп го користам... , сепак се прашував да не случајно има некоја друга, поспецијализирана за овие ефекти и по можност помала !

Благодарам Корун сепак !
Таква на готово да ги имаш ефектите, ти ја препорачувам ACDSee, имаш таму дваесетина различни ефекти на слики. Порано користев Microsoft Picture It, исто така добра програма само сега незнам дали уште постои и дали е под истово име. Побарај, не е лоша.

Инаку се што е можно да се прави на слика - го може фотошоп, само што треба малку искуство за него :)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Таква на готово да ги имаш ефектите, ти ја препорачувам ACDSee, имаш таму дваесетина различни ефекти на слики. Порано користев Microsoft Picture It, исто така добра програма само сега незнам дали уште постои и дали е под истово име. Побарај, не е лоша.

Инаку се што е можно да се прави на слика - го може фотошоп, само што треба малку искуство за него :)

Фала фала , ќе пробам со овие !!
поздрав
 
D

drle

Гостин
Ми треба сериски за 1st NTFS Recovery 3.3.1.0 итно. Или можи некоја алтернатива оти гадно заебав работа.

Средено. Ако му треба затреба на некој истото може да се направи и со R-Studio:helou:
 
Член од
12 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
eve edna dobra programa za pravenje klip so slikai vmetnuvanje pesna momento express 1.0
mozete da ja najdete na www.brothersoft.com
moze li nekoj da mi dade link od kade da si simnam photoshop cs4 ama extended obicnoto go imam txnnnnn....:oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom