Барам двособен стан во Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Jas sum pod kirija plakam 120e za namesten dvosoben stan od 55m2 vo novo lisice. Moze i za 100e da se najde. I trpelivo si cekam da padnat cenite na stanovite. Koga ke bidat po 500e za m2 ili poeftino ke kupam 2-3.
Veruj mi prazni stanovi ima kolku sakas. Na edna drugarka nejzinite izdavaat 60m2 stan vo micurin, pred 4 god bese izdaden za 250 evra, a lani ako ne se lazam za 8000 go izdadoa otkako predhodno pola godina im zjapase prazen. Kiragijata im rekol na dva tri navrati da mu ja simnat kirijata oti ke si trazi stan za 100 evra, mozda i pak da im e prazen, ne sum se videl so drugarkava. Jas se ponudiv da im go kupam stanot za 500e m2 pa se smeese, na kraj ke dojde na moeto.
:)
Ќе чекал цената од 1500 евра за квадрат да падне на 500 евра и ќе купел 2-3 стана (или може квадрати, не си доволно прецизен) :ROFLMAO::ROFLMAO:
Да, се градат облакодериве во Аеродром ама 500 евра квадрат во Скопје (поточно Аеродром и Центар, за другите општини не знам како иде) можеш само да сонуваш...
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Каде, што и колку најде? :)
Pa najdov nekolku spratovi od kukji vo kisela voda/cento denes ke kontaktiram i sigurno ke se dogovoram so nekoj za 100Eur tuku neka mi kaze nekoj poso planiram da idam na skolo vo Karpos “Лазар Танев'' Адреса: ул. “Стрезово” бб dali e K.voda ili Cento poblisku do Karpos?
 
C

cige

Гостин
Pa najdov nekolku spratovi od kukji vo kisela voda/cento denes ke kontaktiram i sigurno ke se dogovoram so nekoj za 100Eur tuku neka mi kaze nekoj poso planiram da idam na skolo vo Karpos “Лазар Танев'' Адреса: ул. “Стрезово” бб dali e K.voda ili Cento poblisku do Karpos?
Ченто е надвор од Скопје (периферија), а Кисела вода и Карпош ги дели Центар, значи некаде 2-3км. Ченто не ти е добра опција, ќе треба многу пари за превоз да дадаш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Јас издадов ненаместен трособен спрат од куќа кај општина гази баба од 76 мк за 100 евра. Ако побараш се наоѓа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе чекал цената од 1500 евра за квадрат да падне на 500 евра и ќе купел 2-3 стана (или може квадрати, не си доволно прецизен) :ROFLMAO::ROFLMAO:
Да, се градат облакодериве во Аеродром ама 500 евра квадрат во Скопје (поточно Аеродром и Центар, за другите општини не знам како иде) можеш само да сонуваш...
Никаде во Скопје не можеш да најдеш по таа цена за квадрат, нема теорија.
Дојдоа ниви во Ѓорче да се продаваат по 100-150 евра од квадрат :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Jas sum pod kirija plakam 120e za namesten dvosoben stan od 55m2 vo novo lisice. Moze i za 100e da se najde. I trpelivo si cekam da padnat cenite na stanovite. Koga ke bidat po 500e za m2 ili poeftino ke kupam 2-3.
Veruj mi prazni stanovi ima kolku sakas. Na edna drugarka nejzinite izdavaat 60m2 stan vo micurin, pred 4 god bese izdaden za 250 evra, a lani ako ne se lazam za 8000 go izdadoa otkako predhodno pola godina im zjapase prazen. Kiragijata im rekol na dva tri navrati da mu ja simnat kirijata oti ke si trazi stan za 100 evra, mozda i pak da im e prazen, ne sum se videl so drugarkava. Jas se ponudiv da im go kupam stanot za 500e m2 pa se smeese, na kraj ke dojde na moeto.
Прво, има разлика во цена, доколку има разлика во квадратура. Моите издаваат гарсоњера во кисела вода 150 евра. Куќни пријатели пак живеат во 3 собен стан во Кисела Вода за кој плаќаат нешто повеќе од 200 евра а станот е скоро дупло поголем, со повеќе соби, нормално.
Исто така цената варира и од состојбата во која што самиот стан се наоѓа. Така да, со бројкиве што ги кажуваш, не кажуваш всушност ништо :)

П.С. Му реплицирав и на Бојан. Ниви се по 150 евра квадрат на 8км од центар на Скопје, не па стан да се продава по 500евра од квадрат. Можеби, во другите градови ама во Скопје, јок :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Друже, или не си барал стан во Скопје во последно време, или имаш лоша перцепција за евро=денар, или имаш лоша перцепција за двособен стан. Нема четврто.
Најди ми ти на мене двособен стан за 200 евра во Скопје (Скопје, не Волково), јас уште 200 ти давам тебе и 200 на газдата.
Нема за 200 евра а? ;)
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1117485
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1112416
 
Последно уредено:

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Тешко друже 2 собен за таа цена. Најминимална цена за двособен ти е 200 евра се под тоа е лотарија.
Двособен значи две спални, кујна, дневна, ВЦ. За тие пари и едно собен не знам дали ќе најдеш. Пробај со спрат од куќа може ќе ти се посреќи за стан тешко.
една спална;)
тоа ти што го пишуваш е трособен
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Dali e Naselba Lisice mnogu daleku od karpos?"
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Dali e Naselba Lisice mnogu daleku od karpos?"
Baagi, ama imas avtobus broj 7 sto odi direkno od nas. lisice do karpos, taka da ne e nekoj problem. Naselba lisice kaj barakite i 11 oktomvri za mene se najubavite naselbi vo gradot. Nema nabieni zgradi,nema guzva,sredeni ulici i trotoari.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Има за 500 евра квадрат, во Чаир/Топанско Поле. Кај новите згради Принц или до Рамстор.
Баш имаше залепено. Околу 30.000 евра 50-60 квадрати мислам беше. Поодамна.
Е сега колку се асални... И околината, тоа е друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom