Барам двособен стан во Скопје

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Baram 2soben stan vo sk nekoj da ne poznava nekoj koj so izdava dvosoben namesten stan na bilo koja lokacija vo SK,da ne e skap normalno, okolu 5-7iljadi mesecna kirija??
 
B

Blade Torch

Гостин
брат , Скопје не е Будимпешта . Не понижувај со ценава молим те . двособен нормален стан минимум 250 евра ти е кирија .:)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
za da ziveat majka i dete vo Sk kolku pari bi bila mesecna kirija ako najdeme 2soben stan? ili ednosoben so dva kreveti? nemoze da se najde nekoj poeftin?
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
za da ziveat majka i dete vo Sk kolku pari bi bila mesecna kirija ako najdeme 2soben stan? ili ednosoben so dva kreveti? nemoze da se najde nekoj poeftin?
За 7 илјади можеш да најдеш студиски апартман, или со други зборови повеќе или помалку гарсоњера дневна соба која истовремено е и спална, мала преградена кујна, многу мало, замисли си шо како, и купатило. Тоа е тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Да ти е*** централизацијата, се направија во Скопје и сега оние што имаат потреба/работа да живеат таму а немаат решено живеалиште мораат да плаќаат 250Е+/мецес за она што нормален град е 100Е во сегашно време. Скопје ако има 600.000 што живеат таму има уште 300.000 што учат/студираат/работат... каде го има тоа да секојдневно еден град опслужува за 50 и повеќе % народ... па тој народ мора некаде да спие не може да сите да патуваат секојдневно... жално но ова не е од вчера, ова е од 63та па навака ...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Podobro gledajte si nekoja kukicka vo lisice,cento,magari. Bez problem ke najdete neso za 100tina evra. Ima i dvosobni stanovi kolku sakas za 100-150e, bez gajle. Pred nekoj mesec eden prijatel iznajmi namestena top baraka od 75m2 vo 11 oktomvri za 130e, stanovite se gola voda prema ova.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Baram 2soben stan vo sk nekoj da ne poznava nekoj koj so izdava dvosoben namesten stan na bilo koja lokacija vo SK,da ne e skap normalno, okolu 5-7iljadi mesecna kirija??
Тешко друже 2 собен за таа цена. Најминимална цена за двособен ти е 200 евра се под тоа е лотарија.
Двособен значи две спални, кујна, дневна, ВЦ. За тие пари и едно собен не знам дали ќе најдеш. Пробај со спрат од куќа може ќе ти се посреќи за стан тешко.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Тешко друже 2 собен за таа цена. Најминимална цена за двособен ти е 200 евра се под тоа е лотарија.
Двособен значи две спални, кујна, дневна, ВЦ. За тие пари и едно собен не знам дали ќе најдеш. Пробај со спрат од куќа може ќе ти се посреќи за стан тешко.
Na tie so trazat po 200 evra stanovite im zjapaat prazni, zavrsija tie vreminja.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Тешко друже 2 собен за таа цена. Најминимална цена за двособен ти е 200 евра се под тоа е лотарија.
Двособен значи две спални, кујна, дневна, ВЦ. За тие пари и едно собен не знам дали ќе најдеш. Пробај со спрат од куќа може ќе ти се посреќи за стан тешко.
Пријателе
Двособен значи дневна + спална +(кујна+WC+ходник)
Двособен проширен е дневна + трпезарија + спална+(кујна+WC+ходник)
трособен е дневна + спална+ спална/детска+(кујна+WC+ходник)
трособен проширен е дневна+ 2 спални(/детска) +трпезарија+(кујна+WC+ходник)...
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
10
Eve, drugar jas da ti go kazam moeto iskustvo(iako dolgo, ova e od posledno stanuvanje),znaci najdov nesto ko garsonjera/dogradba na kukja i ja ne znam so bese za celi 5000 den. mesecno+trosoci normalno. Losata rabota bese so toa da ti bilo suteren t.e. prizemje/podrum kako sakas kazi go, nemase parno(zatoa i tolku eftino), a dobrata strana bese so bese na 15 min pesadija do centar. Sakam da ti kazam deka nekogas zavisat i uslovite za ziveenje...So srekja! :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ako imate nekoj oglas za kukja okolu 100e slobodno spodelete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom