Барам двособен стан во Скопје

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Eve, drugar jas da ti go kazam moeto iskustvo(iako dolgo, ova e od posledno stanuvanje),znaci najdov nesto ko garsonjera/dogradba na kukja i ja ne znam so bese za celi 5000 den. mesecno+trosoci normalno. Losata rabota bese so toa da ti bilo suteren t.e. prizemje/podrum kako sakas kazi go, nemase parno(zatoa i tolku eftino), a dobrata strana bese so bese na 15 min pesadija do centar. Sakam da ti kazam deka nekogas zavisat i uslovite za ziveenje...So srekja! :)
Bas takvo nesto mi treba i mene...ako znaes nekoj koj so izdava takva garsonjera/dogradba kazi mi te molam
Fala na site so mi odgovarate (y)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Siguren si ??? aj rasprasaj se po agenciive za posrednistvo za prodavanje/iznajmuvanje stanovi .....
Slobodno prasaj. Ako kazes deka sakas dvosoben stan da izdades za 200 evra ke ti se smeat. Mozebi vo centar,ama i tamu veke tesko.[DOUBLEPOST=1395682099][/DOUBLEPOST]
Bas takvo nesto mi treba i mene...ako znaes nekoj koj so izdava takva garsonjera/dogradba kazi mi te molam
Fala na site so mi odgovarate (y)
Ko so ti kazav vo lisice,magari,dracevo,hipodrom itn imas eden kup solidni opremeni i ubavo sredeni pomali kukicki za 100e pa i poeftino. Dobra rabota e sto kukite nemaat gradsko parno, sto veke odamna stana mnogu skap luksuz posebno ako e stanot iznajmen.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
За 100 евра можеш да најдеш еднособни станови на периферија од Скопје и тоа во Маџари, Ченто, Хиподром, Ѓорче 2 .
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Slobodno prasaj. Ako kazes deka sakas dvosoben stan da izdades za 200 evra ke ti se smeat. Mozebi vo centar,ama i tamu veke tesko.[DOUBLEPOST=1395682099][/DOUBLEPOST]
Ko so ti kazav vo lisice,magari,dracevo,hipodrom itn imas eden kup solidni opremeni i ubavo sredeni pomali kukicki za 100e pa i poeftino. Dobra rabota e sto kukite nemaat gradsko parno, sto veke odamna stana mnogu skap luksuz posebno ako e stanot iznajmen.
Dvosobven e do 50 m2 ?? ako e za poise od 50 m2 togas 200 evra e cenata za centar
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ako kazes deka sakas dvosoben stan da izdades za 200 evra ke ti se smeat.
Друже, или не си барал стан во Скопје во последно време, или имаш лоша перцепција за евро=денар, или имаш лоша перцепција за двособен стан. Нема четврто.
Најди ми ти на мене двособен стан за 200 евра во Скопје (Скопје, не Волково), јас уште 200 ти давам тебе и 200 на газдата.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Друже, или не си барал стан во Скопје во последно време, или имаш лоша перцепција за евро=денар, или имаш лоша перцепција за двособен стан. Нема четврто.
Најди ми ти на мене двособен стан за 200 евра во Скопје (Скопје, не Волково), јас уште 200 ти давам тебе и 200 на газдата.
Дали оваа понуда важи и за мене? :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
А по што заклучи дека ти зборувам за стан во Охрид???
Таа сериозност...

Chill out, не дека и нему ќе му дам 200 евра, ама нека не расправаат приказни дека во Скопје ќе ти се смееле ако издаваш 2-собен стан за 200 евра. Уствари да, ќе ти се смеат комшиите што го даваш испод цена...

Edit: Ме потсети сега, кога ме праша како заклучив дека ми зборуваш за стан во Охрид - тоа е исто кога Дијаманте ме праша зошто ја поврзувам со Каролина :pos:
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Таа сериозност...

Chill out, не дека и нему ќе му дам 200 евра, ама нека не расправаат приказни дека во Скопје ќе ти се смееле ако издаваш 2-собен стан за 200 евра. Уствари да, ќе ти се смеат комшиите што го даваш испод цена...

Edit: Ме потсети сега, кога ме праша како заклучив дека ми зборуваш за стан во Охрид - тоа е исто кога Дијаманте ме праша зошто ја поврзувам со Каролина :pos:
Не ти ја разбирам логиката ама баш воопшто, уште помалку пак смењето (односно смислата за хумор)
Но ми се чини дека тоа е исто како сега да те споредам со Harry Potter :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Jas se snajdov pa ako sakaat administratorite mozat da ja zaklucat/izbrisat temava, fala
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Мене ми е издаден веќе станот. Околу 8500-9000 некаде го издавам двособен (спана+дневна + кујна + купатило) 55 квадрати во Кисела Вода.
за 5-7.000 тешко,но за 8 можеш да најдеш.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Друже, или не си барал стан во Скопје во последно време, или имаш лоша перцепција за евро=денар, или имаш лоша перцепција за двособен стан. Нема четврто.
Најди ми ти на мене двособен стан за 200 евра во Скопје (Скопје, не Волково), јас уште 200 ти давам тебе и 200 на газдата.
Jas sum pod kirija plakam 120e za namesten dvosoben stan od 55m2 vo novo lisice. Moze i za 100e da se najde. I trpelivo si cekam da padnat cenite na stanovite. Koga ke bidat po 500e za m2 ili poeftino ke kupam 2-3.
Veruj mi prazni stanovi ima kolku sakas. Na edna drugarka nejzinite izdavaat 60m2 stan vo micurin, pred 4 god bese izdaden za 250 evra, a lani ako ne se lazam za 8000 go izdadoa otkako predhodno pola godina im zjapase prazen. Kiragijata im rekol na dva tri navrati da mu ja simnat kirijata oti ke si trazi stan za 100 evra, mozda i pak da im e prazen, ne sum se videl so drugarkava. Jas se ponudiv da im go kupam stanot za 500e m2 pa se smeese, na kraj ke dojde na moeto.
:)[DOUBLEPOST=1395728054][/DOUBLEPOST]
Jas se snajdov pa ako sakaat administratorite mozat da ja zaklucat/izbrisat temava, fala
Aj so sreka, so napraivte.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom