Барам / Имам потреба од...

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Имам потреба од веб дизајнер.. Значи ова нема да биде плаќање само за изработка на страната.. Туку ќе ви дојде како месечна работа.. Бидејќи ќе ми треба и рангирање на страната ми треба лицето да познава SEO односно да може малку по малку страната да се искачува нагоре во search engine от ...

За парите можеме да се договориме.. Можеме и на рака да ги правиме за да не ги губите по провизии.. Платата нема да биде фиксна ако се покажете добро во SEO и ако страната се гледа дека има успех ќе има и накачување..

Ако има заинтересирани нека ми пишат порака .. За да видиме кои се вашите можности..

Поздрав
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Барам веб програмер за работа на долгорочен проект. Потребно е да има познавање на asp и VB, а се останато е добредојдено, или пак некој кој брзо може да ги совлада тие технологии.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Имам потреба, т.е сакам да поседувам страна,информациите,деталите,можам да ви ги дадам во ПП,па така кој е добар,може да започнеме со работа..поздрав
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Имам потреба, т.е сакам да поседувам страна,информациите,деталите,можам да ви ги дадам во ПП,па така кој е добар,може да започнеме со работа..поздрав
Како да ти пишеме ПП кога имаш поставено ограничувања? Ај пиши ми ПП се надевам дека ќе можам да ти вратам.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Барам програмер за Facebook апликација, кој знае да прави нека ме контактира, за цена ќе се договориме. Сакам апликацијата да споделува вести, односно ја отвараш страната и автоматски да ти е споделена на facebook. пишете ми пп, ќе ви објаснам подетално
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Имам потреба од добар познавач кој знае да прави интра ми е потребен кој знае и сл. би сакал да да контактираме преку ПП :)

Плус да прашам отприлика колку пари чини да се направи едно интро - видео ? :) со некои 15 тина секунди?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Имам потреба од добар познавач кој знае да прави интра ми е потребен кој знае и сл. би сакал да да контактираме преку ПП :)

Плус да прашам отприлика колку пари чини да се направи едно интро - видео ? :) со некои 15 тина секунди?
Јас :D Какво интро ти треба? Поточно за што? Ајде контакт ПП :)
 

darko4spain

Praetorian
Член од
13 април 2012
Мислења
57
Поени од реакции
100
Имам потреба од фирма или некој што знае да прави iPhone и Android апликации - native, значи xcode и java, не во фрејмворк тип Appcelerator или Phonegap. Добро би било да има портфолио со предходно искуство. Моментално е за конкретен проект но ако се е во ред, соработката би била долгорочна. Ако некој знае или има идеа кој би се вклопил во профилот - нека пише.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
756
Поени од реакции
379
потреба од веб дизајнер.нека пиши пп кој што сака
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
Имам потреба од човек кој се разбира во WebGL,за изработка на еден проект,не е нешто страшно,прилично едноставни работи се.Доколку има нека ме исконтактира преку пп ке се договориме за се,дополнително.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Имам потреба од човек кој се разбира во WebGL,за изработка на еден проект,не е нешто страшно,прилично едноставни работи се.Доколку има нека ме исконтактира преку пп ке се договориме за се,дополнително.
Фала колега, го ценам тоа :cuc: . Да прилично едно ставни работи доколку сте мастер.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Drupal проект. Основна инсталација, поставки и дизајн на веб продавница според спецификација (во подготовка). Само англиски интерфејс, значи нема повеќејазичност, а плаќање само преку познати процесинг центри од тип на ПејПал (значи нема потреба од трткање со локални банки). Во втора фаза прилагодување или изработка на специфични модули.
Работа од дома, комуникација на Скајп, плаќање по работен час со неделни исплати.
Оние кои мислат дека се доволно добри безмалку самостојно да го изведат целиот проект да ме контактираат со ПП (со кратка информација што досега работеле од тој тип, која им е јака страна а која слаба и секако цена на работен час).
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Имам потреба од човек кој се разбира во WebGL,за изработка на еден проект,не е нешто страшно,прилично едноставни работи се.Доколку има нека ме исконтактира преку пп ке се договориме за се,дополнително.
Зафркнат е Вангел со тој WebGL, посебно ако не си ги работиш редовно вежбите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom