Барам / Имам потреба од...

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Ми треба некој кој ќе може да ми направи интро каде што ќе го пратам проектот цел само што се треба да направи е да смени слики и текст ако има некој заинтересиран нека пише по пп :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
Ми треба некој кој ќе може да ми направи интро каде што ќе го пратам проектот цел само што се треба да направи е да смени слики и текст ако има некој заинтересиран нека пише по пп :)
а плаќаш? или ... а где је печат? :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
виза да не треба? :pos:
имаш ПП
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Да се изработи или ако некој има нешто веќе готово да се прилагоди е-продавница за студентски проект - ИТНО!
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Да се изработи или ако некој има нешто веќе готово да се прилагоди е-продавница за студентски проект - ИТНО!
Зошто ми ја снема измени командата? :)

Едит: понудата е затворена.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Софтвер за 3Д визуелизација на пакувања, пред се коцки, квадари али да има поврзаност со Фотошоп или да е негов плагин или something whatever...т.е. еве шо барам. Дали некој користи нешто вакво и ако да, кој е најдобар и може да се најде на тој убавиот начин ;)
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Ако некој има потреба од флеш,3д анимации,after effects анимации специјални ефекти на видео со звук, презентација флеш или видео и реклама повелете пишете ми поздравв ;)
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
3
Здраво, ми треба скрипта за портал- најмногу до 10 категории, каросел за слики и најонови вести. од страна виџити како календар, најпопуларни пребарувања, галерија со слики итн. Ништо посебно најобичен портал. Имам неколку примери како би сакал да изгледа, тој што можи да изработи нека ми пиши пп да му ги испратам, и воедно да се договориме за цената. Поздрав.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Дали во МК има обука за SEO оптимизација? Курсеви и сл?
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.310
Поени од реакции
16.746
Дали во МК има обука за SEO оптимизација? Курсеви и сл?
Во семос имаш курсеви.
Содржина:

 • Вовед во SEO/SEM оптимизација
  • Што значи оптимизација на пребарувачо - Search Engine Optimalization (SEO)?
  • Што значи маркетинг со пребарувач - Search Engine Marketing (SEM)?
  • Инволвирани страни
 • Пребарувачки машини
  • Релации со пребарувачките машини
  • Примери од практиката
 • Стратегии за употреба на SEM /SEO
  • Методи и стратегија
   • Клучни зборови
   • Основни постулати
   • Конкуренција
   • Аналитика и цели
   • Поврзаност на линкови
   • Структура на web сајт
  • Предности и недостатоци
  • Етички прашања
 • SEO/SEM оптимизација во практика
  • Оптимализирање на веб страна
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.412
Поени од реакции
740
Прашање до поупатените од мене: има преку биро за вработување бесплатни напредни курсеви за јава веб девелопер и графички дизајн. Што е попаметно да се обучам? Кое што значи и што програми опфаќа ако сака некој да ми каже? Благодарам.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.412
Поени од реакции
740
Прашање до поупатените од мене: има преку биро за вработување бесплатни напредни курсеви за јава веб девелопер и графички дизајн. Што е попаметно да се обучам? Кое што значи и што програми опфаќа ако сака некој да ми каже? Благодарам.
Било кој да помогне?:)
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.310
Поени од реакции
16.746
Било кој да помогне?:)
Дизајн наспорти програмирање, сам треба да видиш што повеќе те влече. Башка ако не си креативен откажи се од дизајнот уште од старт.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.410
Поени од реакции
7.988
Прашање до поупатените од мене: има преку биро за вработување бесплатни напредни курсеви за јава веб девелопер и графички дизајн. Што е попаметно да се обучам? Кое што значи и што програми опфаќа ако сака некој да ми каже? Благодарам.
Java web девелопер?!? Ова ти е без врска, што ќе работиш со тоа.
Курсот треба да биде Java Android/Mobile development, па да има што да работиш/заработуваш.


Така да барем графички дизајн ќе ти брка работа, ако имаш осет т.е. те бива се разбира.
 
На врв Bottom