Балкански навивачки групи

Која е најдобра балканска навивачка група ?


  • Вкупно гласачи
    302
I

InF3cTeD

Гостин
турците од секогаш имале префанатична публика но штета што клубовите не им се на едно потребно ниво преставени па за таа публика да испадне во прв план,е сеа последнава година турците направија еден чекор напред,почнаа да даваат пари на играчи и во екипите беа донесени квалитетни играчи,имиња кои пред неколку години така речено дрмале ноз европски клубови а сега се на крај на кариера,но и тоа е нешто за нив,барем мрднаа малце...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да бидиме реални во секој поглед....според клиповите кои ги погледнав на оваа тема заклучив дека Ултрасите на Хајдук се убедливо на прво место:toe:...едноставно невидена атмосфера прават...за најбројни ултраси би требало да се оние на панатинаекос и на галатасарај:toe:...гробарите и делиите се тука некаде иако мораме да признаеме дека гробарите се многу добри во навивачки план посебно кога партизан(кошарката) игра на домашен терен против некоја европска екипа(страшна атмосфреа прават гробарите)....Во Македонија нема многу да коментирам да не бидам пристрасен само да напишам дека како што чкембарите можат да направат атмосфрера во спортската сала Младост во Битола неможе никоја друга навивачка група(иако комитите се најредовни,најбројни и најповеќе кореографии..)...:toe:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Mi smo cigani najaci smo najaci !






Najbolji koreografii 19DS89!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Е стварно му е преку к*р дојдено од вакви деца навивачи абе да ве прашам сите што ги величате тие српски групи кога имате отидено на натпревар кај нив да навивате на маракана или на јна или само што сте гледале од тв и од you tube и уште ако се зачлените кај нив на форумите и крај појаки од вас нема абе деца гледајте си го своето домашното да не речам Македонското до кога ќе :drk:на сите душмани на Македонскиот народ јас стварно не знам и не можам да разберам ОСВЕСТЕТЕ СЕ МАКЕДОНЦИ ДА НЕ ВИ БИДЕ КАСНО :smir:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Е стварно му е преку к*р дојдено од вакви деца навивачи абе да ве прашам сите што ги величате тие српски групи кога имате отидено на натпревар кај нив да навивате на маракана или на јна или само што сте гледале од тв и од you tube и уште ако се зачлените кај нив на форумите и крај појаки од вас нема абе деца гледајте си го своето домашното да не речам Македонското до кога ќе :drk:на сите душмани на Македонскиот народ јас стварно не знам и не можам да разберам ОСВЕСТЕТЕ СЕ МАКЕДОНЦИ ДА НЕ ВИ БИДЕ КАСНО :smir:
Abe ne deka i on ne preteruva, ama so koe pravo pa i ti mu solis pamet?

A toa za idenje/neidenje. Koga igra Zvezda nekoja evropska, okolu 700-800 Makedonci idat gore minimum.

I zasto Srbite se pogolemi dusmani na makedonskiot narod od Anglicanite ili Francuzite? Nemoj taka da mu se pluknam.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Abe ne deka i on ne preteruva, ama so koe pravo pa i ti mu solis pamet?

A toa za idenje/neidenje. Koga igra Zvezda nekoja evropska, okolu 700-800 Makedonci idat gore minimum.

I zasto Srbite se pogolemi dusmani na makedonskiot narod od Anglicanite ili Francuzite? Nemoj taka da mu se pluknam.
Не е само тој има едн куп на форумот како него со по 18 годни и помалку кој ги величаат сите други а се притив само своите и јас не му солам памет само давам свое мислење тој и секој ако сака може да го привати ако не слободно може да си тера по неговиот пат

Секоја чест тие што одат и вистина го бодат тимеот што го сакаат ама вака не тв и you tube форум навивачи не признавам не барем јас пак ти повторвам ова е мое мислење ако на некој не му се допања може да ме игнорира и тие што одат чудни се на иста трибина со гејците ортодох брадхрс ама ја нема врска

Зошто викаш србите не се само тие ако беа само тие арно ќе беше јас сум против сите што се против нас нема врска дали се срби бугари грци албанци и други Зошто со сите имаме некоја нерасчистена сметка односно од сите имаме некоја пречка што црква што јазик и нација што име на држава и што земање на територија
а тие горе не гледаат само како потрошен матријал и да ќарат на нас балканските народи и тие се исто лајно смао што се мешаат ако имаат некоја корис а со овие овде блиските ни наши народи што не поробувале малтретирале делеле и што уште не :salut:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Abe ne deka i on ne preteruva, ama so koe pravo pa i ti mu solis pamet?

A toa za idenje/neidenje. Koga igra Zvezda nekoja evropska, okolu 700-800 Makedonci idat gore minimum.

I zasto Srbite se pogolemi dusmani na makedonskiot narod od Anglicanite ili Francuzite? Nemoj taka da mu se pluknam.
Тие македонци 700-800 не заслужуваат да се наречат МАКЕДОНЦИ...чим стојат позади Грчки знамиња и транспаренти со натписи Македонија е Грчка, не заслужуваат да се нарекуваат Македонци
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Ај не почнувајте пак со таа проклета дискусија, Македонците што навиваат за српски клубови се србомани. Има некој дечки што идат на југ/север и носат македонски знамиња и никој ништо не им вика.:toe:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ај не почнувајте пак со таа проклета дискусија, Македонците што навиваат за српски клубови се србомани. Има некој дечки што идат на југ/север и носат македонски знамиња и никој ништо не им вика.:toe:
?????? Ne sum razbral nesto ili javno se narekuvas srboman!?
Bas cudna rabota,ili sum slep ili treba da nosam diopter so mosne debelo staklo do sega ne sum videl makedonsko zname na jug i sever:toe::( izgleda znaminja nosete,ali sigurno gi kriete vo gastite !!! znaes koga nema da vi prefrlaat za toa so navivate za srpski timovi,koga ke imate gaz da izvadite makedonsko zname,da go zakacite na ograda,kako sto pravat vasite "braka" grci..

p.s Po moznost Kutles !!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
^^^^

Не си разбрал добро, ја реков да не почнувате со дискусијата дека навивачите на српските тимови се србомани, дека сто пати сте ја терале таа дискусија и станавте досадни.

За тоа дека сум србоман не ќе да е, пошто ја сум србин, имам српски корени, презимето ми е српско и да не набројувам,така да не може да сум србоман.

За знамиња, ме мрзи да барам по нетов, али ако не знаеш, на не знам кое точно дерби меѓу ЦЗ и партизан имаше еден дечко кој извади македонско знаме.



http://www.postimage.org/image.php?v=aVkYgKr
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
^^ Ок, србин си никому ништо, Србите не се непријатели со Грците, но што е со "Македонците"(србоманите) што стојат позади грчки знамиња и Македонија е Грчка?
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
32
Тие македонци 700-800 не заслужуваат да се наречат МАКЕДОНЦИ...чим стојат позади Грчки знамиња и транспаренти со натписи Македонија е Грчка, не заслужуваат да се нарекуваат Македонци
Потполно се согласувам.
Срамота бе луѓе алооооо шо се палите толку на нив?
Тие ни ја навредуваат државата а вие одите со нив. Па дај одете и со грците навивајте дека "браќа" сте со нив, "ако вие сте" од делије и гробари. :tapp:
 
П

Паспарту

Гостин
Мене не ме нервираат тие што навиваат за српски, хрватски или босански клубови, туку ме нервираат оние што се палат на странски тимови, а плукаат по македонските, демек не вределе, а реално ако гледаме ниту српската лига, а ни хрватската не се далеку од македонската...

Тоа дека иделе по 700-800 луѓе од Македонија е басна од Езоп и ништо друго.

Многу луѓе во Врање, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Петрич, Сандански, Благоевград итн. навиваат за Вардар :toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мене не ме нервираат тие што навиваат за српски, хрватски или босански клубови, туку ме нервираат оние што се палат на странски тимови, а плукаат по македонските, демек не вределе, а реално ако гледаме ниту српската лига, а ни хрватската не се далеку од македонската...

Тоа дека иделе по 700-800 луѓе од Македонија е басна од Езоп и ништо друго.

Многу луѓе во Врање, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Петрич, Сандански, Благоевград итн. навиваат за Вардар :toe:
За првиот пасус се сложувам.
Вториот-тоа ти е само добра приказна пред спиење,дека иделе по 700-800 души од тука,највеке до 50 души идат,и тоа луге што од порано си оделе на Партизан и Звезда.
Третиот-па не би рекол :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.884
За првиот пасус се сложувам.
Вториот-тоа ти е само добра приказна пред спиење,дека иделе по 700-800 души од тука,највеке до 50 души идат,и тоа луге што од порано си оделе на Партизан и Звезда.
Третиот-па не би рекол :)
Ја би рекол, за градовите што ги наброја Долркос не сум сигурен освен за Ниш и Нови Сад...Дедоми е нишлија и стално коа одам таму имам другари неколку коа ке излеземе надвор негде иако нема каде:icon_mrgr коа ке искочиме увек некој ме прашува шта си..Македонец....и одма ми вика за Вардар ли си?и скоро сите таму се за Вардар од македонска лига!Башка и ние со Мераклије имаме добри односи.Не братски али неколку пати поединци биле на нивен натпревар а и они на наш!За Нови сад исто ти е знам неколку дечки од таму иако 3-4 пати сум бил али сите коа прајме за фудбал муабет викаат или Вардар или Работнички
 

Kajgana Shop

На врв Bottom