Балкански навивачки групи

Која е најдобра балканска навивачка група ?


  • Вкупно гласачи
    301

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
На барања на еден член, и Чкембари се додадени на листата, мада темава е .... тиње :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Подобри од Комити, Лешинари, Фирма, Хорде Зла ? Нема шанси човече.
Со Таурунум сте тука некаде, за нијанса ве јадат, а со другите да се споредувате, не можете братче:smir:
Пер не зезај кај со Таурунум се тука некаде,во која смисла ???
Не зезај молим те,ги пратам Таурунум одамна и на секоја утакмица се нешто ново вадат,дали песна,дали транспарент,дали кореографија,бакљада секоја утакмица овавезна е,гостовањата си ги одработуваат како од шала.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841
Пер не зезај кај со Таурунум се тука некаде,во која смисла ???
Не зезај молим те,ги пратам Таурунум одамна и на секоја утакмица се нешто ново вадат,дали песна,дали транспарент,дали кореографија,бакљада секоја утакмица овавезна е,гостовањата си ги одработуваат како од шала.
Мислев од тие пет како што тој вика со Таурунум се тука некаде по бројноста, но не велев дека ТБ и Чкембари се на исто ниво, далеку од тоа. Инаку Таурунум јас ги пратам од лани и можам да заклучам дека се супер, посебно ме воодушевија кога славеа влез во втора лига и кога беа некаде околу 1 000 души, ама само на таа утакмица, на другите беа во помала бројка ама се покажуваа на ниво, знамиња, песни, бакљади звучност и сите беа ко еден :toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
На барања на еден член, и Чкембари се додадени на листата, мада темава е .... тиње :)
еден предлог нека се тргнат Македонските навивачки групи оти има посебна тема за групите кај нас(во Македонија ) овде нека се дебатира само за групите од балканот :smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
еден предлог нека се тргнат Македонските навивачки групи оти има посебна тема за групите кај нас(во Македонија ) овде нека се дебатира само за групите од балканот :smir:
Па и Македонија е на Балканот, рамноправна со сите држави иако навивачките групи тука и во другите земји неможат да се мерат под иста тема.:)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Според мене Партизан - Гробари најдобри! x D
 

Blocker

Паметен човек
Член од
4 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не мора да значи дека ако навивате за Пелистер мора да се најдобри Чкембари. Од овие простори од навивачките групи може само да се слушне вулгарност, пцовки, идиотизам, тепачки и се што може да биде некултурно собрано во човекот. Многу се филмаат и дечурлии од 10 години одат по натпревари се прават дека се во некои навивачки групи (бар тоа се случува во Ку. - Кумани), но сеуште треба да пијат млеко пред легнување и да ги изгледаат последните цртани на „КартонНетворк“.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не мора да значи дека ако навивате за Пелистер мора да се најдобри Чкембари. Од овие простори од навивачките групи може само да се слушне вулгарност, пцовки, идиотизам, тепачки и се што може да биде некултурно собрано во човекот. Многу се филмаат и дечурлии од 10 години одат по натпревари се прават дека се во некои навивачки групи (бар тоа се случува во Ку. - Кумани), но сеуште треба да пијат млеко пред легнување и да ги изгледаат последните цртани на „КартонНетворк“.
Ова што го наброја го има во секоја навивачка група во светов,така да...
 

Blocker

Паметен човек
Член од
4 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ова што го наброја го има во секоја навивачка група во светов,така да...
Но кај нас е тоа честа појава.
Ај кажи ми каде си видел навивачи на Манчестер, Милан, Реал итн. идиотски да се тепаат на стадион, да излезат на терен, да скршат некое дете ни криво ни должно, си видел?
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Но кај нас е тоа честа појава.
Ај кажи ми каде си видел навивачи на Манчестер, Милан, Реал итн. идиотски да се тепаат на стадион, да излезат на терен, да скршат некое дете ни криво ни должно, си видел?
Што збориш?АЛО...............
Прво темава е Балкански навивачки групи,а ти ми пишуваш Милан,Реал,Манчестер.Па во Италија нема инциденти незнам тогаш каде има,за Англија нејкам да зборам,80те таму е вистински хаос а и ден денес има инциденти и казни за хулиганите.Така да не би се сложил со тебе...:smir::toe::salut:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Но кај нас е тоа честа појава.
Ај кажи ми каде си видел навивачи на Манчестер, Милан, Реал итн. идиотски да се тепаат на стадион, да излезат на терен, да скршат некое дете ни криво ни должно, си видел?
Да,затоа реков во цел свет го има тоа,пошо секаде е така,се тепаат да докажат чија група е појака,а некогаш се тепаат без потреба,од кеиф или досада.
Да не почнувам за Англичаните да пишувам,ке треба есеј да напишам,а мрза ми е,ама Англичаните беа страв и трепет во 80-те години низ цела Европа,кај и да отидеа демолираа се живо и диво,се додека Маргарет Тачер не го доведе законот за хулиганите,мислам дека го знаеш.
Ни Италијаните не беа нешто поарни од Англичаните,и тие се тепаа често,но повеке во Италија,во секој град секоја недела имало жестоки тепачки и демолирања.

Кога ке видиш,отсекогаш било така,така и ке остане...:smir:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Но кај нас е тоа честа појава.
Ај кажи ми каде си видел навивачи на Манчестер, Милан, Реал итн. идиотски да се тепаат на стадион, да излезат на терен, да скршат некое дете ни криво ни должно, си видел?
Сериозен си или??? Ова нашиве тепачки ништо не се за во Англија, Италија, Јужна Америка итн..тука ако за еден фрлен камен делат казни како луди таму да беше како кај нас до сега не требаше навивачи да постојат..:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom