Балкански навивачки групи

Која е најдобра балканска навивачка група ?


  • Вкупно гласачи
    286
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.538
Поени од реакции
759
Што мислите, која е најдобра навивачка група на балканот ? 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ти фалат доста у анкетата:)
Лешинари, Таурунум Бојс, Фирма, Хорде Зла, Манијаци, Гејт 10, Оригинал 21.

Што знам. Тешко е да се дефинира у моментов затоа што секоја си топ на некој свој начин. Од помаливе групи ТБ ми се фаворити, од големите може да се каже дека Северот е една од водечките европски трибини во моментов и настојува така да остане во иднина.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.538
Поени од реакции
759
Ти фалат доста у анкетата:)
Лешинари, Таурунум Бојс, Фирма, Хорде Зла, Манијаци, Гејт 10, Оригинал 21.

Што знам. Тешко е да се дефинира у моментов затоа што секоја си топ на некој свој начин. Од помаливе групи ТБ ми се фаворити, од големите може да се каже дека Северот е една од водечките европски трибини во моментов и настојува така да остане во иднина.
Да ти кажам се мислев дали да ги ставам Таурунумциве и Фирмашиве пошто годинава се у голем успон,али ја ги ставив овие пошо најголем ќејф ми прават освен Глодари :toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ја единствено од балканов ги симпатизирам Торсида, плус памтам кога бев во Сплит, ми иде еден со тетоважа од Хајдук, и ми вика : хочеш да ти продам хашиш.:pos::pos:
И секако од кога бев на натпревар од Хајдук, правеа невидена атмосфера.

И гласам за Торсида, кои го бодрат клубот иако е во криза.:)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па не се баш годинава у успон ТБ87. У трета лига беа многу подобри отколку што се сеа у втора. Димни,бакљи,пароли,кореографии,гостувања,мали и големи барјаци и искористување на целиот земунски андерграунд потенцијал(иф ју ноу ват ај мин :)) ... Имаа шеталица преку цела трибина на прославата на влезот у втора лига, а препознатливи се по малите знаменца на кои има некоја смешна порака.

Сеа на пример ги нема пола од тие ствари изгледа затоа што екипата не им постигнува толку добри резултати како лани. Класично одработуваат утакмици без многу помпа, на гостувања бројката е дупло помала и како да стагнираат. Тоа е нормално поготово затоа што имаа лани феноменална сезона како група, ќе видиме како ќе се покажат понатака.:wink:

Фирма е иста неколку години, без многу новитети на трибина. Лани паднаа на бројка ама тоа беше привидно затоа што ја зачистија трибината од фаци кои не заслужуваат да бидат таму. Они исто така мака мачат со секциите на Делије и Гробари од Нови Сад кои се трудат да ги има во помал број т.е. воопшто да ги нема. Водат некоја кампања контра Звезда и Партизан што баш не ми се свиѓа затоа што сето тоа можат да го направат на начин во кој ќе го промовираат својот клуб и група а нема да го омаловажат туѓото.

Боби[Мкд];3242478 напиша:
Ја единствено од балканов ги симпатизирам Торсида, плус памтам кога бев во Сплит, ми иде еден со тетоважа од Хајдук, и ми вика : хочеш да ти продам хашиш.:pos::pos:
И секако од кога бев на натпревар од Хајдук, правеа невидена атмосфера.

И гласам за Торсида, кои го бодрат клубот иако е во криза.:)
Дечко, ти пак мислиш да се најдеш у муабет за кој појма немаш.

Сидаш, ТорСидаш ...

Што не ќе прочитам више:icon_eek:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Си гласав за Партизан :party:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дечко, ти пак мислиш да се најдеш у муабет за кој појма немаш.

Сидаш, ТорСидаш ...

Што не ќе прочитам више:icon_eek:
Си искажувам свое мислење, и незнам што сакаш. Да ја знаеше македонската грамaтика немаше на секоја реченица "у" наместо "во" да користиш, и ај мрш на некој србски форум кај што ти е местото.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.596
Партизан се разбира...:wink:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.538
Поени од реакции
759
Па не се баш годинава у успон ТБ87. У трета лига беа многу подобри отколку што се сеа у втора. Димни,бакљи,пароли,кореографии,гостувања,мали и големи барјаци и искористување на целиот земунски андерграунд потенцијал(иф ју ноу ват ај мин :)) ... Имаа шеталица преку цела трибина на прославата на влезот у втора лига, а препознатливи се по малите знаменца на кои има некоја смешна порака.

Сеа на пример ги нема пола од тие ствари изгледа затоа што екипата не им постигнува толку добри резултати како лани. Класично одработуваат утакмици без многу помпа, на гостувања бројката е дупло помала и како да стагнираат. Тоа е нормално поготово затоа што имаа лани феноменална сезона како група, ќе видиме како ќе се покажат понатака.:wink:

Фирма е иста неколку години, без многу новитети на трибина. Лани паднаа на бројка ама тоа беше привидно затоа што ја зачистија трибината од фаци кои не заслужуваат да бидат таму. Они исто така мака мачат со секциите на Делије и Гробари од Нови Сад кои се трудат да ги има во помал број т.е. воопшто да ги нема. Водат некоја кампања контра Звезда и Партизан што баш не ми се свиѓа затоа што сето тоа можат да го направат на начин во кој ќе го промовираат својот клуб и група а нема да го омаловажат туѓото.
Добро, точно е дека сезонава ТБ имаат мал пад и се надевам нема да трае долго. Лани беа стварно феноменални поготово кога славеа влез во 2 лига па затоа мислев успон:smir:
Иначе во право си за Фирма, бројката не им е толку голема, но сепак успеваат да се одржуваат и тоа доста добро иако бројката не е како што им доликува, а додатен проблем им се и како што сам кажа новосадските Делии и Гробари:toe:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.019
Поени од реакции
4.998
Хорде Зла можеше да ги ставиш во анкетата.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Боби[Мкд];3242569 напиша:
Си искажувам свое мислење, и незнам што сакаш. Да ја знаеше македонската грамaтика немаше на секоја реченица "у" наместо "во" да користиш, и ај мрш на некој србски форум кај што ти е местото.

И да, Торцида се најстарата оформена навивачка група во европа и ти и твоите србчиња можете да се чадите.
Дечко, без навреда ама ти си тежок комплексаш. Кој спомна нешто на сметка на Хрватска и Србија? А? Или по дифолт се палиш пошо немаш што друго да кажеш.
Алудирав иначе на тоа дека се вика Торцида, а на Торсида. И тоа што си згрешил ти не е од граматички аспект туку од незнаење, од желба за билдање мислења, од желба за наоѓање во муабет. Секој ден се учи нешто ново, ете ти денес си научил како ти се вика омилената навивачка група. Успех!

И на е муабетот која е најстара група туку која е најдобра. А не секогаш тоа што е прво е најдобро. Затоа, едукација малце не ти е на одмет. Запознавање со реалната состојба и прилики на навијачката сцена на Балканот, а и пошироко ако сакаш.


Модератори, бришете го делот кај што цитираниот господин сака да ја дислоцира темата во погрешен правец:wink:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
2.784
Можеше и уште некои да се стават на анкетава. Како било јас гласав за Делије. :))))
 
M

Mario Gómez

Гостин
Во ред е тоа, секој си има право на мислење, но ти ли најде да збориш за граматика:uvo:
Јас не зборам за граматика, јас правам грешки секако. Но тој наместо да си молчи или пак со факти да докаже дека Торцида не е најдобра на балканот тој ме прави неписмен оти сум напишал Торсида. Неможе тој самиот неписмен мене да ме корегира. Разбираш?

п.с За србчињата беше намерно ако не сфати, така си ги пишам.:)
 
На врв Bottom