Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
ке почнат со нуклеарки со хемиски оружја и? ке умреме сите . нема шанси да има пак светска војна!:toe:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.090
Поени од реакции
4.741
Нема логика...две соседни држави....каде се другите интереси ??? :) За што ќе биде борбата :)) НЕМА ВОЈНА :))
Другите интереси?
Еве вака:
САД имаат голем број војници распоредени на границата со С.Кореја, Јапонците исто така се против нив, Кинезите се на страната на С.Кореја, С.Кореја има нуклеарно оружје + ракети доволни да погодат цели на САД.
Колку треба за војна? Веднаш штом почнат со напади ќе се вклучат Кина и САД, а тоа не е добро, па ако некој почни да губи, еве пр. Кина ќе почне да го напаѓа Тајван, а САД ги бранат нив, и којзнае колку ќе се вмешаат...
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Чекајте уште неколку месеци па ако дојде до војна, европа празна ќе остане =)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ете јануар помина. ни остануваатѕ уште 11 месеца да видиме дали ке бидне и ова..
ја лично не верувам у предвидувањава шо се за светскава војна али коа ке размислиш двапати... американциве со сите се срчкани на некој начин. кинезиве јапанциве некако многу напреднуваат со техника и технологија.. се и свашта измислуваат секој ден ново оружје било хемиско или нуклеарно или биолошко... доволна е една мала искра да се испали меѓу две тро поголеми држави и ете ти ја војната..
али ај.. сепак се надевам нема да има такво нешо...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Абе, а кој месец?
брат да не сакаш да побараме информации за точен датум ден час минута и секунда кога и официално ке биде започната таа трета светска војна?
 
?

..........

Гостин
брат да не сакаш да побараме информации за точен датум ден час минута и секунда кога и официално ке биде започната таа трета светска војна?
Ако сте во можност да ги најдете таквите податоци, може , ме интересира и мене точен датум , време и секунда....

не за друго да си го планирам времето:vozbud:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
брат да не сакаш да побараме информации за точен датум ден час минута и секунда кога и официално ке биде започната таа трета светска војна?
Не бе, само датум доста ќе биде. Ај иди, прашај...
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Таа ги предвидела и нападите на Кулите Близначки во Америка уште во 1989 година каде рекла дека невина крв ќе биде пролеана.
Ова ми падна во очи,
особено ... рекла дека невина крв ќе биде пролеана.

И ние одма со кулите близначки.

Па од секогаш во историјата е пролеана невина крв, така да и јас да речам сега, во иднина за некој настан каде ќе се пролее невина крв (а сигурно че има таков настан) че речи народо ете предвидоја.

Според мене сите овие "предвидувачи" зборуваат повеќе смислено, и кога че се случи нештото ние си ги поврзуваме работите (на народски "си прајме филмој").
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Меѓу останатите предвидувања за иднината се:

2008 - Обиди за атентат на четворица претседатели. Конфликт во Индонезија кој ќе биде причина за почетокот на Третата Светска Војна.
Хмм со мало задоцнување но падот на авионот на полскиот претседател во кој загина претседателот и поранешниот претседател (братот) на Полска малце се поклопува со оваа предвидување.

Се знае дека неможе да се предвиди до детал, но ако погледнеме подобро ова беше многу блиску
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom