Аliexpress (официјална тема)

C

cige

Гостин
отоворете dispute пред да ви заврши рокот, иако тракингот ви вели дека нарачката вие стасана во македонија, што ќе бидете вие оштетени нека биде кинезот, јебига, јади или ќе те изедат
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
отоворете dispute пред да ви заврши рокот, иако тракингот ви вели дека нарачката вие стасана во македонија, што ќе бидете вие оштетени нека биде кинезот, јебига, јади или ќе те изедат
Кинезот може неколку пати ќе биде оштетен, ама на долг рок ти ќе го јадеш. Ако имаш многу диспјути особено со различни продавачи, те ставаат на црна листа и после тури му кур на акаунтот.
 
C

cige

Гостин
Кинезот може неколку пати ќе биде оштетен, ама на долг рок ти ќе го јадеш. Ако имаш многу диспјути особено со различни продавачи, те ставаат на црна листа и после тури му кур на акаунтот.
Ќе си направам нов
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Кинезот може неколку пати ќе биде оштетен, ама на долг рок ти ќе го јадеш. Ако имаш многу диспјути особено со различни продавачи, те ставаат на црна листа и после тури му кур на акаунтот.
Зошто мене да ме стават на црна листа коа добиваш погрешна големина , боја или едноставно нема да ја добиеш нарачката? Што си ти виновен за неодговорноста на продавачот?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.771
Зошто мене да ме стават на црна листа коа добиваш погрешна големина , боја или едноставно нема да ја добиеш нарачката? Што си ти виновен за неодговорноста на продавачот?
за погрешна големина, боја си имаш друго чаре не мешај, а и ретко пратките да не стигнат, ако ја дава у мк значи тука е и времето се продолжува
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
170
Поени од реакции
106
Има ли некој примено пакети (писма) преку YanWen од алиекспрес? И за колку време отприлика доаѓаат, дали се препорачани т.е. треба потпис од примачот, бидејки бројот за пратење како да е фиктивен, пишува настани во иднина а не што биле.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
дечки ја имам еден проблем....
нарачав пред негде 20тина дена сигурносно стакло за екран на мобилен(tempered glass) и ми стигна на 2ри јануари (екстра фаст фри шипинг ) и така си се израдував... го отворам гледам се уреду али коа веќе да го местам гледам дека не е таа големина за htc desire 310! и му пишав на продавачот дека е помало у обем од мобилниот и дека не сакам да му давам негативен фидбек и утрето ми одговори дали сакаш да ти пратам уште едно, јас му одговорив дека би сакал друго да ми прати и се надевам дека ќе биде уреду... е сеа јас за ова немам потврдено дека ми е пристигнато и немам ни фидбек оставено... а и он уште ми нема пратено ново.
па не знам сеа што е ситуацијата.... треба да потврдам дека ми е пристигната нарачката?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Има ли некој примено пакети (писма) преку YanWen од алиекспрес? И за колку време отприлика доаѓаат, дали се препорачани т.е. треба потпис од примачот, бидејки бројот за пратење како да е фиктивен, пишува настани во иднина а не што биле.
Не е точен тракингот од нивна страна обично за 45-55 дена ми имат стасано од кај нив а ги пишувало дека се во Макдонија уште 2 дена по праќање..
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Во изминативе 2 години имам 110 нарачки од алиекспресс, сите што биле со бројче за пратење RH, CH, RC, HK....што биле испраќани преку кинескава пошта, успешно ми стигнале, сеа некој нов сервис почнаа да користат ама ич ништо не стига, ниедна пратка, ми се погодија неколку пратки да бидат пратени преку wedoexpress и ниту една не стигна, проблемот е до нив, кој знае во која земја стигаат тие пратки, а на сајтов wedoexpress дури може да си ја видите и пратката сликана, како е запакувана...
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
571
Поени од реакции
143
pa i da ne stigne samo vremeto so ke go izgubis nisto drugo parite nama nikakvi sansi da ti bidat zemeni.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
1pc VU Solo Pro Satellite Receiver Linux System Enigma 2 Mini VU+ Solo with CA card sharing Youtube IPTV free shipping post-in Satellite TV Receiver from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
другари/другарки , у план сум да го порачам овој ресивер , ме интересира дали некој порачувал ресивер.мобилен,таблет. и тако даље нешто од електроника , дали стига , да не ги акнам џабе 70 евра ,па да се пцуваме со селерот , иначе по 1 пат *ќе* треба да порачам од алиекспрес , поздрав
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
pa i da ne stigne samo vremeto so ke go izgubis nisto drugo parite nama nikakvi sansi da ti bidat zemeni.
Проблем е кога ќе отвориш dispute, бројчето за следење кажува дека е во Македонија, понатака не е работа на продавачот, нема како да докажеш дека не си ја земал, имало до пред некое време да поднесеш барање за оштета во пошта доколку ти е изгубена пратката, само со бројчето, доколку покаже дека е во мк, а они не знаат каде е, али имало многу такви оштети и го укинале, сега оштета само доколку кинезот од таму поднесе барање до пошти, за изгубена пратка...а на кинезот да му кажеш да се замара за таква работа тешко...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Проблем е кога ќе отвориш dispute, бројчето за следење кажува дека е во Македонија, понатака не е работа на продавачот, нема како да докажеш дека не си ја земал, имало до пред некое време да поднесеш барање за оштета во пошта доколку ти е изгубена пратката, само со бројчето, доколку покаже дека е во мк, а они не знаат каде е, али имало многу такви оштети и го укинале, сега оштета само доколку кинезот од таму поднесе барање до пошти, за изгубена пратка...а на кинезот да му кажеш да се замара за таква работа тешко...
Мене преку wedoexpress ми имат стасано повеќе пратки ама многу доцнат. Плус во право си има една друга платформа јемен или така нешто беше од кај нив немам ниту една добиено , а добив само половично враќање на средства затоа што тракингот кажува дека се во мк.[DOUBLEPOST=1420671482][/DOUBLEPOST]
1pc VU Solo Pro Satellite Receiver Linux System Enigma 2 Mini VU+ Solo with CA card sharing Youtube IPTV free shipping post-in Satellite TV Receiver from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
другари/другарки , у план сум да го порачам овој ресивер , ме интересира дали некој порачувал ресивер.мобилен,таблет. и тако даље нешто од електроника , дали стига , да не ги акнам џабе 70 евра ,па да се пцуваме со селерот , иначе по 1 пат *ќе* треба да порачам од алиекспрес , поздрав
Според платформата која ја користи испраќачот треба да ти стаса само мислам дека ќе ти го царинат ова плус прашање е дали ќе ти работи на наша струја да не е за американски стандарди ја нарачав звучници ама пуштени се преку друга пошта и не ми стасаа од оваа пошта се ми има стасано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom