А1 Македонија (VIP)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
476
Ponudata so brzina 1000/1000 ke trae minimim cel mesec. Ja dobivate 24 meseci ako napravite dogovor sega. Ke ima poskap paket so ovaa brzina naskoro, najkasno so praznicnata ponuda vo noemvri zaedno so noviot Combo Box. Sega vo Combo za S mobilna ima 50% popust.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
73
Поени од реакции
4
Dozvoleno li e prefrluvanje od postpejd vo pripejd i ako ne, togas dali moze da se prefrlis vo Lyca pa potoa nazad vo A1 pripejd ?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ponudata so brzina 1000/1000 ke trae minimim cel mesec. Ja dobivate 24 meseci ako napravite dogovor sega. Ke ima poskap paket so ovaa brzina naskoro, najkasno so praznicnata ponuda vo noemvri zaedno so noviot Combo Box. Sega vo Combo za S mobilna ima 50% popust.
S mobilna na combo kolku popust?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Како сум го трефнал денов, реков да видам што телефони има А1, пред нова година сум за продолжување, кога гледам ултра (поскапени) пакети :facepalm:. Уште телеком услугите не се поскапеа 3 год и ете и тоа бидна. Обрачот стега ли стега од сите страни :confused:. А дали ако си седам, не продолжувам, сега сум на Нео М+, за 1000ка, можам да терам така месец за месец без нов договор?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Сега ги гледав новостите и во Combo ги оставиле истите цени само што во средната и најскапата понуда наместо 100 и 200мб брзина ставиле 1гб.Ако има будали луѓе слободно нека наседнат на триков јас ќе си чекам пониски цени со истите брзини што беа и до сега.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Сега ги гледав новостите и во Combo ги оставиле истите цени само што во средната и најскапата понуда наместо 100 и 200мб брзина ставиле 1гб.Ако има будали луѓе слободно нека наседнат на триков јас ќе си чекам пониски цени со истите брзини што беа и до сега.
Jas so godini koristam internet i tv za doma od ovie lopovite i sega pred dva meseci mi pustile mejl vo junk folderot so naziv Izvestuvanje kade me izvestuvaat deka ke mi ja poskapat tarifata za 100den bez nikakva pricina.Ako ne sum sakal da mi se poskapi zamisli treba da pratam mejl deka ne sakam da prodolzam i ke mi se prekinel dogovorot sto mi e mesec za mesec.I za toa poskapuvanje ke mi pokacele brzina od 30mb na 50mb brzina kako lojaleb korisnik...wow.Nema nekoja asalna konkurencija ili utre ke gi smenev lopovi nizaedni.
 

Attachments

Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
476
Jas so godini koristam internet i tv za doma od ovie lopovite i sega pred dva meseci mi pustile mejl vo junk folderot so naziv Izvestuvanje kade me izvestuvaat deka ke mi ja poskapat tarifata za 100den bez nikakva pricina.Ako ne sum sakal da mi se poskapi zamisli treba da pratam mejl deka ne sakam da prodolzam i ke mi se prekinel dogovorot sto mi e mesec za mesec.I za toa poskapuvanje ke mi pokacele brzina od 30mb na 50mb brzina kako lojaleb korisnik...wow.Nema nekoja asalna konkurencija ili utre ke gi smenev lopovi nizaedni.
Debili. Porano i Xplore tv ja davaa gratis na mobilen so 20 kanali, sega nisto
Автоматски споено мислење:

Сега ги гледав новостите и во Combo ги оставиле истите цени само што во средната и најскапата понуда наместо 100 и 200мб брзина ставиле 1гб.Ако има будали луѓе слободно нека наседнат на триков јас ќе си чекам пониски цени со истите брзини што беа и до сега.
pa ne e mala razlika megju 100 i 1000 brzina
Автоматски споено мислење:

Im dozvolija i normalno ke se kjarat na grbot na Makedonecot. 2 mrezi se, sto sakaat ke pravat. Nemaat aber da baraat na konkurs tret.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Mtel imaat sramni ponudi poskapi od A1 , ne mi e jasno sto baraat vo Makedonija so takva ponuda podobro neka si odat. I M-sat nema nisto filmski kanali katastrofa se.
Debili. Porano i Xplore tv ja davaa gratis na mobilen so 20 kanali, sega nisto
Автоматски споено мислење:


pa ne e mala razlika megju 100 i 1000 brzina
Автоматски споено мислење:

Im dozvolija i normalno ke se kjarat na grbot na Makedonecot. 2 mrezi se, sto sakaat ke pravat. Nemaat aber da baraat na konkurs tret.
За кого да бараат колку останавме у ебанава држава? Сакаш неќеш мораш или А1 или Телеком а Мтел тука изгледа не е да има корисници него тука е да пере пари пошто освен сателитската не верувам дека некој користи други услуги.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
723
Како сум го трефнал денов, реков да видам што телефони има А1, пред нова година сум за продолжување, кога гледам ултра (поскапени) пакети :facepalm:. Уште телеком услугите не се поскапеа 3 год и ете и тоа бидна. Обрачот стега ли стега од сите страни :confused:. А дали ако си седам, не продолжувам, сега сум на Нео М+, за 1000ка, можам да терам така месец за месец без нов договор?
Терај слободно и без договор.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Терај слободно и без договор.
Good to know. Само така ја губам можноста да земам телефон... Ај да се надевам дека кога ќе дојде моментот ќе се исценкаме за подобра понуда на лице место :LOL: . Инаку, парталите и да бараме друг оператор.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
476
За кого да бараат колку останавме у ебанава држава? Сакаш неќеш мораш или А1 или Телеком а Мтел тука изгледа не е да има корисници него тука е да пере пари пошто освен сателитската не верувам дека некој користи други услуги.
Mtel ceka odobrenie za prezemanje Neotel.. so se krivi sto sme nie nesposobni i gi vleckame tolku vreme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom