А1 Македонија (VIP)

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
iam combo box internet , na smetkite so stigat ne mi pisuva do koga trae dogovorot , kaj vas kako e tie so imate combo box
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Дали му се наплаќа на А1 број кој што се наоѓа во МК, доколку прими повик од друг А1 број кој што се наоѓа во некоја европска земја?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Дали му се наплаќа на А1 број кој што се наоѓа во МК, доколку прими повик од друг А1 број кој што се наоѓа во некоја европска земја?
Ne, tisi vo maticnata mreza ...se dodeka imeto A1 mk stoi .na display nemas problem ako se pojavi pokraj A1 mk/i drugo ime ili pak bukva R,togas si izlezen.od.maticnata mreza.i si na.roaming toa se naplajka ....
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Ne, tisi vo maticnata mreza ...se dodeka imeto A1 mk stoi .na display nemas problem ako se pojavi pokraj A1 mk/i drugo ime ili pak bukva R,togas si izlezen.od.maticnata mreza.i si na.roaming toa se naplajka ....
Имав таков повик од странство и цело време проверувам на Мојот А1 ама стои 0 ден. а кај личноста што ми звонеше од таму веќе е исфактурирана сума од 1500 денари.

А да ми ѕвонат со европски број од Европа? Тогаш и мене ќе ми се наплати?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Имав таков повик од странство и цело време проверувам на Мојот А1 ама стои 0 ден. а кај личноста што ми звонеше од таму веќе е исфактурирана сума од 1500 денари.

А да ми ѕвонат со европски број од Европа? Тогаш и мене ќе ми се наплати?
Не ти се наплаќа ништо кога си во Македонија на мрежата на операторот, без разлика од каде доаѓа повикот.
Исто така, доколку вртиш на број од македонски оператор не плаќаш ништо (ако имаш бесплатни минути, инаку си плаќаш ситно) иако се наоѓа во странство.
Друго, ако ти му вртиш на мак бројот, на него му се наплаќа помалку него ли он ако ти врти. Сеа ако има 1500мкд, ако си вртел ти, може ќе била сметката околу 1000-1200 мкд, ова ориентационо.

Секогаш е поисплатливо странска картичка со интернет и повици преку скајп или вајбер.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А доколку европски број ми ѕвони мене а јас сум во МК, ќе ми се наплати и мене ако кренам, така?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Isto prasanje i vo ova tema za tie po upatenite: Korisnik sum na A1 S Sim sklucen na neopredelno vreme toest mesec za mesec, dokolku podnesam prijava vo Telekabel za portiranje na brojot tie avtomatski so toa baranje im.nalagat na A1 da go prekinat mojot dogovor so niv na ovoj broj i istiot ke go portirat vo Telekabel. Dali ke ima potreba jas da odam vo A1 i tamu da raskinuvam dogovor i dokolku go napravam toa tie ke mi go zemat brojot?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Isto prasanje i vo ova tema za tie po upatenite: Korisnik sum na A1 S Sim sklucen na neopredelno vreme toest mesec za mesec, dokolku podnesam prijava vo Telekabel za portiranje na brojot tie avtomatski so toa baranje im.nalagat na A1 da go prekinat mojot dogovor so niv na ovoj broj i istiot ke go portirat vo Telekabel. Dali ke ima potreba jas da odam vo A1 i tamu da raskinuvam dogovor i dokolku go napravam toa tie ke mi go zemat brojot?
Ne raskinuvas dogovor so a1, odis vo Tk,i potpolnuvas barajne za portirajne na br(vo toa barajne se potpisuvas deka pobaruvajnata od operatorot davatel kesigi izmiris posle portirajneto), za 2 rab,denovi dokolku see vo red treba da se portira postoeckiot 075/76/77/78 xxx xxx br, na Tk,sim karticka
i posle cela procedura otkako ke se portiras na /tk-mreza ke ti stigne posledna faktura od a1,do denot na portirajne mislam deka se plajka proporcionalno ..spored toa kolu denovi sija koristel ..ni odis vo a1 ni nisto samo treba dasi ja platis taa posledna faktura toa e se!
ako pojdis vo a1 i im kazes deka raskinuvas i odis na 074,ke ti go odzemat brojot ...toa ne ti treba vo nikoj slucaj *
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Говедава од вип не ми прифатија гаранција на телефон која е очигледна,под никакво образложение..Телефонот доби жолта линија по должина и тачот не функционира по краевите,ама тоа не покривало со гаранцијата. Дали ќе има некаков ефект ако се жалам до АЕК?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom