А1 Македонија (VIP)

Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Здраво. Дали може некој да ми каже како оди порачување на телефон online од А1? Договорот ми е поминат па сакам да го продолжам договорот и да земам некој телефон.Гледам има некој телефони со online порачка имаат некои попусти па незнам како оди тоа, кај да го продолжам договорот, каде ќе стигни телефонот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво. Дали може некој да ми каже како оди порачување на телефон online од А1? Договорот ми е поминат па сакам да го продолжам договорот и да земам некој телефон.Гледам има некој телефони со online порачка имаат некои попусти па незнам како оди тоа, кај да го продолжам договорот, каде ќе стигни телефонот?
Телефонот ќе ти стигни после месец и пол ако нарачуваш онлајн.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Како да не, месец и пол. Јас порачав за 3-4 дена ми стигна.

Инаки, друже, ги следиш чекорите што ти ги дава самата веб страна. Кликни "Нарачај онлајн" и после оди чекор по чекор. Јас пред два месеци така нарачав и се беше океј. Доставата му оди преку Delco, мислам беше.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Како да не, месец и пол. Јас порачав за 3-4 дена ми стигна.

Инаки, друже, ги следиш чекорите што ти ги дава самата веб страна. Кликни "Нарачај онлајн" и после оди чекор по чекор. Јас пред два месеци така нарачав и се беше океј. Доставата му оди преку Delco, мислам беше.
А како оди со продолжување на договорот? Мене ми е истечен
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А како оди со продолжување на договорот? Мене ми е истечен
Епа ќе видиш. Мислам имаше да кликниш за "Обнова на договор". Лесно е. Ќе ги следиш инструкциите.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
А1 скрос одлепиле..... субвенции за 799ден предплата изнесуваат 5000ден. за нови корисници и постоечките корисници кои имаат намера да си го продолжат договор...... Значи апсолутно не им е гајле за постоечките корисници....ќе си одам Телекабел.... Барем нема да се замарам со овие глупости повеќе.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Koga se javuvam na eden broj, glas od operator mi kazuva ,, nema veke prostor za snimanje na razgovori,, sto e problemot znae nekoj ?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дечки ми треба помош...синовите на пријателката пред некој месец заминаа во Германија и останаа нивни мобилни пројчиња преку А1. Може ли да се откаже договорот без нивно присаство или полномошно? Има ли некоја опција за мирување на договорот?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Би требало да е лично откажувањето ако е нивно име, не може некој туку така да откаже претплата на друг број, па и мајка да е.

Ако се за кратко може да поднесат мирување од 1-3 месеци, ама за толку после ќе им се продолжи договорот.
Требало тие работи да си ги средат пред да заминат, а најдобро е да си плаќаат претплата или друг да ги користи и плаќа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
A1, се слушаме? Глобален проблем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom