А1 Македонија (VIP)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Голем дел од корисниците е опфатен..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Т-Mobile со T-Mobile нема проблем звони ... спрема другите оператори нема ни сигнал ништо.
Од A1 на Т-Мobile покажува непостоечки број.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Peekrasnata Vip pa one.vip sega A1 mreza crkna.....!
Odnosno imaat problem kaj niv vo centrala so golem broj na broevi so rutirajna na povici i so serverot za vospostavuvajne.na.povik bar taka otprilika mi soopstija....
Odnosno nesto so.se vikalo M T S O,
Ako gresam izvineteme .....ama..mn.im zacestija problemive ...!!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
А заврне, проблем. Нема ни кај мене. Марсовци да ги преземат, пак ќе имаат проблеми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Какво време дочекав, да ми кажуваше некој, ќе го праев луд...
Како најголем хејтер и прв на нивниот црн список, немам никаков проблем со повиците :D И може да вртам и може да ме добијат... И на А1 и на Телекабел и на Лајка, а најверојатно ќе може да барам или да ме добијат и од Телеком.

Ама по реакциите што ги имам од мреживе и тоа шо ми вртеа луѓе, изглеа ептен заглавиле со мобилнава денеска.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Peekrasnata Vip pa one.vip sega A1 mreza crkna.....!
Odnosno imaat problem kaj niv vo centrala so golem broj na broevi so rutirajna na povici i so serverot za vospostavuvajne.na.povik bar taka otprilika mi soopstija....
Odnosno nesto so.se vikalo M T S O,
Ako gresam izvineteme .....ama..mn.im zacestija problemive ...!!
Dobro si zapamtil
Eve se vrati..
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Такоѓер и кај мене од Телекабел коа вртам на вип или ништо или непостоечки број. Исто ми се пожалија дека неможат да ме добијат тие од вип. Ја па сам помислио да можда Телекабел је почео да забушава, кад оно А један :facepalm:
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Sto i fali.na 4g mrezava ....sto tolku se brza narodot.... Samite si se zaboluvame so 5g odnosno 60gh zracejne.....
За наши стандарди и 50/20 е океј.
Ние не сме како Американците.
Еве јас не познавам ниту еден што работи од Телефон, сите или компјутер, или лаптоп. Исто и јас. Дома си имам 50/50 оптика и проекти и такви ствари на компјутер или лаптоп работам. Телефон само ако треба да проверам нешто.
5G едно што е скапа технологија, друго што овде кај нас нема барем во наредните 3 години да се имплементира нешто, а и плус, побрзо би се истрошил интернетот така (особено за Јутуб), а и мобилните оператори ќе ги кренат цените па така да 5G мало сутра овде.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.501
Поени од реакции
11.570

Kajgana Shop

На врв Bottom