А1 Македонија (VIP)

Azriel

Simple Man
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.801
Поени од реакции
1.716
Бев имаат, и тргна настрана за мене, а им пиши дека е 0 денари со претплата 390, а тој интернетот не го ни спомнуваат дека месечно ќе ти дојде 780 сметка.....буљаши да им ебам матер. Вгаз нека си го пикнат телефонот, не го земам
Брат истото и мене ми се деси само за Samsung Galaxy Mini со 390 денари претплата и плус нетот и курац ипол искочи на крај! :mad: Вакви мангупски фори мислам дека се непотребни мамата мамина. :mad:
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Ај да ми каже некој, со Vip Smart 390, телефонот ми излегува 18 000, дали може да се плати на рати? :)
Пошто немам појма како оди се ова, и со плаќање и се, ако може некој да ми објасни? :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
631
Поени од реакции
496
Ај да ми каже некој, со Vip Smart 390, телефонот ми излегува 18 000, дали може да се плати на рати? :)
Пошто немам појма како оди се ова, и со плаќање и се, ако може некој да ми објасни? :)
на рати можиш да платиш, само со картичка, а онака како шо нуди Т-Мобајл, неможи!
 

Azriel

Simple Man
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.801
Поени од реакции
1.716
Ај да ми каже некој, со Vip Smart 390, телефонот ми излегува 18 000, дали може да се плати на рати? :)
Пошто немам појма како оди се ова, и со плаќање и се, ако може некој да ми објасни? :)
Поисплатливо ти е на 590 претплата да бидеш со цела мрежа на Вип имаш бесплатни разговори, а вака со 390 претплата бираш 3 броја од Вип и само со нив ќе можеш да зборуваш бесплатно и ем телефонот поевтин ти е. :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.328
Поени од реакции
504
на рати можиш да платиш, само со картичка, а онака како шо нуди Т-Мобајл, неможи!
Tokmu toa i mene me interesirase za na rati i im rekov vo maj koga mi istekuva dogovorot ako ne mi dadat na rati telefon nema da prodolzam pa aj da gi vidam
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Ме интересира пост пејд понудата на вип, конкретно за она "(со vip surf 1gb)".

Дали тоа во заградата е дека, и покрај месечната претплата за вип смарт, мора корисникот да се претплати и на вип сурф? Или пак 1гб му доаѓа free и е вклучено во претплатата за вип смарт?
http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/HTC/index.php?phoneId=232 еве пример
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.324
Ме интересира пост пејд понудата на вип, конкретно за она "(со vip surf 1gb)".

Дали тоа во заградата е дека, и покрај месечната претплата за вип смарт, мора корисникот да се претплати и на вип сурф? Или пак 1гб му доаѓа free и е вклучено во претплатата за вип смарт?
http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/HTC/index.php?phoneId=232 еве пример
Претплатата плус 390денари за вип сурф.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.986
Поени од реакции
2.435
Ме интересира пост пејд понудата на вип, конкретно за она "(со vip surf 1gb)".

Дали тоа во заградата е дека, и покрај месечната претплата за вип смарт, мора корисникот да се претплати и на вип сурф? Или пак 1гб му доаѓа free и е вклучено во претплатата за вип смарт?
http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/HTC/index.php?phoneId=232 еве пример
Ај што ќе платиш еден гига нет, не ти даваат 3G брзина, тука срање од GPRS. Па нели е срамота во време на 4G и LTE, да ни пуштаат некоја мизерна брзина и да ти наплаќа 400 денари за тоа. Пред да го обновам договорот или да сменам провајдер сигурно ќе проверам каква интернет конекција нудат нашиве оператори. Дојде време кога е потребно да се биде онајн, не само луксуз.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.328
Поени од реакции
504
Jas planiram koga ke mi zavrsi dogovorot da si odam prepaid na vip pa koga ke stavat 4g idnata godina da mi se isplati internetot...sega za sega e sranje!
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 15:53 ---
Jas planiram koga ke mi zavrsi dogovorot da si odam prepaid na vip pa koga ke stavat 4g idnata godina da mi se isplati internetot...sega za sega e sranje!
 

davidko

VR|46
Член од
9 декември 2009
Мислења
106
Поени од реакции
20
Da ve prasam mi se slucuva nekolku pati imam eden broj od vip so go koristam kako vtor broj za besplatni minuti
i sega se slucuva nekogas da mi istecat minutite primer ova nedela deneska gi potrosiv a mi vazat do utre
sega kako da reaktiviram ili nekoe drugo resenie oti duri ne istecat nemozam pak da aktiviram nedelna opcija.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
631
Поени од реакции
496
Da ve prasam mi se slucuva nekolku pati imam eden broj od vip so go koristam kako vtor broj za besplatni minuti
i sega se slucuva nekogas da mi istecat minutite primer ova nedela deneska gi potrosiv a mi vazat do utre
sega kako da reaktiviram ili nekoe drugo resenie oti duri ne istecat nemozam pak da aktiviram nedelna opcija.
никако, ќе си чекаш да си дојди времето да ти истечат па тогаш да си активираш, иначе неможи пред време и јас прашвав, неможело
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Дали има некој деловен/бизнис корисник на ВИП Постпејд?
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
јас знам мн такви...кажи што ти треба? :)
Епа брат и јас имам таква тарифа и зборувам бесплатно со вработените во фирмата а повиците надвор од неа се 0.1 денар(со ВИП корисници),порака 3 денари.Ме интересира дали може да се додаде уште еден број кој не е во фирмата за бесплатни разговори..мора да има некоја таква опција. :)
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Епа брат и јас имам таква тарифа и зборувам бесплатно со вработените во фирмата а повиците надвор од неа се 0.1 денар(со ВИП корисници),порака 3 денари.Ме интересира дали може да се додаде уште еден број кој не е во фирмата за бесплатни разговори..мора да има некоја таква опција. :)
Каква тарифа имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom