А1 Македонија (VIP)

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Сега гледам ми пратиле подарок за нова година, бројче + 50 денари бонус.
Фала ви.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Сега гледам ми пратиле подарок за нова година, бројче + 50 денари бонус.
Фала ви.
И мене исто.Не знам по која логика, ама не се бунам :D
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Машала слушам на пост пејд им ги дуплирале сметките на повеќето мои познаници :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
ne go menjam vip pa i sve za nula da davaat apashine od t-mobile i kriminalcine od ONE.Sum bil kaj site i samo kaj vip sum se cuvstvuval kako vistinski korisnik, nikogas nema da zaboravam kolku sum trcal kaj salonine na ONE da pisuvam prigovori i da citam banalni izgovori za nivnite uslugi.VIP IS THE BEST!
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
На Vip сум уште од самиот нивни почеток. За некој месец треба да склопам 3 договор со нив, и како шо тргнала работата најверојатно нема да го потпишам...
Околу мрежа, навистина имам само пофални зборови. И се чудам на критиките кои некои ги даваат, сум зборал од 2400 м.н.в, не ми сецка речиси никогаш, никогаш не се случило да немам мрежа, така да во овој сегмент секоја чест.
Зошто се двоумам да го обновам договорот... Затоа што немаат никаква стратегија да "ме задржат" за нивни корисник, никаква промоција, никаква бенефиција, а редовно си ги подмирувам двете сметки. Kaко шо им текна нив, направија да се наплаќа проверување на сметка :cautious: иако нигде во договорот кој го потпишав со нив не пиши дека имаат право да го направат тоа...
Интернетот е неверојатно скап и уште поневеројатно спор... 42 мегабајта претходниот месец ги платив вртоглави 400 денари :eek:.
И капак... колешка моја на при пејд секој месец има некоја си бенефиција... 500 бесплатни пораки, бесплатни минути... која плаќа се на се 100 денари месечно.
Колку и да сака да се лопови -Т- , кај нив имам секогаш имам барем 2-3 илјади попуст на телефон при продолжвање отколку за нов корисник. Овде на никој не му текнало дека можам комотно да не го продолжам договорот...
Која реклама е таа дека дупло повеќе имаме бесплатни месечни разговори? o_O од 1000 на 2000 илјади минути направиле... А претходно (јас сеуште) имам неограничено кон сите на vip :cautious:
Кој се тие телефони по 0 денари за кој месечно треба да плаќам барем 7-800 денари месечно 24 месеци ?:cautious: Идентификатор 250 денари месечно, sms пораки кои не се вклучени во претплатата, 1гб интернет 390 денари...
Бевте добри, ама сега сте веќе скапи... :sick:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Зошто се двоумам да го обновам договорот... Затоа што немаат никаква стратегија да "ме задржат" за нивни корисник, никаква промоција, никаква бенефиција, а редовно си ги подмирувам двете сметки. Kaко шо им текна нив, направија да се наплаќа проверување на сметка :cautious: иако нигде во договорот кој го потпишав со нив не пиши дека имаат право да го направат тоа...
Интернетот е неверојатно скап и уште поневеројатно спор... 42 мегабајта претходниот месец ги платив вртоглави 400 денари :eek:.
И капак... колешка моја на при пејд секој месец има некоја си бенефиција... 500 бесплатни пораки, бесплатни минути... која плаќа се на се 100 денари месечно.
Колку и да сака да се лопови -Т- , кај нив имам секогаш имам барем 2-3 илјади попуст на телефон при продолжвање отколку за нов корисник. Овде на никој не му текнало дека можам комотно да не го продолжам договорот...
Која реклама е таа дека дупло повеќе имаме бесплатни месечни разговори? o_O од 1000 на 2000 илјади минути направиле... А претходно (јас сеуште) имам неограничено кон сите на vip :cautious:
Кој се тие телефони по 0 денари за кој месечно треба да плаќам барем 7-800 денари месечно 24 месеци ?:cautious: Идентификатор 250 денари месечно, sms пораки кои не се вклучени во претплатата, 1гб интернет 390 денари...
Бевте добри, ама сега сте веќе скапи... :sick:
Истото и кај мене. Ми викаат да дојдам на новите пакети а јас им викам, не ми одговараат. Нивен одговор - па потпишете нов договор на 2 години за истиот кој ги имате сега. (??) Јас им викам А зошто да го направам тоа и да се врзам со вас две години кога и сега без договор го имам истото а вие немате ништо по конкретно да ми понудите. И типката нема одговор.

Јас се мислам да отидам во Оне и да си земам Галакси с2 за 200о денари. 500 минути кон сите мрежи 500 смс кон сите мрежи 500 ммс кон сите мрежи, 1000 мин во ОНЕ и 11 ГБ нет.

Инаку, ги гледав понудите на ВИП Србија и ВИП Хр. Имаат далеку подобро понуди, а посебно ме бендисува Смарт концептот во Србија. За претплата од 400 динари имаш 1000 минути во мрежа на ВИП и 400 смарта, а 1 смарт=1смс=1мин=1мб=1ммс. Па ти троши како сакаш.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Истото и кај мене. Ми викаат да дојдам на новите пакети а јас им викам, не ми одговараат. Нивен одговор - па потпишете нов договор на 2 години за истиот кој ги имате сега. (??) Јас им викам А зошто да го направам тоа и да се врзам со вас две години кога и сега без договор го имам истото а вие немате ништо по конкретно да ми понудите. И типката нема одговор.

Јас се мислам да отидам во Оне и да си земам Галакси с2 за 200о денари. 500 минути кон сите мрежи 500 смс кон сите мрежи 500 ммс кон сите мрежи, 1000 мин во ОНЕ и 11 ГБ нет.

Инаку, ги гледав понудите на ВИП Србија и ВИП Хр. Имаат далеку подобро понуди, а посебно ме бендисува Смарт концептот во Србија. За претплата од 400 динари имаш 1000 минути во мрежа на ВИП и 400 смарта, а 1 смарт=1смс=1мин=1мб=1ммс. Па ти троши како сакаш.
каде е тоа за 2000денари овој мобилен во Оне ? мислиш претплата 2100ден?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
За продолжување на договор во вип те следува одреден телефон без долплата,а ако сакаш солиден телефон си доплаќаш,зависи од телефонот и претплатаата.Исто така многу зависи и која претплата си ја имал претходно.Не може јас да плаќам претплата 1790 или 2990 ден,а ти 240 или 390 ден и да земеме ист телефон со исти бенефиции???? Договорот го продолжуваш по новите тарифи место 1000 имаш 2000 минути во мрежата на вип,а и тоа исто зависи на која претплата си со толку броја ќе имаш бесплатн минути и кај има цена за проверување на сметка во пост пејд,а интернетот моментално е подобрен,треба само брзината на download да ја зголемат.Едниот договр ми истекува за десетина дена,а другиот во јуни 2012 и без размислување ќе останам во вип
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Што е ова телефониве ги даваат ептем ефтино за предплатата, ама во позадина имаат уште една скириена од 390 денари за (Vip Surf GB) Ko ќе видиш ѓаол и пол.
Цела страна на вип ја префлив не можам да дознаам колку ќе ме кошта телефонот без оваа скриена предплата со 1гб интернет, сите цени на телефони ги напишале со си оваа предплата, а ако не ја сакаш треба да трчаш до салон за да видиш колку ќе те кошта телефонот.. Или па можеби не мојш да подпишиш договор без 1 ГБ интернет.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Што е ова телефониве ги даваат ептем ефтино за предплатата, ама во позадина имаат уште една скириена од 390 денари за (Vip Surf GB) Ko ќе видиш ѓаол и пол.
Цела страна на вип ја префлив не можам да дознаам колку ќе ме кошта телефонот без оваа скриена предплата со 1гб интернет, сите цени на телефони ги напишале со си оваа предплата, а ако не ја сакаш треба да трчаш до салон за да видиш колку ќе те кошта телефонот.. Или па можеби не мојш да подпишиш договор без 1 ГБ интернет.
Мислам дека може без интернет само ќе имаш друга претплата или ќе ти кажат дека телефонот не оди без интернет.За секој случај информирај се кај нив.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
За продолжување на договор во вип те следува одреден телефон без долплата,а ако сакаш солиден телефон си доплаќаш,зависи од телефонот и претплатаата.Исто така многу зависи и која претплата си ја имал претходно.Не може јас да плаќам претплата 1790 или 2990 ден,а ти 240 или 390 ден и да земеме ист телефон со исти бенефиции???? Договорот го продолжуваш по новите тарифи место 1000 имаш 2000 минути во мрежата на вип,а и тоа исто зависи на која претплата си со толку броја ќе имаш бесплатн минути и кај има цена за проверување на сметка во пост пејд,а интернетот моментално е подобрен,треба само брзината на download да ја зголемат.

1. Е како бе да имам иста понуда на тој "солиден телефон" како некој кој станува сега корисник а јас уназад (барем) 2 години сум бил? А и тие телефони кои се поефтини а подобри никогаш ги нема, и секогаш дури 5тиот телефон на мојата листа на желби е достапен... :cautious: Плус, сите посолидни телефони ги направија со 1гб пакет во превод 390 денари повеќе во сметката, за интернет кој никогаш нема да го потрошиш...
2. Во суштина е така, мојата претплата на пример е 590 и јасно ми е дека не можам да имам бенефиции како тие што имаат од 2990, ама зошто немам ама баш никакви бенефиции е работата... 2 сметки, просечно околу 1500 денари месечно му плаќам на vip и што добивам како награда на мојата "верност" тие 2 години? :гик:
3. и 10 000 минути да имам, сепак станува збор за ограничување, затоа што претходно било бесконечно/неограничено... :вонзем:
4. :pos: Во што е подобрен кога и самиот велиш дека треба да ја зголемат брзината? :sneaky: Брзината е очајна, а е прескап... Како што кажав погоре 42 мегабајта мизерен интернет ми дојдоа 400 денари...

Да не ме сфатиш погрешно, немам ништо против тебе :)... Него општо се залагам да сите пост-пејд корисници да имаме поголеми бенефиции, и да не ни мачкаат очи со нивните реклами...
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Што е ова телефониве ги даваат ептем ефтино за предплатата, ама во позадина имаат уште една скириена од 390 денари за (Vip Surf GB) Ko ќе видиш ѓаол и пол.
Цела страна на вип ја префлив не можам да дознаам колку ќе ме кошта телефонот без оваа скриена предплата со 1гб интернет, сите цени на телефони ги напишале со си оваа предплата, а ако не ја сакаш треба да трчаш до салон за да видиш колку ќе те кошта телефонот.. Или па можеби не мојш да подпишиш договор без 1 ГБ интернет.
http://www.vip.mk/cm/offer/handsets/postpaid/index.php имаш со мали црвени буквички, како не си видел:))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom