А што да кажеме за ноќниот живот во Охрид?

Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
za sega nemat nisto interesno. zato ke cekam da se stoplit. pa da mozit da se izlegvit na drugi mesta.

a aj kazite neso za ta sobirankata?
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
Joey напиша:
Охрид преку зима ни е тапа,тоа секој го знае.
Али на лето ни Рио не ни е равен ;)
право да ти кажам од скопје сум а охрид имам стан преку 10 години, едно време таму седев некој 2-3 години од шо ми беше преубо зима а не в лето........ама тоа беа времиња имаше посаглам места за излегвење...инаку не сум била охрид од летото 2005.....како се викаше она над Дон Вито шо беше, кладилница после го напраија........ убо беше КУБА,АКВАРИУС а и она потака онај Тата Миша шо го држеше како се викаше Уранија мислам..........мммммммммммммммммммммм. А она НЕМО уше ко го отворија ми беше одбивно, кафе си пиев ГАЛЕРИЈА ИЛИ НОВЕЛ. Шо убај времиња коските си ги остаив таму по то Охридот............
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Прво... Дајте не ја мешајте собиранката тука на оваа тема.

Второ. Кока Кола, за Уранија имаш право. Барем тоа лето јас кога киснев таму ми беше најубаво. После тоа и таму ја утнаа работата најверојатно.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
leandra напиша:
Ам ајде кој оди во Табана константно, нека каже дали народот е променет во последните (од 8 до 10) години.
И во амамот едно место се отвори Хеј Хеј мислам дека се викаше,многу добар ентериер,рок пуштаа,но празно беше,никој немаше.Сега како е таму?
Хеј хеј сега се вика Фејмс, лапидариус клиентелата е преселена таму, турбо фолк забави на велико се прават. Ликвид и Куба се дефинитивно најдобрите места за излегување навечер, а Ликвид и преку ден е преубаво, мене лично и Немо ми се допаѓа. :vozbud:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Devilish Angel напиша:
Хеј хеј сега се вика Фејмс, лапидариус клиентелата е преселена таму, турбо фолк забави на велико се прават.
Yep...Точно дека се вика "Famous" а за ТУРБО ФОЛК....би рекол само МАДЕ ОД БУФ!
Не е Точно...и тоа па на големо...единствен ден...е среда...и тоа најмногу саат време...макс.. нека бидат..два...ете...
Али останатите денови...е Лудница...врска нема со турбо фолк...цела HOUSE Музика што чисто се сомневам дека некој толку добро ја презентира како што ја презентираат во FAMOUS...
ПОВЕЛЕТЕ УВЕРЕТЕ СЕ...
А Куба...Мислам дека Ојде по Пиперки....доколку не се соберат...ВЕЛГОШТА таму...и останатите...што би правеле проблеми...местото ке остани празно заедно со Лагоа...
ФИНИТО
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Приметив дека се поправиле во Famous, ама не знам до кога, а и нема врска не ми мења ништо. Ионака е премало за да ги собере сите луѓе што одат таму, а и прениско е без добра вентилација ...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И јас се изненадив од Famous, претходно сите го критикуваа местото заради музиката. Цело време очекував да свртат на турбо, ама барем саботата беа за пофалба.
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
famous e super,a i nemo e ok... najubavo mesto za densko kafe e liqvid definitivno..... a za taboo-nemas uste nekoe mislenje...lapidarius-seljak,pendrek parti!!!lagoa-se renovira(daj pobrzo da ja otvorat-seljacine da se sobiraat samo tamu,da ne mora segde da gi gledam) tabana-ok ama samo vo leto,kuba-epten e tesno....aqvarius na toplo cokolado ili na limonada na terasata na leto....
reci so ke recis,drustvoto e najbitno....
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Табана е хит секое лето а и на добро место се наога локалот ! бтв и услугата е добра одлицно место да се напиеш кафенце и да свртиш лаф муабет:helou:
 

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
убо си е секаде, на кој како му одговара, ке морам само малце за фејмс да ве поправам за тоа музиката турбо фолк, то се дешава само во среда, и то заради лапидариус пошо пуштаат српско, студентска шо ти ја знам, па мораме и ние, али то не трае цела вечњр, максимум саат, а моментално најдобрата клубска шема во охрид е таму, повелете уверете се, самоп немојте во среда :) Поздрав....
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Fortune напиша:
Сега ќе ти скокне Маринче:pos:

Немо сум влегла само еднаш и никад више (нецели 5 мин). Нешто има што таму не ми се допаѓа и не ме привлекува, што да правам.
Јас излегвам по паркој и спијам на клупи, мене не ме чепкајте :)))))



п.с. Џез и Блуз и Џез Ин.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Ич не сум по кафичиве и неам некое објективно мислење...мене ак ме прашвите сфе смрдит:) (од затворени ствари мислам)
Едино Баланс, Јез Ин и Јез ен Блуз се онака ОК.
Охрид имат С'р'ишче, имат СвС, имат КиМ...и то:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Кадмо и Ликвид И Куба :vozbud: ТоБ се
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Пусти децу....нек се радују...
Абе стварно ме интересира....вие излагате пример КУБА дека ви е убаво таму или дека ке ти каже другар/ка ти ајде КУБА а тебе ти се оди пример Лапидариус....
Стварно не ми е јасно....
Ако одам да се релаксирам со Добра музика и Амбиент...одам "FAMOUS" и "NEMO" не дека ете пак го бранам горе наведеното... (неколку поста погоре) туку : Пуштаат ТОП музика...
Кој е најискусен ДЈ во ОХРИД според вас...?
ПАНТЕРОТ?
Другите да не ги споменувам...Кога DJ Juksel кој би го нарекол Стар ВОЛК за музика и Журки...оди "FAMOUS" поради добрата музика која ја пушта неговиот колега DJ Mixing Machine...кога би било толку добро во КУБА ЛАГОА и камоли Лапидариус...ке одеше таму за да ги посети колегите...веројатно НЕ НИ ВРЕДИ да ги спомнам како Колеги...
DJ Juksel a.k.a. Јуксел
DJ Mixing Machine a.k.a Златко
се најдоброто нешто што му се случува на Охрид за да направат Шема по кафичите...останато...е само неискусна...и ретардирана багра!

Има една пословица:
"NOT EVERYONE UNDERSTANDS HOUSE MUSIC"
но изгледа за некоите важи ова
"NOT EVERYONE UNDERSTANDS MUSIC AT ALL"
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кога беше собиранката во Охрид (на први април :)), бевме мислам во Famous (People?).. добра музика, добри mixing-skills на диџеите. За друго од "охридската шема" не можам да зборам, зашто сум бил само летно време, и е стандарно иста како скопската (поред Кеј енд стаф).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom