А што да кажеме за ноќниот живот во Охрид?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не си погрешно сватен НЛО.:)

Терај филмот. Сакам да има квалитетна музика во мојот град. Секој кој ќе придонесе за тоа, го има мојот респект.

Јас реагирав околу демагогизирањето и зошто секој кој купил Пионири и АКГ влегува во филмот на "клаберот" и мисли дека може да држи предавања на темата. Не мислам лично на тебе, зборувам општо за еден феномен кој Јуксел (на пример) би го нарекол - Too Many DJ's.

Неам желба да се карам :) Затоа Пантерите, Газелите и Магарињата не ги гибам во муабетов. Околу фаќањето сеир и коментирањето, едноставно - едно фала што постоиш. Ми го исполна живо...:pos:

Како и да е...со надеж за поубај вечери до сабајле во Охрид...

Поздрав и се гледаме.
Серпико, Големиот Секретар на "OHDJ" Фан Клуб
 

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
супер, топ. И мене не ми е до расправање, затоа сеа штом сакаш да придонесеш нешто за музиката во твојот град, натерај ги да не пуштаат арпско во Лапидариус во среда, пошо јас, не знам како, ама успеав да не пуштам минатата среда, али после испадна дека затоа брзо си заминале луѓето, пошо не сум пуштил, ајде сеа одма таму дај флаери нешо прај, да не се пушта појке српско по клубовиве, кој сака од младиве, нека оди во кафана на српско :)

Peace
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Еј, нема револуција без жртви. :)

Кога сме кај флаерите - кои вака или онака би требало да ги промовираат случувањата по Охрид - пак имам критика... па мајкуму, до кога ќе се на Македонско-турско ресенски англиски јазик напишани? Дете од второ оделение поубав дизајн би направило за флаерче...

Или каква фраери - такви флаери?

Летки викаш да пуштаме? :pos: Избор е битно да има. Нека си пуштаат на едно место арапско. На друго - кичевско. На трето рок, на четврто - Аус. Па кој сака, нека оди кај сака.

Ај барем на лето некако се дише.
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Bravo LEANDRA sa sevo ova so ko kaza za KUBA super mestence:vozbud:
I iMA 100% podrska od mene



citam komentari i vi se cudam........... Pa oci ke si iskopate za da dokazeta kaj e najdobro


PA se znae vo FAmous i Kuba
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
JazzIn ми е најбоље место за искачање у Охрид, шо знам....
Ми се допаѓа народот што иде таму преку лето, фино музиче, а и блиску ми е до куќата, па коа ке се начукам лесно да стигнам до дома :pos:
Летово бев и до едно место во амамот доле, да ме утепаш не ми текнува како се викаше, day off свиреа и ок беше, фино средено местенце.
Од секад сум бил тип што киснел на ким или сараиште така да за дискотекиве не коментирам :)

едвај чекам лето да дојде, Охрид рулз :salut:



Jazz in e zakon najako mesto vo Ohrid,a toa mestoto vo amamot Famos se vika
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
сега криво ми е шо лапидариус го затворија...т.е. го реновираат шознам ти јас...иначе спирит ич несакам да влезам зш ми се чини дека се гушам...а дома кога ќе си дојдам си ги ставам алиштата на тараса да ми се луфтираат
 
E

elence*$

Гостин
сега за загревање убо ми е емпорио...јес да е тро селско местенцено,ама чути барем српско не пуштет ..
иначе после то парк, иако ме нервират мнозинството од клиентелата шо ојт таму, ама шо да прајме... луѓето се тие, да ги смениме не мојт.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
сега криво ми е шо лапидариус го затворија...т.е. го реновираат шознам ти јас...иначе спирит ич несакам да влезам зш ми се чини дека се гушам...а дома кога ќе си дојдам си ги ставам алиштата на тараса да ми се луфтираат
Lapidarius = Spirit

Никој досега немат спомнато пивница Тошо, не дека замервам, и то е од типот српско после единајстипол, само можело и за тами некој негативни коментари:)...ДЈ-он работат на типон синхронајз и префли...чак и без синхронајз...(не сум мноу навлезен во дјствово, али некојпат знам да поминам 2-3 сати на Трактор или MixMeister...) Фејмос е добар дј според мој проценки имат и други добри шо се спомнати погоре. АЛИ појкето од нашиве миксачи ме терет да помислам: Супер па и јас можам да сум дј... На најакиот дел од песната мавет некој риверс ефект, или некој толку слаб влез шо и после 7 вотки да се осеќам онака :| ....

p.s. за српско не коментирам, поддржвам све спомнато погоре....
:salut:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Lapidarius = Spirit

Никој досега немат спомнато пивница Тошо,
:salut:
многу би сакала да ја спомнам ама братми оди таму за загревање пред Парк па ако ме види таму ќе летам до дома и после од дома :pos2:
 
Член од
6 јули 2016
Мислења
8
Поени од реакции
8
Куба Либре, Аквариус, Ликвид тоа се моите топ 3 места во Охрид.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom