А што да кажеме за ноќниот живот во Охрид?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Мене искрено ми се с*урчи од дискотекиве во Охрид од причина шо нигде немат место да се завртиш, се гушиш од топлина, од цигари и после ко ќе се вратиш дома буквално смрдиш, главата те болит од то шо ечит турбо и си викаш поубо да не излезев. :) Мене најчесто ова ми се дешават, ми се здосади од секој кафич и дискотека.

Е сеа кажете вие кај излегвите најчесто, зошто баш таму и кое според вас е најдобро место за излегвење? :helou:
П.С Не најдов ваква тема, ако имало бришете :)
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
JazzIn ми е најбоље место за искачање у Охрид, шо знам....
Ми се допаѓа народот што иде таму преку лето, фино музиче, а и блиску ми е до куќата, па коа ке се начукам лесно да стигнам до дома :pos:
Летово бев и до едно место во амамот доле, да ме утепаш не ми текнува како се викаше, day off свиреа и ок беше, фино средено местенце.
Од секад сум бил тип што киснел на ким или сараиште така да за дискотекиве не коментирам :)

едвај чекам лето да дојде, Охрид рулз :salut:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од кај да почнам.
Најубавите места во Охрид за излагање ван сезона и во сезона ми се Ликвид и Куба.Прекрасни места,народот е милина што иде таму,атмосфера лудило (особено Куба) музиката на ниво,без турбофолк детали.Е сега Куба е малце претесна да може да го собере тој народ таму што сака да излага и се прави гужва,но се се заборава.Абе не се сеќавам,некогаш лошо да сум си поминала таму,незнам што ми е кога сум таму уживам.Ликвид можеш и преку ден да си седнеш на терасата, преубав поглед,убо кафе давет хехе ах мераци.За навечер локалот е поголем и не се пуштаат многу, гужви да се прават,музиката феноменална,келнерите,шанкерите сите насмеани,леле преубаво е.
Леле ми се погоди темава мх мх мх (Фортуне немој да се смееш,што пак се мавам од земја за моите омилени места:pos2: )
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Абе убави места има охрид барем според мене-можеби затоа што не сум од таму!

кога сум во лето убави журки има!

Ми се допадна аквариус,и имаше убав народ во џез и блуз! вистина убава музика онака лежерно...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Охрид преку зима ни е тапа,тоа секој го знае.
Али на лето ни Рио не ни е равен ;)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
ИмАТ комарци...и цајканите не прашвет „Зш не ти е опашано момичето?”
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Pod hitno da se zatvorat tie Lapidarius i Arena.Nemozi unazad 10 godini samo tie istite se.Lapidarius e prava pestera,namesto studentska zabava ima SELSKA zabava a Arena vo edna vecer mozis da oslabis i do 5 kg posto vnatre uste so ventilatori se ladat.Taboo malce lici na nesto ama ovie dvete,dovolno kazano :nesum:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
vo zima LIKVID,KUBA I sea TABOO.naleto kaj da ojs po ohridov super e.na sekoj cekor zurka imat.i vo najsmotanine kafici luge kolku da sakas.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
maher напиша:
Pod hitno da se zatvorat tie Lapidarius i Arena.Nemozi unazad 10 godini samo tie istite se.Lapidarius e prava pestera,namesto studentska zabava ima SELSKA zabava a Arena vo edna vecer mozis da oslabis i do 5 kg posto vnatre uste so ventilatori se ladat.Taboo malce lici na nesto ama ovie dvete,dovolno kazano :nesum:
Арена и онака мислам дека не работи. А дека е ужас, ужас е. Можеби летно време е поубаво, бидејќи има тераса и на раат можеш воздух да земеш.
За Лапидариус немам коментар, не ни знам колку време помина откако последен пат сум била таму. Деца и сељачана еден куп.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај и од мене критики за Лаписдариус:retard
Многу неубо место,со неубава атмосфера,комбинација на музика Јелена Карлеуша по неа Тиесто па Доказ од Цеца...итн.
Народот што оди таму:retard почни од кој ги држи шанковите,па кој стои на врата,се до оние што го чистат локалот.
Не ми се свиѓа ниту Табана (народ,музика,атмосфера) ниту Немо(од оправдани, лични причини:kesa: )
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
leandra напиша:
Не ми се свиѓа ниту Табана (народ,музика,атмосфера) ниту Немо(од оправдани, лични причини:kesa: )
Сега ќе ти скокне Маринче:pos:

Немо сум влегла само еднаш и никад више (нецели 5 мин). Нешто има што таму не ми се допаѓа и не ме привлекува, што да правам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ам ајде кој оди во Табана константно, нека каже дали народот е променет во последните (од 8 до 10) години.
И во амамот едно место се отвори Хеј Хеј мислам дека се викаше,многу добар ентериер,рок пуштаа,но празно беше,никој немаше.Сега како е таму?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ми се допаѓа Куба...
И другите се ок.... сакам сега да појдам Табу...

А, кај ќе одиме на собиранката? :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
leandra напиша:
Ам ајде кој оди во Табана константно, нека каже дали народот е променет во последните (од 8 до 10) години.
И во амамот едно место се отвори Хеј Хеј мислам дека се викаше,многу добар ентериер,рок пуштаа,но празно беше,никој немаше.Сега како е таму?
Сега се вика Фејмос, нешто малку е реновирано, нови газди и онака ОК место прилично посетено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom