А што да кажеме за ноќниот живот во Охрид?

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Пантер да не е накурч, 3 сати музика ќе ти пуштат а ти нема да знајш кога измиксал. Нити еднаш. Ова е факт :)
Мислиш нешто како временски фактори? Кажи ако знаеш како му влијае времево, или некој друг фактор па ко ке е се во ред и ко ке е во топ форма, да појдеме да го слушнеме, за да ја имаме вистинската претстава за него, ке ти бидам многу благодарен ако ми дадеш таква информација, пошо навистина морам да го сретнам во топ форма. А за тоа 3 саати без да се осети миксот, ке остам другите да го искоментираат, пошо нема јас да се спуштам толку ниско и да коментирам за тоа, после ке може некој да ми подзамери ако го заболи вистината. Како и да е, Drop beats, not bombs.

Peace
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Serpico напиша:
Си излегувал ли во Наполеон? Пред 5-6 години?
Регистриран: Jan 2007
Години: 21
Мислења: 1,012

Дечко некако ми се гледаш многу млад за да солиш памет...зар не?
Смири се малце....Chill out
Прошлото лето...пантерот беше истиот оној...кој го пушташе миксаното ЦД во Лапидариус...оној кој секоја недела вртеше исти траки....
Си реков...овој бил...у ПМ...најбољи у маало :)
Но вечерта кога беше она со KURD MAVERICK и PLAY TV реков да видам што ке направи типот...
НЕ НИ ДОЈДЕ ТИПОТ...
Па реков ај ке одам до АРЕНА...
Се качив горе - до кабината на ДЈ-от...некој ДЈ имаа донесено и гледам вади ЦД на кое пише ДЈ БАБУРА МИКС
Го пушта и сите траки одат исто така како што одеа во ЛАПИДАРИУС...
Одам....и вика гледај сега што ке се случи...растур систем...
ИСТИОТ СЕТ (Истиот редослед на траки)
Toa e DJ ?
Тип што ја полни Лапидариус или Арена со миксани сетови...од некој друг...
НЕ БИ РЕКОЛ....
Ако некој не го дели моето мислење или не му се свиѓа постов...нека го избришат...слободно...
 

FLG

Член од
10 мај 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
alo HGD abe se razbiras ti od rabotive a?
i ti si dj nesto?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
NLO напиша:
Мислиш нешто како временски фактори? Кажи ако знаеш како му влијае времево, или некој друг фактор па ко ке е се во ред и ко ке е во топ форма, да појдеме да го слушнеме, за да ја имаме вистинската претстава за него
Машино, постар си од мене и си го слушал човекот. Од инает може да кажеш што сакаш, али и сам знаеш кој колку е талентиран.

Драги диск џокеи, имам три прашања:

Колку бита во минута е "Гачице"?
Колку често "падате на колена" пред желбата на едни поинакви креатори на забава кои често ве посетуваат во кабините?
До кога ќе прајте ќеиф на публика од Збажди* за 500 денари?

Толку.

Види, во ред е се. Разбирам. Ама пред некој да држи предавања, треба да дипломира. Не да бега од часови.

Дроп битс ... Нот шит.
Респекат.

HGD напиша:
Регистриран: Jan 2007
Години: 21
Мислења: 1,012

Дечко некако ми се гледаш многу млад за да солиш памет...зар не?
Смири се малце....Chill out

-------------------------
Ако некој не го дели моето мислење или не му се свиѓа постов...нека го избришат...слободно...
Замисли, млад а сепак ги слушал охридските диџеи последните 5-6 години. Сите до еден :) И затоа може да даде свое мислење за нив.

За бришењето на постот.... кажа виц :pos:
 

FLG

Член од
10 мај 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
abe brat ti ko od london da idas a?
ti drzis predavanja a so pojke zborvis to pojke kazvis deka slabo znajs za dj-ive ovdeka.ovde i Babura da e rezident ke ja pustit Gacice.ovdeka ja imame najlosata publika so mojt.
e sega imat dj-i so saket da napraet nesto i da ja podobret clubskava scena,i dj-i so pojma nemet so se slucvit i so neznaet kaj da go najdet BPM-ot na pleerine.zs? zs k** gi bolit za to.rabotet za da zemet pari i da fatet zenska.
a majkomu tie najmalce pari zemet i najgrdite zenski gi imet.
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
глеам се испокаравте..леле мори мајко-Пантер бил дџ?? или Ецко-а то ми није требало???:tapp:
инаку ветив НЕКОМУ дека ке го напишам постов....за вчера....во Фејмс супер поминав...и немаше турбо фолк...браво за дџ-от(ете Златко:smir: )
само,добар беше еден дечко од (охридска околина по потекло инаку),кој цело време викаше-ди џееејјј!!!ај пут јор хендс ап фор дитроит,ај молим те!!! и му ја пушти ја и дечково падна у делириум и не бев баш сигурна што слушам...атмосверата ми личеше на вилиџ пипл парти со певаљка на маса...ама за срека кратко траеше пошо расположеното друштво не ги знаеше другите песни...
како и да е,поздрав до екипата од Фејмс..се гледаме у сабота:helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
FLG напиша:
abe brat ti ko od london da idas a?
ti drzis predavanja a so pojke zborvis to pojke kazvis deka slabo znajs za dj-ive ovdeka.ovde i Babura da e rezident ke ja pustit Gacice.ovdeka ja imame najlosata publika so mojt.
e sega imat dj-i so saket da napraet nesto i da ja podobret clubskava scena,i dj-i so pojma nemet so se slucvit i so neznaet kaj da go najdet BPM-ot na pleerine.zs? zs k** gi bolit za to.rabotet za da zemet pari i da fatet zenska.
a majkomu tie najmalce pari zemet i najgrdite zenski gi imet.
Не идам од Лондон. Диџеите добро ги знам. И Публиката. Со големо П :)

Шо мислиш за Јане? На пример...
 

FLG

Член од
10 мај 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
brat jane e dobar dj to e najtalentiran vo taa bagra okolu nego ima tuka ama......
mnogu okapa vo ona super radio i togas napoleon i otupe.dj-skata rabota e rabota so lugje,sa ne svoj filmoj ke si terame Trajbli kako panter.(to vo amsterdam ).ili koj bilo od super.morat da si so site.to e sou biznis.ako ne se trgnit toj nastrana so pravi lugje nema da uspejt.a kratko mu e vremeto.

problemot vo taa grupa e toa sto se tolku samobendisani so ne gledet okolu deka imat nekoj sto se trudit mnogu poke od niv i gi imat zaminato
a u stvari site gi zaminale

non stop: nie sme najdobri.koj kazvit za seba jas sum najdobar????
i druga rabota.sekoj ovde odreden period pustat srpsko.opravdano e ako recis deka pustas. a tie so vikaa deka se najgolemi claberi -go napraja selski gradov.srpska studenska zurka imat radi lapidarius
to e bart nakratko eden cas za tebe.gledaj da ne izbegas
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
FLG напиша:
problemot vo taa grupa e toa sto se tolku samobendisani so ne gledet okolu deka imat nekoj sto se trudit mnogu poke od niv i gi imat zaminato
a u stvari site gi zaminale
За трајбалите, ок :)
За правите луѓе ме интересират...

Кои се правите луѓе за да успејш како ДиЏеј? И кој го заминал Супер радио?
Ако веќе зборвиш за луѓе кои презентирет хаус звук во Охрид, зборви аргументирано.

ЕДИТ - Кажи ми подобро радио во Охрид. И во Струга. Не прашвам за пошироко, зашо незнам дали си слушал редовно.
 

FLG

Член од
10 мај 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
abe slusaj jas nemam nisto protiv deckite.tuku maka mi e so go prajme muabetov,zs vikas deka pratis.neznam kolku blisku si pratel(a jas sim pratel)ama ako pratis poubo ke vidis deka tamu e sve JUST AN ILUSSION.
radio ne slusam.pram muabet za dj-stvo.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
FLG напиша:
...a tie so vikaa deka se najgolemi claberi -go napraja selski gradov.srpska studenska zurka imat radi lapidarius
to e bart nakratko eden cas za tebe.gledaj da ne izbegas
Фала за часот. Го имам слушано ова многу често... Ја знам маката пријател. Во право си ти.

Кој прајт нешто против то? Кој мојт да напрајт? Кој се шиткат себеси? Кој останвит достоен?

Немаме публика...

п.с. Сум прател и јас блиску :)
 

FLG

Член од
10 мај 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
publikata se ko ovci.a vervi probvime da naprajme nesto.
ti se vervelo ili ne ama ohrid poklibski grad e od skopje momentalno
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Прво...
ЦРВЕНОКОСА и FLG, темава не е да си прајте муабет и да се договарате кога ќе се видите.

Второ...
HGD, тебе ти реков да олабавиш со начинот на изразување. Ако се нервираш, излези на воздух малку и врати се кога ќе бидеш посмирен. Брее колку лесно паѓаш на провокации. И не знам зошто 21-годишен член нарекуваш недораснат, кога и самиот имаш толку.
Треба да научиш да прифаќаш и туѓи мислења.

Трето...
Има опција „Бан од тема”. Уште еднаш ако видам пост кој се приближува до уличарски муабет, нема да гледам на кого ќе ја употребам опцијата и ќе му скратам пристап на темава.

Ај со ум...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
кој охрид бе, не заебавајте, кај ќе ојме, лапидариус??? аман се е исто 10 години нема отворено ништо асолно, тешко нас со таков ноќен живот, како шо е работава ќе седиме само по кафиња од шо немат шо да се прајт
 

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Машино, постар си од мене и си го слушал човекот. Од инает може да кажеш што сакаш, али и сам знаеш кој колку е талентиран.
Апсолутно точно, сум го слушал, и си праам муабет, пријател ми е и апсолутно не реков дека не е талентиран, туку реков дека другите ке кажат, нели? Исто така не реков дека не е талентира, напротив, кажувам баш стварно дека е најмногу талентиран и дека е многу голем талент, најверојатно си вежба чоекот за тоа.

Serpico напиша:
Драги диск џокеи, имам три прашања:

Колку бита во минута е "Гачице"?
Колку често "падате на колена" пред желбата на едни поинакви креатори на забава кои често ве посетуваат во кабините?
До кога ќе прајте ќеиф на публика од Збажди* за 500 денари?
Сеа најверојатно е ова делот кај што треба да ги прочиташ одговорите нели?

за првото прашање: 130 удари во минута, се надевам дека ке ти е од голема корист информацијава, и ке ја пренесеш соодветно за ко кје пуштаат таква музика моите драги колеги да можат и да ја миксаат.

второ прашање: паѓавМЕ многу често, но ако нема и такви личности во земјава, нема да е и толку интересен животот, како ке факавте иначе сеири и за што друго ке разговаравте МОИ ПОСЕТИТЕЛИ? уствари не е мое да се тепам со луѓето, си има служба за тоа нели ?

во врска со третото прашање: Погрешно ти е адресирано.

Serpico напиша:
Дроп битс ... Нот шит.
Респекат.
Тоа беше кажано фигуративно, дека сме за мир а не за војни, не беше насочено кон никого, али излеа си ја имаш нешо мувата на капата па најверојатно се пронајде самиот или некој твој близок. Биди културен во постовите, не навредувај, труди се да научиш нешто повеке, како сите нас. Биди комуникативна личност и дружи се, за тоа и постои форумов, нели ?

П.С. овој пост ке го завршам поинаку за да не свати некој погрешно, нема да пишам Drop Beats Not Bombs за да не бидам погрешно сватен по втор пат, ке мора нешто друго да смислам.

П.С.2 Се надевам дека сте сите задоволни од исцрпните одговори и дека сега нема да бидам повторно погрешно сватен.

DJS DONT SHARE NEEDLES, BUT THEY SHARE LOVE AND HAPPINESS :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom