Ај сеа признајте си...

Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
По мене секад летаа пандуфите :) и други типови на влечки, папучи... и слични средства за задржување на топлината на нозете :)

Ама како и да е, сега ко луѓе си праиме муабети и си се разбираме. Не е дека јас пораснав, старите остареа :) Уште повеќе :)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Evo ke bidam iskrena, pred nekoj den se iskarav neso so mama i fativ da i se deram ko nezdrava i posle ko mi dojde..... lelelelele. ne be niso strasno, samo 2-3 samari mi zalepi i mi otkorna nekolku prameni od kosava :) ama zato sega ne i pram muabet. A se sekavam ko bev mala mnogu se karav so sestra mi(duri i do tepacka ke dojdese) i ko ke videse tato... so da vi kazuvam..... (ama samo kako mala, sega ne)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
неам јадено ќотек од мојве...али од баба...опопопоо...и то дрварски...со кломпи...зато шо сум истурила чаша сок на чистиот чаршав...:pos:...страшна работа:):):)
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
se sekavam ednas tatkomi me ima izlupano kako mal i od togas ne me ima tepano no toa go zapamtiv ubavo. sega mnogu cesto se karam a porano se slucuvase ubavo da se iskaram i so nedeli da ne zboram so majkami i tatkomi.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Имам јадено ќотек еднаш, подобро кажано шамар повеќе боли од ќотек, а све зш сум скокнала во Треска бе :vozbud: трчанката и во река право... па не ли сфакаат дека имаат темпераментно дете и да не го пуштаат никако со некој друг што незнае да ме пази ... тоа на 3-4 годинки кога сум била, ама најбитното е што кога ме прашале ке ти се случи ли ова следен пат ја сум им рекла ДА :helou: и затоа сум добила шамар :nesum:
А друг пат никогаш немам јадено ќутек :toe:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Да не почнам да се навраќам на некои работи зашто вистина не ми се прави муабет а добро сум јадел ЌУТЕК и тоа доста.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Ехееееиии... колку пати само сум добивал шлаканици од мајка ми... А татко ми ме има удрено неколку пати ама многу пати ке ми удрел по некоја клоца онака оти многу се контрам и терам инает. А сега ми е до папук сите па страв им е да се осмелат, а сум најидиотското створење што постои на планетава....
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
jas koga bev malecka mnogu mi bese interesno da go izgovaram r ( kako sto go izgovaraat francuzite) i dobiv shamar za toa za da ne mi projde vo navika :D:D:D
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
па како мало од мајка ми но не се сеќавам зошто беше инаку татко ми досега ме нема удрено
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
ај да си признаеме

Епаа, ја со ќотек пораснав бе! Ќотек од машките нашколо, со сестра ми си споделувавме по неколку клоци и кубења за коса, од мајка ми по некоја шамарница оти ја тепала сестра ми, па јас да не бидам покусо, ама од тато си имам здрави ќотеци јадено...
:raz: Се сеќавам првиот пат кога маваше тато по мене без да гледа каде удира беше на моја многу мала возраст, и тоа бев некое прво или второ одделение и веднаш до местото кај шо живеевме тогаш имаше една трафика и жената шо работеше таму ни беше пријателка...епа јас украдов едни бомбони, мајка ми у моментот не носеше пари да ми ги купи и после вечерта мислам дека ми ги најдоа у панталоните...само знам дека мама го молеше тато да не ме убие...
А вториот салам ќотек беше во прва средно и тоа, си ставив редица обетки на увото и човеков дома беше пиперка лут зошто не сум прашала, па и тогаш си го изедов ќотекот и дури се сеќавам дека бев со намера да бегам од дома! Кога подобро ќе размислам за тоа, тоа беше само последователност на целото мое бунтовно однесување, претходно ми видоа шливка на вратот, се вратив дома неколку пати пијана и сл. и тоа беше само врв на целокупната тензија која владееше дома...
И во меѓувреме да не ги заборавам неколку шлаканици ама со пуштање крв од носот, зошто не сум јадела доволно (како помала) :star:
Нема врска, не ми остави тоа ни трауми, ниту гнев спрема тато, напротив - со тоа само сфатив колку ми значи семејството и колку ми е посебен он, ама од друга страна мислам дека јас не би ги тепала моите деца...едноставно немам срце!:toe: А како ќе ги воспитам...поима неам :raz:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ми беше роденден...ги поканив сите другарки и другари од одделението кај мене дома...бев второ или трето одделение...и како за срека сите дојдоа...кај мене дома беше преполно тогаш во старата кука!
и јас се курчев пред нив и дојде време да ја дувам свеката...и се праам манга пред децата и и велам на мајками мамо дај јас ке ја носам и она ми ја дава...и како шлаг на се...јас занесена кога ми падна тортата пред маса...леле абе ужас беше тоа...али тоа не беше се...мајками кога ме виде кога ми ја залепи тука пред сите како ме устрами...не дека ме болеше туку бидејки пред сите...страмот беше голем.....
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Јас го немам јадено стапот никад туку во осмо одделение имавме споени часови по хемија со друго одд. во кое учеше најјакиот фраер у генерација во кој беше скоро цело школо заљубени, а јас по дифолт бев наопаку и страшно ме нервираше и нормално ми се понашаше нешто , па земав столче и му го акнав од глава, после тоа станавме најдобри другари и од сите деца најмногу ме сакаше затоа што не се лигушев, а и само со мене се однесуваше природно без потрес:back:
 

Amon-_-

Rise Against
Член од
20 февруари 2007
Мислења
152
Поени од реакции
1
U cetvrto oddelenie me nasskaa drugarcinjata od klas da mu go ukradam novchanikot na blagajnikot:pos2: i ja uste pameten go zemav novcanikot, posle casovi gi castev site so parite sto bea (imase okolu600 denari), otidov doma i so cel pamet i kazav na majka mi deka sum ukral novcanik :lud: auf uste me boli gzot od kaisot :(
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
во трето одделение мислам беше, излегов од на час демек во веце да одам, и ојдов право кај ѕвончето и му се обесив, ѕвонав 15 минути порано... низ ходниците метеж, сите излегвет, и јас таман да фатам магла, педагогот ме начека пред врата... после ги викнаа моите... и ај малце на вас оставам да мислите шо ме очекуваше
 

*n0t*0rd!nary*

~*SimplY UniQue*~
Член од
5 февруари 2007
Мислења
126
Поени од реакции
4
Пред некој ден му префрлив на татко ми нешто , и тој, така изненаден ми врза една шлаканица, ама не ме болеше. Кога бев мала ме маваа ама не ми текнува на ништо посебно, знам само дека се смеев многу тогаш и дека игравме брканица со моите низ куќата кога требаше да се случи тоа :eek:jea:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom