Ај сеа признајте си...

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Никогаш за ништо не ми дигнале рака,кај мене дома секогаш се одело на принцип разговор. Иако некогаш се плашев да не ме тепаат, иако знам дека нема, татко ми само ќе ме погледнеше и тој поглед ме болеше како милион шамари.
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
E kako mal redovno si bese toa kaj mene, i sega koa se prepiram so tatko mi, pocne da se s'ska kako da planira skokne da me udri ama ojde toa...fala bogu :)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
go popiv samo koga me naceka stariot na aparati kaj mene u naselba e toa bese saglam od leptokarija do beenzinskata na ilindenska (koj znae neka smeta kolku e daleku)me digase na kloci ali od togas navamu,aposebno poslenive nekolku god.nema gz da se rasprava a ne da krene raka zasto znae deka moze da go jade pa taka se se sveduva samo na eden dobar covecki muabet za se i sesto :tapp: :tapp:
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
230
Поени од реакции
0
Никогаш за ништо не ми дигнале рака,кај мене дома секогаш се одело на принцип разговор. Иако некогаш се плашев да не ме тепаат, иако знам дека нема, татко ми само ќе ме погледнеше и тој поглед ме болеше како милион шамари.
Тоа е вистинскиот начин на којшто треба да се градат односи во едно семејство. Ќотекот не решава ништо. Разговорот е најбитен.

Не дека не сум јадел ич ќотек, но во најголемиот дел случаи како семејство сме се стремеле да го постигнеме она коешто Buterfly го опишува.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Ќотег..
Како помал кога плачев мајка ми употребуваше 'сукалки' како психолошки препарат за да ме смири... кога и ја скршив и последната, изедов и ќотег од железоно од правосмукалкана.. :tapp:

Воглавно не се жалам, ќотегот штом сум го добил како мал сум го заслужил :smir:.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Никогаш за ништо не ми дигнале рака,кај мене дома секогаш се одело на принцип разговор. Иако некогаш се плашев да не ме тепаат, иако знам дека нема, татко ми само ќе ме погледнеше и тој поглед ме болеше како милион шамари.

за болдираното, исто е кај мене, сеуште...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Kakov razgovor? dodeka stap ne zaigra nema razbirachka so dete. Sum jadel, i ubavo se osekam sega, toa e eden vid dresura. vikaat inaetchii i nerazbrani luge deka ' ne bile tepani kako mali' hehe! Seushte stojam zad toa deka: edna 'vospitna' mnogu bolje deluva od 1h razgovor so dete. Ali normalno se znae koga se dava 'sledovanje', nemoze postojano da go tepash deteto ili bez prichina ili neumereno. Po specijalni zaslugi, edna do dve so sredno umerena jachina, i tuka ima tehniki, umeshnosta e vo toa da se sprovede dobar kriterium.
 

BlackZebra

надежен Архитект
Член од
6 септември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Од овој Boliglava го знаете, бабата и дедото му живеат кај мене во мало и кога имав јас 4-5 години само ги заебававме нив. Еден ден на кваката од вратата ставивме кеса со вода и ѕвонавме. Баба му ја отвори вратата, кесата падна и "поплава". За жал ме виде само мене (јас труба не избегав) и си отидов дома после 15 мин. Вечерта слушам некој ѕвонит, прашвам "Kој е?" и баба му (како и обично дојде НА ДАВИЈА)"Јас сеа ко ке се качам горе ќе видиш.". А јас пак си мислев шо ке ми напрајт ова старицава, ама тато тука. Баба му од долу само му кажа шо и се деси и тато....:nesvest:..... Јас седам гледам ТВ, а тато ме чекат на врата и ме викат, јас одам до него и ко ме удри по газ по скали од дневна до кај мене в соба, ме паркира. И уште една не ни помислив да заебавам некого!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
се дешавало да ме плеснат, онака, ништо страшно, само што јас сум им враќала, па не се ни обидувале така да решат проблем со мене.Клоцав!
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Од овој Boliglava го знаете, бабата и дедото му живеат кај мене во мало и кога имав јас 4-5 години само ги заебававме нив. Еден ден на кваката од вратата ставивме кеса со вода и ѕвонавме. Баба му ја отвори вратата, кесата падна и "поплава". За жал ме виде само мене (јас труба не избегав) и си отидов дома после 15 мин. Вечерта слушам некој ѕвонит, прашвам "Kој е?" и баба му (како и обично дојде НА ДАВИЈА)"Јас сеа ко ке се качам горе ќе видиш.". А јас пак си мислев шо ке ми напрајт ова старицава, ама тато тука. Баба му од долу само му кажа шо и се деси и тато....:nesvest:..... Јас седам гледам ТВ, а тато ме чекат на врата и ме викат, јас одам до него и ко ме удри по газ по скали од дневна до кај мене в соба, ме паркира. И уште една не ни помислив да заебавам некого!!!
:pos::pos::pos:
--------------------

Иначе јас имам јадено ќотек од мајка ми и тоа 7 пати....ги памтам зашо не се многу, а тато нема прст на мене стаено...
па оусталом не сум бељаџија:wink:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Тоа е вистинскиот начин на којшто треба да се градат односи во едно семејство. Ќотекот не решава ништо. Разговорот е најбитен.

Не дека не сум јадел ич ќотек, но во најголемиот дел случаи како семејство сме се стремеле да го постигнеме она коешто Buterfly го опишува.
Да и јас мислам дека е тоа вистинскиот начин на решавање на проблемите, пошто и едно подигање на рака и зависно колку е мало детето може да дојде до трауми понатаму во животот. И кога тоа дете утре ќе има свои деца можеби ќе мисли дека така е најправилно со шамари и тепање да се реши проблемот. А понатаму ако одиме тоа веќе е семејно насилство, ама зборувам во поголем мерки.
Сега веќе нема за што да ме осудуваат или караат, ама како помала тато ќе дојдеше од работа, ќе ги оставеше клучевите, а ако дознал што сум згрешила, ќе се свртеше и ќе ме погледнеше така што целиот мој свет се рушеше, и толку крај на разговорот кој не постоеше. Потоа одеше разговор што е правилно, а што не.:helou:
 
N

n/a

Гостин
Тоа е вистинскиот начин на којшто треба да се градат односи во едно семејство. Ќотекот не решава ништо. Разговорот е најбитен.

Не дека не сум јадел ич ќотек, но во најголемиот дел случаи како семејство сме се стремеле да го постигнеме она коешто Buterfly го опишува.
Pa tuka e problemot so tebe...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
имам јадено ќутек,но како многу мал!не е ништо страшно или моите не сакале многу да ме боли!татко ми многу ми се има дерено!и сеуште писка по мене!тоа ми е многу поодвратно-одколку да земе да ми закачи еден шамар!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.333
Поени од реакции
46.411
Па бога ми имам бајаги ќутек јадено и дома а повеќе надвор.Како мал кога глумев бараба редовно јадев воспитни.
Би навел еден пример ,Кога имав 14-15 години кај мене у Аеродром работеше еден Жито Лукс со многу ретардирана продавачка и секој ден кога идев да купувам леб и крадев чоколади цигари,мастики паломи се на рака што ке падне тоа во континуитет траеше па скоро цела година...се до еден кобен ден кога ме виде од надвор една комшика и ме кажа на продавачката а она дома ,еее дома кога дознаа беа бурлески сум јадел шамари ма макљаше стариот ме издига на ''аплаузи'' едно 5-6 во серија ги изедов ко никој.
Втора ситуација беше пред едно 5-6 месеца стариот дома многу мрази цигари мисли дека ако пуши некој кога е он у соба може одма рак да фати(демек нема ништо пасивно) и почна да ми вика ''тргни ја цигарата'' јас му се смеам(а кога сакам да нервирам некој имам еден многу иритирачки осмех мислам дека можам со тоа и Далај Лама од шарка да го извадам) и се заебаам јас така се накурчи стариот и коа ми ја даде една мислам дека го јадев најтешкиот блиц во животов од патики ме извади...онака во целина од оваа гледна точка сум заслужил многу повеќе од тоа што сум добил али доволни ми беа за памет
Кога би пишувал за ќутекот што го имам јадено надвор ке ми отечат рацеве па затоа не би да ве гњавам:wink:
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Дома секогаш се се решавало со разговор. Никогаш ни мајка ми , ни татко ми не ме тепале, освен кога нешто стварно сум претерала ме маваат по рака(шамар никако:nenene:), малу појќе дерење и готово решен проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom