Ај сеа признајте си...

Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..као мала..коај бев лесна..за дигање..за трескање...кркав чутек....сеа само дерење(коај би размислила ..поарно акни ми клоца одошто цела недела да ми се дере некој над глава) :toe:
...памтим..коај бевмо сами дома(пред неколку год...4-5)...постариот брат ...го бцкаше помалиов дека јас можам да го натепам..блалалблабла..а тоа е срамота дека сум женско..и поцнавме да се тепамо...лом се напраевмо..и коај дојде баба ми..(ја и помалиов брат..таке ситни..лесни)..не дотепа...:pos2::pos2:.а постариот..паметен се собра у соба:pos2::pos2::pos2:...и знам..дека ја никад нема да тепам...туку само ќе делим акзне..хаха(појќе тоа нервира):pos2:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Чудна работа, ама никогаш ме немаат со прст пипнато моите..Пример сестра ми јадеше ќотек..ќотек-ипол, 15 до два...А ја чудно, ама ич ич ич ме немаат пипнато...не знам кога бев мала мирна бев до душа...разбрано чоече (абе срцка:pipi:)...Сум знаела некогаш да ги извадам од памет, ама сепак се разбирам од збор...Ко ке ми се каже нешто, поштуам...А сега секако не смеат да ме пипнат, така да...неам случка за овде :)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
кај мене тепачот беше мајка ми, татко ми никогаш ме нема исчукано

знам дека еднаш, 1-2 одделение ми збореше минута-две во која за секој збор јадев по еден добар шамар, бидејќи не сум се кажал каде одам, а таа ме барала насекаде.

плус, се вратив мн касно дома. ептен добитна комбинација
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Се сеќавам на последниот шамар од татко ми бев 8 одд...добив кец по математика и го криев тестот од дома,ама кога ме дозна татко ми кога ме плесна една и од тогаш веќе ништо не криев:vozbud:
 
D

DeviL_32`

Гостин
јас еднаш избегаф од дома за да одам на фудбал, цел ден ме немаше, и си идам дома и уште пресреќен, им велам, победивме, два гола јас дадов... Ко ме грабна мајка ми со една прачка, на грбов ко зебра бев.
Било да не се пофторит... Ајт
Хахахахахахахах :pos2: браво бре мајсторе си избегал дома фудбал да играјш и уш посреќен му викаш дека победите и 2 гола дека си дал хахахахах ме изнасмеа воа еј:vozbud:
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
ne se sekavam koga bese prviot pat...ali posledniot bese oddamna
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Единствен ќотек на кој мн добро се сеќавам (ги имало уште неколко ама не знам зошто и како биле).
Ко мала имав мноооооооогу барбики и коа си играв ги расфрлав низ цела куќа. Рацете им ги вадев,нозете,главите... И татко ми се бодеше по нозите од нив и се сопкаше. И еднаш човекот буквално се истепа цел, се лизна од една црнкиња барбика (ааах шо беше убава) и побесне. Ги собра барбиките и ме испотепа и тоа здраво тепање. И со барбиките ме маваше од шо беше попизден. И на крајот ми ги фрли сите во кантата ! Најтешко во животот ми беше тогаш, јас бев умрена по барбики.
Не знам шо му текна на крајот, се сожали на мене, а и богами на парите шо ги изнадавале за тие убави барбики и ги прибра и ми ги даде ама под услов само во детската да ги расфрлам.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Малечок бев ептен.. ме пратија на комшијата да му однесам нешто, а он така.. во години човек.. и ете незнам што ме натера, као што го видов дека сака да седне, а прилично тешка и долга процедура за него, ПАП столицата назад, чичево се преби.. :)

Однесе ? Однесов бе тато..
Тука пред легнување ѕвони некој на врата.. коа глеам комшијата :) Тука веќе почна се у стомак да ми се превртуе, а богами и ми се преврте за некои си 40-60 секунди.. :kesa:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Моментално на една случка ми текнува.

Да речеме дека бев прво-второ одделение.Многу се плашев од забар,благодарение на една шо работеше на местото кај шо е сеа рамстор е шо беше тоа ни ја не знам,важно прво таму идев на забар и една ми го расплака мамето и од тогаш имав многу страв поготово кога ќе ја видев таа мажинката за пломбирање косата ми се креваше.
И кога бев прво бев така подуен од заб и ајде да ме носат горе на стоматологија.
Пола месец душата им ја изедов на моите.Секој ден а седнм на стол не отварам уста чим ја видам таа машинката за пломбирање.Му ја ебав мамата на докторот.И чим дојде време за пломбирање и ја почнувам-ај брои до десте па ќе почнеме- и мајка ми ќе брои и ја ај сеа назад. и ме однесоа кај една не знам кај беше 2 саати уста не сум отворил па нз како ми ја отворија.вриштње шиштење цела болница у вис ја кренав.
А пред да ме натераат секој божји ден кога идев на забар и не отварав уста и закажував за нардниот ден и уште у лфт татко ми сеа ти ќе видиш ќе те рашамарам.Убаво го јадев тогаш.
Аххх пола година поминав по тие пусти забари.
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
ME SAMARESE BABA MI ZOSTO I ISTURIV JOGURT VO CIZMITE(ZIMNO VREME):pos2:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Моментално на една случка ми текнува.

Да речеме дека бев прво-второ одделение.Многу се плашев од забар,благодарение на една шо работеше на местото кај шо е сеа рамстор е шо беше тоа ни ја не знам,важно прво таму идев на забар и една ми го расплака мамето и од тогаш имав многу страв поготово кога ќе ја видев таа мажинката за пломбирање косата ми се креваше.
И кога бев прво бев така подуен од заб и ајде да ме носат горе на стоматологија.
Пола месец душата им ја изедов на моите.Секој ден а седнм на стол не отварам уста чим ја видам таа машинката за пломбирање.Му ја ебав мамата на докторот.И чим дојде време за пломбирање и ја почнувам-ај брои до десте па ќе почнеме- и мајка ми ќе брои и ја ај сеа назад. и ме однесоа кај една не знам кај беше 2 саати уста не сум отворил па нз како ми ја отворија.вриштње шиштење цела болница у вис ја кренав.
А пред да ме натераат секој божји ден кога идев на забар и не отварав уста и закажував за нардниот ден и уште у лфт татко ми сеа ти ќе видиш ќе те рашамарам.Убаво го јадев тогаш.
Аххх пола година поминав по тие пусти забари.
eee i ja slicna slucka sum si imala.Malecka,nekoi 4 godinki i mi otekle 2 zabcinja i mnogu sum placela,od sto me bolat.I ajde na zabolekar.A taa zabolekarkata edna nenormalna, mi go vadese zabot,ko ja da sum i kriva za se loso vo zivotot so i se desilo,i ja posle fobija od zabolekar.Ama ostanalo uste edno zabce za sreduvanje.I mama me zima od gradinka da me nosi na zabolekar, i ja uste koga sum ja videla zgradata sum si placela eden dobar saat vreme.Tamu i na doktorkata sum i pravela sceni,sum i zatvorala usta,sum ja uzvadila od takt i nea i mama.Mama me vratila vo gradinka,ama tato posle me odnese so nekolku dobri samarcinja po pat,pred da vlezam kaj zabolekarkata uste nekoe za sekoj slucaj i ne smeev da pisnam.
Uste edno drugo samarce mnogu si go pametam vo prvo oddelenie.Ucam da citam i sum citala najcesto so tato.I si citam ja ama ko da pee popot,taka sum si citala.Si gi slejuvav zborovite.I edno samarce po usta i posle nekoe vreme znaete kolku dobro i brzo sum citala...
Aaaa.I od tato si pamtam edno samarce,koga mu pustiv krv od nosot.So dedo si igravme,se stipevme za nos.I mene pusto interesno, i na tato mu se zdadov da go stipam.Ama so noktite koga go fanav,sirotkiot mu potece krv.I drugiot den na rabota tato so nokti na nosot si bese na rabota.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
офф...еднаш кај нас у населба имаше рингишпил такви ствари и ајде братучед ми и он мал ај ке идеме двајцата на еден точак и не немаше цел денн!! и се враќам јас така среќна у 8 вечер цел ден сум се возела на колички а мајка ми се извадила од памет неможела да ме најде никаде се јавувала у полиција...:pos2:
коа ме виде, коа ми врза една убаваааа никад више не искочив без да и кажам кај сум..:wink:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ХАХАХАХАХА...
па...првиот ќотек(шамар) го добив додека имав 5-6 години. Игравме со едно другарче криш-миш во маалава...ама малце подалеку бев ојдена и не бев вратена дома појќе време. И мама и тато ме барале ли ме барале...и додека дојдов....си јадев шамарче...ама ништо посебно не беше :):pos2::pos2:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.132
Немам јадено многу ќотек. Знам еднаш кога бев помал, му фрлав петарди под пенџере на комшијата. Тој е стар, болен човек ама многу е нервозен дури и малку "подзаминат"..

Кога игравме со другарчињата на улицата не бркаше цело време, не прскаше со вода и не бркаше со бастунот. :)

Јас му вратив со петарди и потоа дома изедов некој шамар. :)
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Ретко ме имаат тепано ко мал, ама затоа пак сум слушал долги опомени и разговори, и фала му на бога ми имаат помогнато... сега сум таман човек
 

Kajgana Shop

На врв Bottom