Ајде мажи, настапете на сцена!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од машко не барај памет ( веруј ми на збор ), играат како ќе им свират жените
уствари има само 2 типа на мажи едни кои признават дека се папучари( условно нели ) и едни кои непризнаваат
разликата е само у аголот на перцепција
:)
Мене ова ми е јасно,кажи им го на помладите кои рипаат како петли на темава :)
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
шо да им кажувам, ќе даде господ, ќе се оженат :)
не е ова нешто што се сфаќа од кажување, треба да се осети :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Папучар е категорија што треба да ја дефинираме за да кажеме дека тој и тој е папучар. Рецимо, мене ме растел татко кој не е папучар во ниедна смисла на зборот, ако како папучар дефинираме човек што мекне под женски збор и прави се што жена ќе посака. Ако мојот родител можел и покрај љубовта и почитта кон мајка ми да не ползи по земја , што јас иако сум жена страшно го почитувам тогаш сигурно постојат уште мажи кои можат да тропнат со рака на маса и да кажат не. Јас не сум фан на папучарите, не за друго секој папучар од моја околина не само што нема "јас" во врска нема "јас" во ништо што го прави.Подобро трезвен човек нека има покрај мене и по можност нека си го има балканскиот традиционализам, отколку метеросексуалец и маже кое ми зборува за лак за нокти или не може да се соочи со мене. И да, постојат вакви луѓе и тоа не од оној тип што ја посетува теретаната секој божји ден или знае да си ја пребие девојката. Има мажи со достоинствено НЕ , ама за тоа треба вистинска балканска крв.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
:pos: :pos:
Додека жените немале право да се образуваат,мажите измислувале.Време е да се одморат малце,многу се заморија во последниве векови,па да не прегорат де :icon_lol:
Da da taka e malku i vie da "izmisluvate" nesto oti ve biduva i za tOa
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Има мажи со достоинствено НЕ , ама за тоа треба вистинска балканска крв.
Балканот е пример за простор кој изобилува со квалитетни врски...or something...:)


:pos::pos::pos:

:)

ај џаст хед ту...:smir:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Прво треба да си ја сакаш жената без некоја причина. Причината нека биде само затоа што ти е жена. Како што мало дете си ги сака родителите само затоа што му се родители и не се откажува од нив кога ќе го скараат така и ти неможеш да се откажеш од партнерот за некоја ситница. Како се доаѓа до тоа ќе рипнеме.
Или ајде малку ќе пробам да доловам. Јас ете сакам кога ќе се поклопат добрината, карактерот и интелегенцијата и симпатичноста. И ќе ти покаже дека и значиш.

Продолжуваме понатаму. Се знае дека мажот си има свои обврски жената свои во куќата. Ако еден е мрзлив товарот паѓа на другиот а ако и двајцата се мрзливи тогаш наставува хаос.
Јас искрено не сакам кога мажот или жената сеедно, ќе одбие да помогне со изговор дека е машка или женска работа. А станува збор за мала работа бидејќи никгаш мажот или жената не ги извршува докрај работите на другиот туку само помага! Тоа не е ништо друго освен непочитување.
Значи сакам да има почитување во права смилса а не на збор пример те гледа како се мачиш а несака да помогне значи не те сака и почитува.
И незнам што сте се фатиле за телевизија. Изгледа преку тоа сакате да си играте доминација вие што сте веќе во брак. Како демек кој гледа тој го има главниот збор. :) Опасни игри се тие треба да бидеш вешт играч. Ако бар еден незнае да игра ете ти проблем каде реално го нема.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Од машко не барај памет ( веруј ми на збор ), играат како ќе им свират жените
уствари има само 2 типа на мажи едни кои признават дека се папучари( условно нели ) и едни кои непризнаваат
разликата е само у аголот на перцепција
:)
Gluposti vo boja za boldiranovo ne si vo pravo zavisi za kakva vrska se raboti. zalno e sto ako edno masko ja pocituva zenskata e narecen papucar znaci vam vi treba nekoe masko od planina namesto redoven seks redoven kjotek da vi dade
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Од машко не барај памет ( веруј ми на збор ), играат како ќе им свират жените
уствари има само 2 типа на мажи едни кои признават дека се папучари( условно нели ) и едни кои непризнаваат
разликата е само у аголот на перцепција
:)
Мене ова ми е јасно,кажи им го на помладите кои рипаат како петли на темава :)
Демек сите мажи папучари биле, во кој филм сте двајцата :)?

Инаку за обрските на мажите и жените генерално.

Денес и едните и другите одат на работа само што жените имаат и едно мало купче додатно за по дома кое на мажите им се „подразбира“ дека се женски обврски. И не се работи само за тоа дали имало машина за перење и шпорет туку дали некоја работа ти лежи или не, односно колку физички но и психички те замара да ја правиш.

И самото тоа да ставам алишта у машина за перење ме нервира без разлика дали е лесно а за пеглање да не збориме, досадно е ептен а не е физички тешко :).

Така да кој смета дека жените малку работат нека си смени пол и нека ги прави сите тие „лесни“ работи секој ден без пауза 40 години (раѓање и гледање деца нема ни да споменувам :)).

Не е лесно да си жена а кој смета дека може подобро нека се смени со неа па нека рмба по дома и плус нека иде на работа, тешко дека некоја би одбила таков каваљер :).
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Gluposti vo boja za boldiranovo ne si vo pravo zavisi za kakva vrska se raboti. zalno e sto ako edno masko ja pocituva zenskata e narecen papucar znaci vam vi treba nekoe masko od planina namesto redoven seks redoven kjotek da vi dade
жално е што ме коментираш а не си го сфатил постот друже, не е никој навреден тука ни мажи ни жени, али степенот на интелигенција игра улога у тоа, не си ти крив..

--- надополнето ---

Демек сите мажи папучари биле, во кој филм сте двајцата :)?

Инаку за обрските на мажите и жените генерално.

Денес и едните и другите одат на работа само што жените имаат и едно мало купче додатно за по дома кое на мажите им се „подразбира“ дека се женски обврски. И не се работи само за тоа дали имало машина за перење и шпорет туку дали некоја работа ти лежи или не, односно колку физички но и психички те замара да ја правиш.

И самото тоа да ставам алишта у машина за перење ме нервира без разлика дали е лесно а за пеглање да не збориме, досадно е ептен а не е физички тешко :).

Така да кој смета дека жените малку работат нека си смени пол и нека ги прави сите тие „лесни“ работи секој ден без пауза 40 години (раѓање и гледање деца нема ни да споменувам :)).

Не е лесно да си жена а кој смета дека може подобро нека се смени со неа па нека рмба по дома и плус нека иде на работа, тешко дека некоја би одбила таков каваљер :).
прочитај 2 поста мои предходни и се ќе ти стане јасно во кој контакст е кажано
и не се само женски обрски, има и машки кои секој ден ги работиме а жените не ги гледаат и плачат, пишано ти е погоре, ако си паметен ќе сфатиш
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
жално е што ме коментираш а не си го сфатил постот друже, не е никој навреден тука ни мажи ни жени, али степенот на интелигенција игра улога у тоа, не си ти крив..

--- надополнето ---



прочитај 2 поста мои предходни и се ќе ти стане јасно во кој контакст е кажано
и не се само женски обрски, има и машки кои секој ден ги работиме а жените не ги гледаат и плачат, пишано ти е погоре, ако си паметен ќе сфатиш
Cudno kako nikoj ne te sfaka tebe... site sme glupavi ovde izgleda, :) places za planinski maz...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
жално е што ме коментираш а не си го сфатил постот друже, не е никој навреден тука ни мажи ни жени, али степенот на интелигенција игра улога у тоа, не си ти крив..

--- надополнето ---



прочитај 2 поста мои предходни и се ќе ти стане јасно во кој контакст е кажано
и не се само женски обрски, има и машки кои секој ден ги работиме а жените не ги гледаат и плачат, пишано ти е погоре, ако си паметен ќе сфатиш
Друже, мене ако некој ми каже дека сум папучар, тоа го сваќам во негативен контекст. Дефинирај што е за тебе папучар доста ќе ги олесни работите, иако мислам дека си грешка.
За цитираното не се согласувам, па сега тоа ме прави глуп, или не доволно интелегентен. Значи ти ако си осетил нешто на твоја кожа, не генерализирај, и не мешај интелегенција доколку некој има спротивно мислење , затоа што според мене тоа е подоле и од папучар.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
жално е што ме коментираш а не си го сфатил постот друже, не е никој навреден тука ни мажи ни жени, али степенот на интелигенција игра улога у тоа, не си ти крив..

--- надополнето ---



прочитај 2 поста мои предходни и се ќе ти стане јасно во кој контакст е кажано
и не се само женски обрски, има и машки кои секој ден ги работиме а жените не ги гледаат и плачат, пишано ти е погоре, ако си паметен ќе сфатиш
Друже, мене ако некој ми каже дека сум папучар, тоа го сваќам во негативен контекст. Дефинирај што е за тебе папучар доста ќе ги олесни работите, иако мислам дека си грешка.
За цитираното не се согласувам, па сега тоа ме прави глуп, или не доволно интелегентен. Значи ти ако си осетил нешто на твоја кожа, не генерализирај, и не мешај интелегенција доколку некој има спротивно мислење , затоа што според мене тоа е подоле и од папучар.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Cudno kako nikoj ne te sfaka tebe... site sme glupavi ovde izgleda, :) places za planinski maz...
па дојди и покажи се
или кажи каде си јас ке дојдам
да не плачам не за друго
:salut:

--- надополнето ---

Друже, мене ако некој ми каже дека сум папучар, тоа го сваќам во негативен контекст. Дефинирај што е за тебе папучар доста ќе ги олесни работите, иако мислам дека си грешка.
За цитираното не се согласувам, па сега тоа ме прави глуп, или не доволно интелегентен. Значи ти ако си осетил нешто на твоја кожа, не генерализирај, и не мешај интелегенција доколку некој има спротивно мислење , затоа што според мене тоа е подоле и од папучар.
аххххх
ќе пораснете еден ден
се надевам ...

--- надополнето ---

искрено незнам колку сте паметни ама очигледно не сте, пред тој пост јас го кажав моето мислење и убаво објаснив, а она што требаше да биде заебанција вие ко со прст у око да сум ви брцнал.
па ако не сте такви, што се буните?
терајте си работа
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
[/COLOR]
аххххх
ќе пораснете еден ден
се надевам ...
Добро штом ти не пишуваш јас ќе пишам. Ако ти сметаш дека ќе бидам папучар ако жена ми ќе одлучи каков теписон ќе купиме, кога да одиме кај нејзините, што да биде приоритет во домот,итн, не мислам дека сум папучар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom