Ајде мажи, настапете на сцена!

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Добро штом ти не пишуваш јас ќе пишам. Ако ти сметаш дека ќе бидам папучар ако жена ми ќе одлучи каков теписон ќе купиме, кога да одиме кај нејзините, што да биде приоритет во домот,итн, не мислам дека сум папучар.
абе глуп, читај погоре
алоооо
порасни малку
со мозокот....
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
абе глуп, читај погоре
алоооо
порасни малку
со мозокот....
Абе фраер, мислам овде треба ако некој ти каже дека не те разбира, да го обрзаложиш твоето мислње. Ама кога веднаш почнуваш со навреди твој проблем. Последните три поста ти содржат само навреди, за тие што не те разбрале, твој проблем ако не можеш соодветно да се изразиш. И не ти следам кариера за да знам кога се зезаш, кога пишуваш озбилно. Последното мислење го пријавив како навреда. позз
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
39
Поени од реакции
2
така е да е паметна да работи да е вредна работлива и убава да чисти ама мажот треба пари да печали а жената да чисти и деца да чува :))
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ја ценам жени.
Жени домаќимки.
Здрави, работливи, вредни.
Дома нишо да не фали. Сабајле појадок, на пладне ручек, по ручек кафе, благо ракија, навечер вечера. Додека мажот јади таа на штрек и како сокол да гледа да не затреба што и без и да се речи да скокне по оцет, сол, буковска... Ко ќе стане мажо да се раскрене и расфати, па може и таа да јаде. Колку душа и сака. Гостин ко ќе дојде да покаже дека е тоа куќа домаќинска а мажот дека знае како да ја води. Без прашање уста не отвара а послуќување се да има, ракија, вино, мезе, салата, кафе.... Куќата чиста, сметемна, кошули прани и преглани. Да знае кокошка сама да заколе искуби и исчисти за супа. Околу куќа бавча да одржава. Кога оди со домаќино на панаѓур ил в црква ил в град да си биде скромна. Зад домаќинот на чекор два и поглед право во домаќинот. Нема застануење и зврење по излози. Надвор од куќата добар ден да вели и толку. И то само со мајка и татко и и браќата. Друго повеќе не познава, другарки брачеди тетки стрини - не! Пари в раце никако. Шо треба ќе каже ќе се купи. За поголеми светци и нова година може и таа да седне на маса па и чавче ракија ил вино да се напие. Или негде на свадба. Али цело време поглед од мажот и да не симнува!. Ко ќе стани мажот - станува и таа. Капење мазнење со усул. еднаш два пати месецо - доста е. Шминки кармини парфеми... не! Мешање во машки муабети и разговори - не! давање совети и мислења - дома кај татка и!

Значи да не должам, сакам жени онака како господ ги создаде. За да му удоволат на мажот

ПС
И да крепи ќотек. Многу м нервираат жени кои после два шамари припаѓаат.
Dogovoreno ali toa koa ti ke bides zena i mozes se toa da pravis. Imas pomesano poimite zena so sluga za takva vise i ne veruvam deka postojat :nenene:
 
T

Tetro

Гостин
Dogovoreno ali toa koa ti ke bides zena i mozes se toa da pravis. Imas pomesano poimite zena so sluga za takva vise i ne veruvam deka postojat :nenene:
Има нешто нејасно во цитатот погоре? :pos:

Значи да не должам, сакам жени онака како господ ги создаде. За да му удоволат на мажот

ПС
И да крепи ќотек. Многу м нервираат жени кои после два шамари припаѓаат.
:pos:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво!!!
ЈАс сум нова на форумот! БАрам мислење за која марка на машина за садови да се одлучам???
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Здраво!!!
ЈАс сум нова на форумот! БАрам мислење за која марка на машина за садови да се одлучам???
Јас мислам Сименс да си купиш, ама германско производство, не шпанско.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Примам мислење и од жени, бидејќи мислам дека жените се почесто во кујна. :)

--- надополнето ---

Јас мислам Сименс да си купиш, ама германско производство, не шпанско.
Ja nemam sretnato SIMENS ovde vo Strumica, najmnogu ima gorenje, quadro, favorit....
 
T

Tetro

Гостин
Јас рачно ги мијам, и поубаво мијам садови од било која машина. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Примам мислење и од жени, бидејќи мислам дека жените се почесто во кујна. :)

--- надополнето ---



Ja nemam sretnato SIMENS ovde vo Strumica, najmnogu ima gorenje, quadro, favorit....
Си ја утнала темата за прашањето, ова е подфорум Љубов и Секс што нема врска со машина за садови, барем мислам дека нема врска.
Најдете соодветна тема во другите подфоруми, пример Дом и семејство(клик)
 
T

Tetro

Гостин
NAjverovatno nemas videno sadovi izmieni vo masina, pa zatoa taka mislis.
Грешка, Елена. Ако те мрзи да миеш садови рачно, може вака да збориме. :)

Препорака за тебе, дефинитивно gorenje. Некои ќе речат дека не се со тој квалитет нивните апарати, како што беа пред 20-тина години, што е и нормално во технологијата, но сепак се поквалитетни од турските и тоа двапати поквалитетни.
Во Струмица ги има, знам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom