Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Fashion Group International's 25th Annual Night of Stars

Chanel Iman

Fustanot definitivno i e out.Neznam kade gledala koga go oblekuvala definitivno go gledala tarzan. Ali sandalite i se top ali ne odgovaraat so toa cudo od fustan 2/10





Debra Messing


Fustanot e top, ali za nekoja licnost koja ima so sto da go popolni, za nea definitivno e utka 1/10

Lindsey Price

Fustanot e top i odgovara ali sandalite totalna utka 8/10




Donatella Versace

Odlicno mi se dopaga 10


Allegra Versace

Ako e oblacno slobodno moze da vi go pozajmi fustanot da ne nakisnete. KATASTROFA 1/10
Jennifer Lopez

Se e top 10


Ashley Olsen

Totalen propast. Treba da i i vratat parite 1/10




Georgina Chapman

UFFFFFFFFFF katastrofa 1/10


Ivanka Trump

Nakitot e top a fustanot mmmm......mozelo i podobro za nejzinata konstrukcija 5/10
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еве неколку слики од црвениот тепих:smir:

Jessica Stam

Фустанчето е интересно иако поубаво да било во некоја друга боја а не толку темна кафена, а сандалите ги сакааам:) е не ми се допаѓа сребренкастата нараквица на ништо не одговара 8/10


Diane Kruger

Убава фризура, убаво фустанче и убави сандали но и ташната требала и биде розева 9/10


Katie Holmes

Не е маскенбал не е:)
Само убава фризура другото е шоооок! Грд најгрд фустан а за чевлите не коментирам 1/10


Scarlett Johansson

Во глобала нема вкус и стил девојкава па и така е сега, ова не и одговара на нејзиното тело смешна е, но има убави сандали и чанта 3/10


Gisele

Една од најубавите и најшармантни девојки во светот, се и стои прекрасно 10/10


Christina Ricci

Многу интересна комбинација и многу ми се допаѓа фустанот необичен е и одлично го носи:) 10/10


Eva Longoria

Пренаџиџан фустан со многу карнери или што и да се и не ми прави мерак, иако таа е скеогаш убава 7/10


Mischa Barton

Карнерите како прерамки ми се вишок и фустанот да бил потесен вака како вреќа е 6/10


Mary-Kate and Ashley Olsen

Оваа во златниов фустан не ми се допаѓа секогаш таа носи нешто вакво широко што не и прилега на годините 4/10
А оваа во црново ми е баш топ 9/10


Molly Sims

Во склоп со нејзините години одлична е 9/10


Cat Deeley

пердувиве на нерви ми одат ги мразам иако не е лош фустанов ама од природни пердуви е гарант и го мразам заради тоа 1/10
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Jessica Stam

Рајт... :icon_lol: Факинг кафена, кој ја смисли. :icon_lol:

Diane Kruger

Лепо. Не е паѓачко од стол... Во ред е. Ја мразам тоа цикламата, али ете, фино делува со парталчето, не треба корекции.


Katie Holmes

Многу е лампионеста.


Scarlett Johansson

Шо точно треба да претставуваат завесиве? Крилца? :icon_lol: Као смачкана пчела е у тој случај. :icon_lol: А то горе изглеа као долен веш од `54. И тоа прамените од челото не треба уопште така да изгледаат, али океј, она ако се бендисува... :icon_lol:

Gisele

Женава е непоправливо ружна, али лепотата и стилот во 99% од случаите не одат под рака, така што и не е некакво изненадување. Многу убаво и` стои, за вака грубо тело... Супер е. Скоцкана од глава до пети, совршено. 10. :)


Eva Longoria

Зашто, зашто, зашто не е плав, истиот интензитет, само плава боја... Нема ниедна друга на која и` стои толку добро плава, дем, оти не е плава! :icon_lol: Иначе е преубава, секој сантим. (Да, затоа што е ниска го пишав тоа. :icon_lol: ). Нема ланци и катанци, нема алки и остали непотребни тракатанци, би можело тоа полжавите малце да се редуцираат, ама прекрасна е и вака. Десет. :)

Mischa Barton

Оваа па. Ко тужна соба. :icon_lol:


Molly Sims

Добра е. И чим ја викам дека е, онда стварно е. :icon_lol: Пошто од 50 жолти една ме бендисува, и ја неќам бојата, и страшно ретко кажувам за жолто дека е убаво... Одлично.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
MTV Europe Music Awards 2008

Leona Lewis



Sugababes



Solange Knowles



Anastacia



Pink



Duffy



Beyonce



Laka



Katy Perry



David Craig
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Leona Lewis

10/10. Prekrasno. Kako angel e. Modelot e malce specificen


Sugababes

Za prvite dve, onie levo 1/10. Za tretata 2/10. Frizurite se ubavi. Na prvata cizmite ja unistuvaat cela slika. Taa vo sredina sto gi lupnala hulahopkine? I obetkite ne mi se svigaat. Fustanot ic. Tretata - fustanot ja pravi buckasta. Ne mi se svigaat cevlite


Solange Knowles

Ubavo izgleda ama koga ke zemam se da analiziram... Se na nea osven frizurata i cevlickite mozelo da bide za nekoj stepen poubavo. I sto i trebal siniot lak? Kako i da e , sakam vakvi kreacii. 9/10


Anastacia

2/10. Za trudot. I za frizurata. Fustanot ne mi pravi kejf vo gorniot del. Ne i sedi nekako


Pink

10/10. Malku silno, ama ok e


Duffy

0/10. Se ogledala li????????


Beyonce

4/10. Sto treba da pretstavuva ona na dlankata? Laka

Trakane be???Katy Perry

Frizura i sminka super. Haha cantana (ako toa e canta) me presmea. 2/10


Jessica Stam

2/10. Sandalite se son

Diane Kruger

9/10. Trebala da ja iskombinira tasnjata so stiklite


Katie Holmes

Stiklite se greska. Frizurata e fina. Mene mi izgleda ok iako jas ova nikad ne bi se osmelila da go oblecam. Aj 3/10


Scarlett Johansson

Zasto Skarlet se smeta za modna ikona? 1/10


Gisele

Nikogas ne sum sakala vakvi fustani. Ama ubavo i stoi. 9/10


Eva Longoria

10/10. Me potseka na princeza

Mischa Barton

2/10


Molly Sims

10/10. Super
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Pink е нешто најоригинално што се појавило во последниве години, без разлика на тоа што е малце екстремна....па таков е животот :toe:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Leona Lewis

Баш е слатко фустанчето,само што ја би додала ланче и чантичка.Шминката е петка. 10/10


Sugababes

Во глобала-ужас.Лево 7/10,и фалат добри сандалки.Средина 1/10.Десно 2/10.


Solange Knowles

Фризурата и шминката се прекрасни.Ми пречи само болерото заедно со овие светките на фустанот.И тоа е супер само во друга комбинација.Вака ми е вишок.И то жолтото на сатот или белегзијата ми пречи.9/10


Anastacia

Се на се не е лоша.Ама фустанот ми е поќе како за постара жена. 7/10


Pink

Фали ланче според мене и некоја белегзија. 8/10


Duffy

Ноу комент.:nesvest:


Beyonce

Фустанот и ги истакнува мускулестите нозе.Зато 7/10.

Ужас.

Дали еднаш ќе ја видам убо облечена ова? 1/10


Jessica Stam

0/10

Diane Kruger

Слатко фустанче,ама штиклите не и одат со ништо.Барем чантето да и беше розево.7/10


Katie Holmes

Само фризурата чини.1/10


Scarlett Johansson

Само сандалките и корсетот чинат.3/10


Gisele

Совршено. 10/10


Eva Longoria

Прекрасна е.Ја обожавам. 10/10

Mischa Barton

Катастрофа. 0/10


Molly Sims

Супер. 10/10
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Jessica Stam


Моделот не е лош, ама не ја можам бојава бе. 6/10


Diane Kruger


Кога ќе научат луѓево дека каква боја се чевлите,дека таква боја треба да биде и ташната?:toe:


Katie Holmes


За фустанот и така и вака, ама чевлите...:uvo:


Scarlett Johansson


Чудно е некако, не можам да го дефинирам.


Gisele


ОМГ! ПРЕКРАСНО! Еден од најубавите фустани што ги имам видено.


Christina Ricci


Не ми се свиѓа.


Eva Longoria


Прекрасно. Многу убаво.



Mischa Barton


Некако не ми го прави меракот.


Mary-Kate and Ashley Olsen


Црниов фустан многу ми се свиѓа, интересен е, не е класичен, а за златнава не можам да коментирам, ем е лошо застаната, ем свети како новогодишна елка.


Molly Sims


Па не е лошо, онака просек, ништо посебно.


Cat Deeley


А бе добро што е со луѓево, светов без птици ќе остане.

Leona Lewis


Интересно, необично, полн погодок.

Sugababes


Све ми боје лепо стоје, освен кај последната од десно.

Solange Knowles


I like this.:pipi:

Anastacia


Имала она и подобри комбинации.

Pink


Пинк изненадува со женствено издание. Симпатично.

Duffy


Што и се случило?:nesvest::ija:

Beyonce


Штета што е лошо застаната инаку ми се допаѓа тоа што го носи.
Laka


Бидејќи нив намерата им е да изгледаат необично и уникатно би рекла дека ја погодиле целта.:smir:
Katy Perry


Па и не е нешто нај нај.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Leona Lewis

..10/10...се е Топ!! =)


Sugababes

...вака ќе почнам од црнкава...има убав фустан одбрано...но сепак иако е крупничка ..ова ја прави уште повеќе...фризурата и е ок..ама штиклите не..2/10
..за оваа во средина...се супер...ама хулахопките...не требала..7/10
..и за оваа..незнам..прекрасно ми се свиѓа..посебно штикливе какао дречат и каишот..9/10

Solange Knowles

...неам појма ..некако ова одозгора шо ие како болеро не ми се допаѓа се упропастува..инаку другово се ми е супер...7/10


Anastacia

..освен фризурчето другово е за нигде..мразам златни фустани...2/10

Pink

..уникатна..ја обожавам..секогаш е топ!!..10/10


Duffy

..спавачана од баба ми е многу поубава..1/10


Beyonce

...убави штикли..убав фустан..супер фризурата..а ова на рука ..?? неам појма што е...6/10

Laka

..откачени и наши балканци....2/10

Katy Perry

..луда..секогаш со некаква креација забегуа...4/10


Jessica Stam

..хмм средно...5/10

Diane Kruger

..супер фустанчево..супер фризура..ама штикливе..барем бојава друга да беше..6/10


Katie Holmes

..не е по мој вкус..3/10

Scarlett Johansson

...мн ми е глупо...1/10


Gisele

..убав фустан.супер фризурче..ама она ме нервира..5/10


Eva Longoria

..топ..супер..10/10

Mischa Barton

..можела и боље..изгледа повеќе и оди од рака да комбинира облека за преку ден а не за овакви случувања..3/10


Molly Sims

..најс...мразам жуто..ама ова е топ и и седи топ..10/10
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Leona Lewis

Dobro fustance,i odgovara so sandalkite iako tie sami za sebe ne mi se dopagaat.7/10


Sugababes

:raz:Prvata treba da se oslobodi od cizmite i kaisot,a da gi zeme hulahopkite i cevlite od vtorata.Taka barem edna bi izgledala pristojno...:)

Solange Knowles

Ne mi se opaga boleroto,cantata,zoltot na raka ne i trebalo,i cevlite ne se bas...ustvari samo sminkata,frizurata i fustanceto donekade se vo red.5/10

Anastacia

Grd fustan.2/10


Pink

Ne e los fustanot,ama nekako ne mi e kako za nea,a sminkata ne e vo red.4/10


Duffy

Apsoluten promasaj.0/10


Beyonce

Kako i sekogas mnogu hraba izbor na garderoba koj so ogled na nejzinata specificna figura :icon_lol:za zal e pogresen.2/10

Nemam komentar.:smir:Katy Perry

Frizura i sminka super. Haha cantana (ako toa e canta) me presmea. 2/10


Jessica Stam

Mnogu loso e zastanata taka sto dopolnitelno go vlosuva celokupniot vpecatok.Kako i da e,bi bilo podobro da bilo crno fustanceto.4/10

Diane Kruger

E ova e super.Neznam zosto site se drzat kako slep za stap deka cantata mora da bide vo ista boja kako i cevlite.Vo ovoj slucaj ne treba,a i vo drugi koga od glava do peti se nosi istata nijansa na boja.Uspesno ja ozivela,i dala duh na celava kombinacija,bravo za devojkava.Super.:zver:


Katie Holmes

Nisto ne mi se dopaga.0/10

Scarlett Johansson

Mnogu dramaticen izgled koj ne bas prilagodliv za bilo kakov nastan,kako da izbegala od teatar ili od nekoja fotosesija...ne e za da se obleces vaka i da odis bilo kade,pa makar i promocija ili nesto slicno,ne odgovara.3/10


Gisele

Fustanov da go nosi nekoja druga,bi bila sosema poinakva prikazna,osobeno poradi bojata na satenot koja ja razoblicuva figurata,ama Zizel moze i toa kako da si go dozvoli.10/10


Eva Longoria

Mnogu karneri go izdeformirale krojot.6/10

Mischa Barton

Fustanov em e mnogu grd em tri broja i e pogolem.0/10


Molly Sims

Ne e loso,uspesno gi iskombinirala neupadlivite detali so intenzivnava zolta i uspeala da ne izgleda ni prenapadno,ni siromasno.9/10
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Leona Lewis

Супер е само можела тро со косана нешо да напрајт 9/10


Sugababes

Малце да си позајмет нешо една на друга и можда би испаднало нешо 3/10

Solange Knowles

Баш ми е слатка...10/10

Anastacia

Фустан-катастрофа, тело-дабл катастрофа 2/10


Pink

Симпатична е ама не ми е наекако во нејзин стил 5/10


Duffy

Безвезе колку да се облечит нешо (читај ништо) 0/10


Beyonce

Тро отпојќе се имат изглупираво, во последно време мн претервит 3/10

Во нормални пригоди ова би било катастрофа ама според песните нивни а и сценските настапи, доста креативно ама лично мене не ми се свиѓат мн 6/10


Све ми боје лепо стоје 1/10


Jessica Stam

Не е мн катастрофално ама целокупниот изглет е-избркана од дома 5/10

Diane Kruger

Не ми се свиѓат то шо само чевлите се розеви би можела да е или ташната или некој гердан пошо фуртанчево не е праено за со некој каиш 7/10


Katie Holmes

Бањарка во комбинација со грди штикли ито бар бојата да ја погодела 0/10

Scarlett Johansson

Слатко ама сепак некако мн бледо ми е или нз шо ама нешо фалит 4/10


Gisele

“СУПЕР“ кажвит се 10/10


Eva Longoria

Драматичен изглед ама сепак уба си е 9/10

Mischa Barton

Ми изглеат ко во оние вреќине за тркање 0/10


Molly Sims

Не ми се свиѓат, всушност нејќам олку жолта боја на едно место 5/10
 
Член од
3 август 2008
Мислења
51
Поени од реакции
2

Па...ништо посебно..фризурата малку залетана а делот кај деколтето воопшто не ми се допаѓа...


Ако сакале да се облечат за денот на вештерките костумите се супер..ама во спротивно...ноуп!


Болерото не ми се допаѓа лично мене ама жолт часовник и ташна до земја???:nenene:


Премногу светкаво за нејзини години...инаку добра фризура...



Како да излегла од машина за перење..




Ноу комент..!! Абре жено штиклите те молам на шо личат? А фустанот???како да му е залепена рециклирана хартија од напред...Башка лоша шминка...


Па сметам дека на Бијонсе не му стојат толку кратки фустанчиња...едно има крупни нозе второ колењата му се многу...
Инаку добро фустанче...


Не можам да искоментирам нешто од чиста прична што ова е само за сценски настап

Жолти чевли??????а фустанот е многу затегнат...и малку му го оцртува мешето



Воопто не...фустанчето не ми се допаѓа а чевлите се...ноуп!


Ми се допадна фустанчето и цилиот изглед се додека погледот не ми падна врз чевлите...


Фризура...лом
Штикли...омг
Фустан...:tapp:


Скарлет ми е многу слатка ама фустанчево ми изгледа како од балот на Пепелашка...особено долниот дел...како перде врзано околу струкот


Е ова е веќе нешто..:zver:


Многу си е убава Ева ама... овојпат фустанот ми изгледа како позајмен од блискиот театар.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еве ги ѕвездите како пристигнуваат на Викторија Сикрет шоуто што се одржа во саботата во Мајами

Paris Hilton

Како скачка ми е! Ем е висока ем максимум штикла има. :nenene: Фризурата е Ок, фустанчето е убаво ама и стои како на закачалка. 2/10


Kim Kardashian

Не сакам ваков вид на блузи но затоа добри панталони, добра чевла и добра чанта 6/10


Kourtney Kardashian

Оваа како сестра и погоре блузата само на нејзе и е фустан. Е ова не ми се свиѓа баш. Подобра комбинација е таа погоре 3/10


Molly Sims

Добра фризура, средена е, фустан класичен не нападен а чевлите се убави ама не сакам во таква крем нијанса каде не доаѓаат во израз. 8/10


Becki Newton

Класика. Фали накит и чанта, инаку ок си е обожавам бел комплет :) 9/10


Jessica Lowndes

Убаво фустанче, малку го пренагласила деколтето. Али ок е 9/10


Kristin Cavallari

Фустанчето во ред е онака нормално. Али сандаливе 2-3 броја поголеми и се:nesum: 4/10


Jessica Shohr

Излегла за на пазар а не за гламурозна ревија. 1/10


Aubrey O`Day

Свињче. Колку не и одговара фустанов. А и чевливе. Оваа да не е плејбој зајачица? 1/10


Stacy Keibler

Фустанчето е топ. Чантата плава ауч. А чевлите убави се само таа боја појма немам која е. Ако биле чантата и чевлите иста боја ќе беше топ а вака 6/10


Amanda Bynes

Едностабна а убава. 10/10


A еве ги и по ревијата манекенките:)

Doutzen Kroen

Фустанчето е слатко али не и чевлите. 7/10


Marisa Miller

Ни фустан ни чевли убави. 5/10


Heidi Klum

Ич не е убаво застаната. Хулахопкиве се вишок не е зима де. А фустабчето ми се допаѓа. 8/10



Adriana Lima

Чевлите и се прекрасни али фистанчево и е преобично. Како за полуматура што носат девојчињата:) 7/10
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Еве ги ѕвездите како пристигнуваат на Викторија Сикрет шоуто што се одржа во саботата во Мајами

Paris Hilton

Фризура супер, чевли супер, шминка супер. Ѓерданот не и требал. Фустанчето е ок ама не и седи некако. Може она и многу боље. 5/10


Kim Kardashian

Прекрасна комбинација на чевли, чанта и панталони. Малку на блузата сум скептична. 7/10


Kourtney Kardashian

Неееее.. 1/10


Molly Sims

Не ми се допаѓаат чевлите, се друго изгледа убаво. 8/10


Becki Newton

Убаво. Требала да облече други чевли. И обетки да стави. И да ја потсреди фризурата. 8/10


Jessica Lowndes

Фино. Чевлите се прекрасни, се заљубив. Чантата не е ништо посебно. И можела малку деколтено да го потскрие. 9/10


Kristin Cavallari

Ок е, ништо посебно. 7/10


Jessica Shohr

Ауууу нее. Ова само за низ град. 2/10 зашто комбинацијата е фина. Никако не е достојна за ревијата


Aubrey O`Day

Не ми се свиѓа. Чевлите и лакот не и требале. Моделот на фустанот е фин ама не е за неа. Гледала што повеќе да се разголи. 2/10


Stacy Keibler

Топ. Немам замерки - освен чантата и малку чевлине. Чантана дречи. Можела да се потруди повеќе околу чевлите


Amanda Bynes

4/10. Ништо посебно. Убаво изгледа али не се потрудиа доволно. Чантата не ми се свиѓа


A еве ги и по ревијата манекенките:)

Doutzen Kroen

Ах брее зашто ги лупнала чевлине. Црни бе?? Косата не ми е ок. Другото е супер. 7/10 заради чевлите


Marisa Miller

9/10. Убав фустан, фризура и накит. Чевлите не ги сакам. Требала да обуе некои во друга боја, па и друг модел


Heidi Klum

10/10. Можела и без хулахопките ама и вака изгледа убаво



Adriana Lima

4/10. Ништо посебно не ми остави впечаток
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Paris Hilton

Фустанов и е како на Вилма од The Flinstounes само црн, штикли превисоки, фризура лоша 2/10


Kim Kardashian

Фармерка и штикли фантастични, посебно штиклите. Ташната е добра, ама во оваа комбинација подобро стои плик ташна. Блузата-моделот не ми се свиѓа 6/10


Kourtney Kardashian

Лошо е се` на се`. Би било малку подобро доколку штиклите и` биле црвени. 1/10


Molly Sims

Едноставно, но накитот и штиклите не одговараат. 5/10

Becki Newton

Ко во униформа да е. Не ми се свиѓа 2/10


Jessica Lowndes

Фустанот е убав, но златна ташна и сребрени штикли?! Од кога почна да се комбинира златно и сребрено?!:tapp: 3/10


Kristin Cavallari

Доста штосен е фустанот, но чевлите не ми идат некако 7/10


Jessica Shohr

Ништо со ништо на нејзе не одговара 1/10


Aubrey O`Day

Најкатастрофално до сега. Фустанот може е добар, ама не и стои воопшто, штиклите ужас. ЦРН КОРЕН на плава коса:nenene: Ни 1/10 не би и` дала.


Stacy Keibler

Чантата и штиклите да биле во иста боја би ја оценила со 9/10, вака 5/10

Amanda Bynes

Едноставно, но преубаво 9/10

Doutzen Kroen

Не ми се свиѓа, поготово не штиклите 2/10


Marisa Miller

Како комбинација е супер, и накит и штикли, и фризура, и фустан... Само што фустанот ми е некако многу згужван 8/10


Heidi Klum

Прекрасно! И баш не и` се лоши хулахопките, со нив се разбива монотонијата на црната боја 10/10



Adriana Lima

Можела и подобро. Облечена е ко некоја тинејџерка. Штиклите се добри 5/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom