Астрална проекција

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
Поглавје V дава почетни пракси за да можете да ја совладате оваа дисциплина.
Повелете линк
Добро е да имате пракса во јога за да може да добиете што повеќе.
Овде се дадени почетните пракси за јога: Liber E
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Епа ап е исто што и ооб нели?
Така нешто.
Astral projection (or astral travel) is an interpretation of out-of-body experience (OBE) that assumes the existence of an "astral body" separate from the physical body and capable of traveling outside it.[1] Astral projection or travel denotes the astral body leaving the physical body to travel in the astral plane.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Поглавје V дава почетни пракси за да можете да ја совладате оваа дисциплина.
Повелете линк
Добро е да имате пракса во јога за да може да добиете што повеќе.
Овде се дадени почетните пракси за јога: Liber E
Те викна некој на темава оди паси си ги воловите:P И не давај погрешни и искривени информации и техники
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
Те викна некој на темава оди паси си ги воловите:P И не давај погрешни и искривени информации и техники
Ах и овде ќе ме тормозиш со твоите ставови? Аман бре...ептен ти го навредив Ошо брадестиот овчар :) Мртов е не му се толку нервирај аман...
Слободно сподели други пракси за астрал ако ова не ти чини... и нормално ако си ги поминал овие пракси воопшто.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Така нешто.
Astral projection (or astral travel) is an interpretation of out-of-body experience (OBE) that assumes the existence of an "astral body" separate from the physical body and capable of traveling outside it.[1] Astral projection or travel denotes the astral body leaving the physical body to travel in the astral plane.
Епа да де, прашав зошто во постот погоре ги имаше кажано како две различни ствари затоа, а и не знаев дека за обето мисли на вонтелесно искуство.
--- надополнето: 2 мај 2012 во 21:33 ---
Ах и овде ќе ме тормозиш со твоите ставови? Аман бре...ептен ти го навредив Ошо брадестиот овчар :) Мртов е не му се толку нервирај аман...
Слободно сподели други пракси за астрал ако ова не ти чини... и нормално ако си ги поминал овие пракси воопшто.
Не се нервирам бе само си правам муабет, бидејки со тебе само таков муабет може да се прави
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
Не се нервирам бе само си правам муабет, бидејки со тебе само таков муабет може да се прави
Не е точно, ти си навреден заради моето мислење за Ошо кој што ти го сметаш за Алфа и Омега а јас само за Б :) И затоа и зборуваш прво што ќе ти дојде за мене. А ти реков да не се грижиш за мене туку за она што го зборувам да одиш и да го прочиташ. Јасно? ;)

За астрална проекција инаку секако треба вежбање на умот. Баталете што се пени љубовникот на Ошо дека овие пракси што ги наведов не се во ред, тие се најбрз начин да се избегне фантазирање (наголемата и најтешка замка на умот) и да добиете дирекно искуство и контрола над астралното тело.

Не го велам само јас тоа... ако побарате по нет ќе видите објаснувања на овие пракси кои и те како ќе ви го олеснат магловитиот пат кон усовршување на оваа дисциплина.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Не е точно, ти си навреден заради моето мислење за Ошо кој што ти го сметаш за Алфа и Омега а јас само за Б :) И затоа и зборуваш прво што ќе ти дојде за мене. А ти реков да не се грижиш за мене туку за она што го зборувам да одиш и да го прочиташ. Јасно? ;)

За астрална проекција инаку секако треба вежбање на умот. Баталете што се пени љубовникот на Ошо дека овие пракси што ги наведов не се во ред, тие се најбрз начин да се избегне фантазирање (наголемата и најтешка замка на умот) и да добиете дирекно искуство и контрола над астралното тело.

Не го велам само јас тоа... ако побарате по нет ќе видите објаснувања на овие пракси кои и те како ќе ви го олеснат магловитиот пат кон усовршување на оваа дисциплина.
Но фрдр комент
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
Но фрдр комент
Нема коментар зошто мислиш дека праксите се неточни и лоши?
Или прво ќе си дозволиш месец дена 5 дена пракса од по 2 часа па да дадеш мнение за истите?
Ќе почекам јас... сакам добри критики...
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Нема коментар зошто мислиш дека праксите се неточни и лоши?
Или прво ќе си дозволиш месец дена 5 дена пракса од по 2 часа па да дадеш мнение за истите?
Ќе почекам јас... сакам добри критики...
Од кај знаеш дека ми требаат пракси за ап-то можам и без никакви пракси јас е ај сеа да те видам
--- надополнето: 2 мај 2012 во 21:55 ---
Out of Body Experience!
Епа не е ли исто со АП-то
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
Од кај знаеш дека ми требаат пракси за ап-то можам и без никакви пракси јас е ај сеа да те видам
Што ќе видиш, дури сега видов јас со кој разговарам ...
Моето го завршив тука, дадени се праксите, ако некој се осмели да ги проба нека коментира... се надевам ќе помогнат некому.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Што ќе видиш, дури сега видов јас со кој разговарам ...
Моето го завршив тука, дадени се праксите, ако некој се осмели да ги проба нека коментира... се надевам ќе помогнат некому.
ОК ок не се љути одма бе, многу знаеш со кого разговараш, со самиот себе разговараш инаку:гик:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.884
Поени од реакции
11.890
ОК ок не се љути одма бе, многу знаеш со кого разговараш, со самиот себе разговараш инаку:гик:
Па кога ме сметаш и ти за огледало како другар ти... сите во мене се огледувате... Сонца...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom