Ареа

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Yey!! Конечно тема за Ареа, еден од моите омилени македонски бендови:) Супер музика имаат, добар вокал и добри текстови. Само би сакала да направат еден посебен концерт или некоја свирка само со нивните песни....се групно негде настапуваат, никад сами.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
I utre na saem kje nastapat samo zaboraiv koj bese povodot ( Ima u pod-forum Nokjen zivot)...:helou:
 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
ареа се најбоље и мнг ги поштуем :music3:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Респект за нив, стварно се супер и мноооогу ми се свиѓаат као ретко кој бенд од Македонија.

,,Сите мои слики,, е Библија ...
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
ако може некој да ми даде линк за даунлоад на нивни песни, само "Сите мои слики" ја имам :se_ molam фала однапред :smir:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
На www.radiomk.com имаш сите албуми од нив, ја од таму си ги извадив:) Само последниот го нема, пошо тој сеа излезе, знам со Време го даваа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Новиот албум сеуште никаде го нема за пиратско симнување.
Како и да е, јас ќе си го купам оригиналот. Не знам колку пари е... ама морам да го имам :)
 
П

Паган-др

Гостин
Новиот албум сеуште никаде го нема за пиратско симнување.
Како и да е, јас ќе си го купам оригиналот. Не знам колку пари е... ама морам да го имам :)
149.00 денари во сите продажни места на Време низ Македонија :)
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Закон се! На Лени направија бум и ги загреаа сите за тоа што следеше потоа:)
Најдобра песна според мене им се Сите мои слики, иако ми се допаѓа цел албум:)
 
Н

немезис

Гостин
Морав да пишам нешто на оваа тема, нешто што се нервирам веќе неколку дена... Ареа издадоа нов албум кој според мене е мноооогу добар (може сум субјективна по тоа прашање затоа што ми се допаѓа нивниот стил, особено вокалот и текстовите на Ружица и ги слушам одамна) и не ми е јасно како ,иако имаше официјална промоција албумот, досега немам слушнато на радио ама НИЕДНА нова песна од тој албум! Зошто не трујат со песните на Јован Јованов, Врчак, итн а да не ги спомнувам српските и хрватските штанцани песни од кои ми се плаче и поради кои најверојатно ќе прекинам да ги слушам македонските радија...Кој им плаќа за да пуштаат таков неквалитет? И зарем ништо не им значи што една МАКЕДОНСКА група ако ништо друго, да оставиме на страна колку хитови имале порано и каков е нивниот статус, има нов материјал?
Срамота!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Закон се! На Лени направија бум и ги загреаа сите за тоа што следеше потоа:)
Најдобра песна според мене им се Сите мои слики, иако ми се допаѓа цел албум:)
Ehem.....ne bas....ali ne e bitno. Frekvencija na ljubovta mene licno poise mi se svijda, mislam deka im e vrv na kariera ova, i od tuka samo nadole moze da ide...moe licno mislenje. Kako i da e, eden od najvlijatelnite bendovi koi zasluzuvaat pocit i priznavanje na domasnata muzicka scena.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Сега, зависи кои како. Направија добра атмосфера, ама не толку долга за да трае саат време дур сите го чекаа Лени. Не знам колку да беше убаво на Ареа, на сите им се здосади чекањето:)
п.с. Ареа има нов албум, баш прееска видов:) Јеееаа!:vozbud:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ареа?! Ги обожавам. Просто ги обожавам.
А, ако збориме за најдобар албум... тоа е дефинитивно... ама ДЕФИНИТИВНО...Нешто Недостасува. Мислам... дај. Нешто недостасува, Дозволи ми, Колку ми значиш, Јас сум ти пријател.... Ги обожавам песниве.


П.с. Официјалниот сајт http://area-band.com/mkd/index.html
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Area se odlicni!!! Najdobar bend kaj nas, Site moi sliki, Jas sum ti prijatel, Neshto nedostasuva....niedna sedenka so gitara ne mine bez pesna od Area.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom