Анксиозност

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.946
Поени од реакции
15.412
Има бајаги инфо.....за тие што би сакале да пробуричкаат.


Ако ти текнува пред цели неколку години, тука се натегаа дека немало врска висок интензитет, и обична прошетка исто била добра била за анксиозност, yea right.....

Ме мрзи да ги цитирам старите постови сега, да им се посмееме малце.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.470
Поени од реакции
15.489
Ако ти текнува пред цели неколку години, тука се натегаа дека немало врска висок интензитет, и обична прошетка исто била добра била за анксиозност, yea right.....

Ме мрзи да ги цитирам старите постови сега, да им се посмееме малце.
Дечко, знаеш ли ти што е endurance exercise?
Ама некако ми смрди дека и оваа љубеницава твоја не знае.
Или, ако она знае точно што подразбира светот под endurance exercise ондак ти си во огромна заблуда.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.946
Поени од реакции
15.412
Дечко, знаеш ли ти што е endurance exercise?
Ама некако ми смрди дека и оваа љубеницава твоја не знае.
Или, ако она знае точно што подразбира светот под endurance exercise ондак ти си во огромна заблуда.


Fifteen studies were identified with a total of 675 patients. Aerobic exercise was effective in the treatment of raised anxiety compared to waiting list control groups (effect size − 0.41, 95% CI = − 0.70 to − 0.12). High intensity exercise programmes showed greater effects than low intensity programmes.

Screenshot_10.jpg
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
3.401
Ако ти текнува пред цели неколку години, тука се натегаа дека немало врска висок интензитет, и обична прошетка исто била добра била за анксиозност, yea right.....

Ме мрзи да ги цитирам старите постови сега, да им се посмееме малце.
Исто кога ќе се фатам со некои мрзи, демек работеле многу и тоа било како тренинг :) Цел ден оделе натака навака :ROFLMAO:
Се знае што е тренинг....додека раце и нозе те држат, не признавам прошетки и сл. :)
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
1
Zdravo mislam deka me fati pak malku ova psihata,ovie denovi imam pak nekoi gusenja,steganje vo gradi srce lupanje i po nekogas kak noz da mi zabiva nekoj kaj levata strana otkaj gradite i crni misli dali moze da bide anks ili nesto takvo ovie denovi meseci sum malku pod stresoi misli:unsure:
 
Член од
18 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo Nov sum na forumot no so stario problemi se boram so akcioznost povejke od 14 godini no posledno ne mozam da gi kontroliram simtomite :vrtoglavici, stegajne vo gradi, gadejne, trpki vo race, noze i lice, paniki...
. Ne sum pijal terapija, no mi prepisaja leciteja i helex uste ne imam pocnato dali ima nekoj iskustvo so ovie lekrstva?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.186
Поени од реакции
1.422
Zdravo Nov sum na forumot no so stario problemi se boram so akcioznost povejke od 14 godini no posledno ne mozam da gi kontroliram simtomite :vrtoglavici, stegajne vo gradi, gadejne, trpki vo race, noze i lice, paniki...
. Ne sum pijal terapija, no mi prepisaja leciteja i helex uste ne imam pocnato dali ima nekoj iskustvo so ovie lekrstva?
Helex ќе ти помогне веднаш...елицеја ваљда е тоа што ти го препишале/пишал. Не сум пиел тоа...ама пишува дека треба време да делува, недели.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
1.536
Поени од реакции
1.152
Zdravo Nov sum na forumot no so stario problemi se boram so akcioznost povejke od 14 godini no posledno ne mozam da gi kontroliram simtomite :vrtoglavici, stegajne vo gradi, gadejne, trpki vo race, noze i lice, paniki...
. Ne sum pijal terapija, no mi prepisaja leciteja i helex uste ne imam pocnato dali ima nekoj iskustvo so ovie lekrstva?
Како се бореше цели 14 години со анксиозноста?
Обиди се да не почнуваш со хемија.
 
На врв Bottom