Анксиозност

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Дали , доколку имаш анксиозност, поставена дијагноза од лекар ,дали те следува боледување без разлика дали ќе користиш лекови или ќе се бориш едноставно.
Кој треба да ти даде боледување ,ако некој има искуство.


Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
Дали , доколку имаш анксиозност, поставена дијагноза од лекар ,дали те следува боледување без разлика дали ќе користиш лекови или ќе се бориш едноставно.
Кој треба да ти даде боледување ,ако некој има искуство.


Sent from my SM-A025G using Tapatalk
Ништо не ти следува освен терапија. Боловање може да ти даде матичен.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Јасно , терапиите знам се по 6 месеци а боледување изгледа од 2 недели повеќе не може да ти даде...

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Јасно , терапиите знам се по 6 месеци а боледување изгледа од 2 недели повеќе не може да ти даде...

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
edna nedela imas od maticniot doktor, a poveke denovi boleduvanje samo od specijalist, pa potoa od komisija.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
Дали , доколку имаш анксиозност, поставена дијагноза од лекар ,дали те следува боледување без разлика дали ќе користиш лекови или ќе се бориш едноставно.
Кој треба да ти даде боледување ,ако некој има искуство.


Sent from my SM-A025G using Tapatalk
Матичен до 7 дена. Подолго од тоа до 15 дена треба да имаш боледување од психијатар. Повеќе од 15 дена, мора да се продолжи боледувањето од лекарска комисија.
Автоматски споено мислење:

Јасно , терапиите знам се по 6 месеци а боледување изгледа од 2 недели повеќе не може да ти даде...

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
Може, зависи од состојбата и дијагнозата. Психијатар треба доколку смета дека има потреба за боледување подолго од 15 дена, да напише на извештајот, па потоа пациентот се упатува на лекарска комисија за да се одобри продолжување на боледувањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom