Анксиозност

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од pisatelka, 21 август 2010.

 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.013
  Допаѓања:
  9.070
  Нервите болат, и тоа не знам зошто е секогаш на левата страна. Нема врска со срце, тоа се само контракции. Многу луѓе мислат срцев удар ќе ги удри но нема везе. Дијазепам помага, за некоја минута си релакс може и витамин б6 исто да помогне.
   
  На Aleks51162 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  191
  што има врска со социјална анксиозност
  едноставно дремиш како споменик што е многу застапено денес за разлика од минатите децении кога сите се забавуваја, овие генерации денес се гледаат како телиња од што се тупи, досадни, незаинтересирани, устрамени, изгубени во просторот и времето, ништо ненормално сосема природна појава. Ако сакаш да ти биди интересно пуштај се на женски со сила, после тоа ке ти се заубај ич нема да дремиш. Ти дремиш не оти имаш анкс, туку оти ти е досадно.
  Социјална анксиозност е кога ке те стегни паника во краудед плејсес, не можиш да дишиш, напнат си етц.
   
 3. Aleks51162

  Aleks51162

  Член од:
  9 мај 2019
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Ako e mislenjevo za mene...Ne ne sum pusac posto imam 15god a i se hranam dobro treniram ali neznam ke vidam denes ako ne ne podobro utre odam na lekar
   
 4. Aleks51162

  Aleks51162

  Член од:
  9 мај 2019
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Fala ti za mislenjeto
   
 5. Cencebee

  Cencebee

  Член од:
  30 мај 2019
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Да ви кажам мое искуство.1 месец ме мафа оваа анксиозност дали шо оставив цигари и имав мал здравствен проблем незнам.Посебно лошо беше навечер си викав којзнае дали ке се разбудам,300 лоши филмови , те недостиг на воздух, те пецкање во градите,малаксаност.Буквално од дома не излегував.Кога ке излезев одма ми беше страв дали ке паднам или умрам некаде а само 25 години.Пред тој месец полн со живот и се.Правев 2 пати у 1 месец крвна слика,2 пати ехо,2 пати екг,ренген... све супер али одкаде тој гавол ми влезе не та не сум здрав.И се додека не ми пукна филм еден ден доддка сс туширав си праам муабет сам со себе си викам ејј глупак до хелекс стаса ... ден за ден живеееш нигде не одеш ...станам цел ден дома вечер со страв легнувам..И да се врнам на најбитното знаете шо заклучив? Си реков па ајде бе удри ако си решил срце ајде удри и до тука нека е преку се ми е веќе и ги фрлив и хелекс и шо ти знам шо се у пм .Си излегувам па ме маа таа психа ама што би рекле ич на онај не ми е .Нека удре и нека не ме замара та не секоја вечер ке умирам и оп утре пак станам(жив здрав) Дефиницијата ми е мозокот е дел од мене или ке ме слуша или и он нека се гони у 3 пм.Се надевам ддка помогнав на некој .Позз
   
  stratUs, head, Aleks51162 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. aegeansoldier

  aegeansoldier

  Член од:
  24 јуни 2009
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  77
  Imas nizok pritisok zatoa te boli grb,razmani kafe,soleni jadenje,idi kaj maticniot lekar neka ti prepise apcinja za pritisok i se ke ok.
   
 7. Aleks51162

  Aleks51162

  Член од:
  9 мај 2019
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Pritisokot mi je ok 120/70 cat pat 135 bev na lekar mi rekoa nes nz kak ide toa na mk jazik GWS syndrome na (DE jazik se vika taka)
   
 8. Cencebee

  Cencebee

  Член од:
  30 мај 2019
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Ама совет му даде на 15 годишно дете да пие апчиња за притидок.Оди гони женски и ич не се замарај.Докторот ако ти кажал ништо не ти е , да ти биде нешто е исто како гром од ведро небо, шо е ногу малку веројатно.
   

Сподели преку: