Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Да се радуваш дека изгубил СДСМ е сосема ок ама да се радуваш дека со нешто заслужиле да победат ДПМНЕ е права мизерија...Ама така е кога е црно-бело и не може да победи трета па и четврта опција.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
И што ако живее таму, што кур има тоа врска. Не гласаат сега еве, немаат ли право да се интересираат за нивната матична земја?
И јас сум иселен па не паѓам во транс зс локални избори.
Да живееш таму да се бориш те боли цеф у немачка за мкд тебе освен у кафана у офенбах..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.957
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Да се радуваш дека изгубил СДСМ е сосема ок ама да се радуваш дека со нешто заслужиле да победат ДПМНЕ е права мизерија...Ама така е кога е црно-бело и не може да победи трета па и четврта опција.
Друже се радуваме само дека Заев паѓа и најмногу од се дека Левица влегува во советите. За секој чесен Македонец и обичен работник и жител на РМ следува уште борба за подобра Македонија. Така и се гласаше денеска, строго опозиционо ама се знае за кој сме и за што сме.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
И јас сум иселен па не паѓам во транс зс локални избори.
Да живееш таму да се бориш те боли цеф у немачка за мкд тебе освен у кафана у офенбах..
Ме боли затоа што јас не сакам да живеам таму, живеам за да се вратам во подобра Македонија како и да звучи тоа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Го шамараат Шилегов за да го соземат. Мислам дека утре ќе му ги соопштат резултатите. :unsure:
мува не го лазе, си има дозвола и за куќата и за хациендата , адвокатска канцеларија... доста му е.. е сега нема да ги тера до крај тендерите за мостот и после инфраструктура у Ќерамидница, клинички центар, подземнба улица под јужен булевар, ама пак доста му е...
Јас со УСТАВ би забранил повеќе од еднаш градоначалник било кој да биде, не како охридскиот октопод на времето што не знае колку станчиња украл при дивјачката урбанизација што ја спроведе...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
И јас сум иселен па не паѓам во транс зс локални избори.
Да живееш таму да се бориш те боли цеф у немачка за мкд тебе освен у кафана у офенбах..
не паѓам јас во транс ама убо ми е на душава кај што гледам дека народов сватил и решил да го казне најголемиот лажго на светот, најголемиот злосторник и крвник на Македонија и македонскиот народ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
@мкд владе сте тепале во Цапари! Каква е атмосферата таму!?
Abe jas se kazvam od Capari posto Rotino nikoj ne go znae. Duri objasnuvam kaj e Rotino, ke ti recam Capari i zavrsena prikazna. Inaku pojma nemam, ne se ni zamarav iskreno. Mene mi e bitno mojte da imaat sto povekje sovetnici, za povekje belja da pravat, povekje ramkovni vraboteni da ima i taka. Za drugo mnogu mnogu ne se zamaram. Nisto ne mi e smeneto od pred 5 godini, strogo za edni te isti si glasam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom