Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Realno e na ovie lokalni izbori najgolemata opoziciona partija pred se da si gi povrati svoite opstini bastioni koi gi izgubi vo oktomvri 2017 god. pa duri i da lapne i od onie opstini koi i ne se t.e. ne bile bas nivni bastioni. Pa ova se slucuva 30 god. unazad, na narodot mu e skurceno veke od Murto Zaev, pa sega si glasa za Kurto Micko toa e toa, drugata opcija neli "pomaloto zlo" nema ljutis ... Kurto Murto politikata si fura i ponataka vo polna parea !
Читајте го постов со музикава во позадина. :love:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
So ogled na rezultatite, izgleda pogolem del od clenovite na Sds glasale za Mitko Jancev.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ретко одбивен човек овој Тодоров од 11 500 гласачи минатите локални да паднеш на 5000, потоп, катастрофа.

Кандидатите за советници, она детето што не знае да чита а му е портпарол, мајка му на оној од сдмм, синот на лекарот и тоа сите у први 5. Кој од кој поодбивен, човек да не ја отвори листата на вмро некој, автоматски ќе гласа против сдс
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.864
Јас, дури ве читам како прогласувате победа по општини а ниеден градоначалник не знам по име и презиме :ROFLMAO:
Знаеш и те како само резултативе не ти се по желба.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Знаеш и те како само резултативе не ти се по желба.
Искрено ме заболе за резултатите, исти кур се та едните та другите, поготово кога станува збор за Битола.
Би се радувала да освои некоја трета опција, а вака пффф
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Паланчанецот го нема нешто, а?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Ретко одбивен човек овој Тодоров од 11 500 гласачи минатите локални да паднеш на 5000, потоп, катастрофа.

Кандидатите за советници, она детето што не знае да чита а му е портпарол, мајка му на оној од сдмм, синот на лекарот и тоа сите у први 5. Кој од кој поодбивен, човек да не ја отвори листата на вмро некој, автоматски ќе гласа против сдс
Па и ВМРО немаат нешто сјајна листа :D со досегашниот координатор што не ги знае пола улици во Кавадарци, на 4-то место човекот што се собираа донации за да се лечи во приватна болница од корона, а месец дена после тоа отиде на Европско во Романија, обидот од актер итн. Али нема врска, реално двете советнички листи беа тешко срање и затоа се отвори и простор за уште еден независен( Јован Златевски ќе влезе ваљда, заедно со Ристо Сакалиев и веројатно, на мое големо изненадување, Левица ќе влезат)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.864
1634502143250.png

Насловнава од либертас, застаната неколку сати
Автоматски споено мислење:

Искрено ме заболе за резултатите, исти кур се та едните та другите, поготово кога станува збор за Битола.
Би се радувала да освои некоја трета опција, а вака пффф
не бе душо, колку и да се сите лоши никој не може да биде исти кур со заев и неговите говна околу него.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Во Прилеп Левица има сигурни 2, големи шанси за трет и мали за четврт. Се бројат уште.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom