Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Како не го знајме, Наташа го опрај селото.
Za pravo so e taka, taka e.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Пријателче и јас му се ситам на Зајко, ама кога ќе се сетам кој е алтернативата еден очај ме фаќа, што да ти зборам! А штета што е така, бар да има за што да се израдуваме, нешто саглам!
Да бидам искрен и Села од Алијанса може да биде алтернатива само говново да не го гледам.
Еве да ти кажам нешто, јас работам во социјално, доаѓаат таму и по некој македонци, и жал ми паѓа кога ќе дојдат тие некој постари генерации што се пензионери и им треба да извадат сертификат дека се уште живи за некоја скапана пензија што ја земаат од МКД, идат да земат документ и се срамат да кажат од каде се, не можат да ја изговорат Северна, им се стега во грлото, не можам да го опишам тоа што го гледам, и не можам да не паѓам во транс кога гледам дека говново пропаѓа и се надевам ќе си ја добие заслужената казна.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Да се радуваш дека изгубил СДСМ е сосема ок ама да се радуваш дека со нешто заслужиле да победат ДПМНЕ е права мизерија...Ама така е кога е црно-бело и не може да победи трета па и четврта опција.
Небитно,треба да сватат и едните и другите дека народот одлучува,а не партиските полтрони.Овој пат им даде црвен картон и голема опомена на копитава на власт.А народот треба да свати дека со апатија и бојкот ништо не се постигнува.Така да ако ДПМНЕ не ја научат лекцијата тука е Левица како алтернатива.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Мицкоски денес сам не си верува што направи. Инаку не, не планирам да сум политички активен додека е премиер.
Многу срања напраи Заев, колку и да се трудеше Мицковски да засере. Не му успеа овојпат.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Николовски: СДСМ го има најголемиот коалиционен капацитет во историјата.

Ова во превод е: ќе го испушиме на брачата и се ќе им дадеме само да останаме на власт.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Abe jas se kazvam od Capari posto Rotino nikoj ne go znae. Duri objasnuvam kaj e Rotino, ke ti recam Capari i zavrsena prikazna. Inaku pojma nemam, ne se ni zamarav iskreno. Mene mi e bitno mojte da imaat sto povekje sovetnici, za povekje belja da pravat, povekje ramkovni vraboteni da ima i taka. Za drugo mnogu mnogu ne se zamaram. Nisto ne mi e smeneto od pred 5 godini, strogo za edni te isti si glasam.
Најубавиот и најзелен регион кај нас, заедно со Завој меѓу Охрид и Ресен, и се разбира уште една општина.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.221
Поени од реакции
35.824
Хахах овој Николовски ги брои општиниве кај што победиле или водат, само две имаат над 10 илјади жители :LOL:
На крај вика, Сдсм го има најголемиот коалиционен капацитет. Кажи дека пушите кур по најефтина тема, немој тука културен жаргон.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Николовски: СДСМ го има најголемиот коалиционен капацитет во историјата.

Ова во превод е: ќе го испушиме на брачата и се ќе им дадеме само да останаме на власт.
Ептен им тече низ ногавици. Прво, со најголем капацитет ќе мора да бираат дали Дуи или Беса во Тетово. Баш многу непреспиени ноќи ги чекаат.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Втор круг Скопје ќе биде крваво. Паланечкиов незнае кај тера, лупа глупости и се фаќа за сламка некоја дека шитарите ќе го спасат. Мизерија мизерија, скопсково крило на СДС има една недела да му даде нога на Заев, иначе го јадеа курот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom