Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Катастрофа коментаторот на Арена, го пуштив и цело време меле без престан 200 на саат, еве сега во моментов пуштив на Хрватската Арена каде мометираат Хрвоје Булиќ и Франчески и нема споредба, има комуникација помеѓу двајцата коментатори во опуштена атмосфера, како што доликува на драфтот.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
kje ne otsechi arena belgrad od nfl :(
realno ivan hrvoje drug filing davat na utaakmicata, taa sto e edna nedelno kolku sho imame vreme da izgledame..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Hrvatite se vrv za Nfl, a ne znam kako ne procitav deka ima na Arena, jas preku strim gleav/spiev od Nfl network.

Inace nikoj ne spomna deka Lamar si dobi dogovor, 60m po sezona ako ostane zdrav, sekako zbogum SB za Baltimor, ne veruvam so tolkav cap hit i sposobnosta negova da gi donese do SB.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Катастрофа коментаторот на Арена, го пуштив и цело време меле без престан 200 на саат, еве сега во моментов пуштив на Хрватската Арена каде мометираат Хрвоје Булиќ и Франчески и нема споредба, има комуникација помеѓу двајцата коментатори во опуштена атмосфера, како што доликува на драфтот.

Булиќ е коментатор и на Арена?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Булиќ е коментатор и на Арена?
Да на Хрватската Арена, всушност они заедно со Ивковиќ беа коментатори на Арена, пред да прејде НФЛ на СК. Колку што знам Булиќ не е врзан со договор пошто он е адвокат и само хонорарно работи како спортски новинар.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Да на Хрватската Арена, всушност они заедно со Ивковиќ беа коментатори на Арена, пред да прејде НФЛ на СК. Колку што знам Булиќ не е врзан со договор пошто он е адвокат и само хонорарно работи како спортски новинар.
ama seto ova dzabe ko kaj nas odi arena od belgrad taka da ni hrvoje.nema da go slushame
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Да на Хрватската Арена, всушност они заедно со Ивковиќ беа коментатори на Арена, пред да прејде НФЛ на СК. Колку што знам Булиќ не е врзан со договор пошто он е адвокат и само хонорарно работи како спортски новинар.

Нема опција у Телеком да бараме да се сменат Арените?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Не пошто се врзани со реклами и со лиценци за овој регион.
Рано е сеа да ти праќам листи док почне нова сезона ќе ти умрат, ама пингај ме пред да почне ќе ти споделам :) (не ги скенирано јас ама имам неколку пријатели што скенираат)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Братот заработува 40 милиони годишно од Чифс и уште околу 7 милиони годишно од реклами. Договорот со Чифс му е на 10 години и нема многу простор за промени, меѓутоа можно е хонорарите од реклами да растат. Кога ќе освои уште 2-3 прстени ќе заработува повеќе од реклами отколку од Чифс, знае што прави. Кога ќе се пензионира ќе биде на листата на најдобри QB во историјата на спортот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom