Американски фудбал - NFL лига

Член од
6 септември 2021
Мислења
227
Поени од реакции
344
Ne be mora da se vovede pravilo da mozhe da se prai challenge za FLAG. Ne mozhe sekoj sudija da si frla zname koga saka i pritoa da ne bide pregledan. Za vakvo nivo,mora sekoj tim barem po eden extra challenge da ima za ovie situacii
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.703
Поени од реакции
2.968
Ја гледав текмата.. Едно не ми беше јасно, зошто Канзас не тргна на тач даун кога беа 1 метро од голот на 2-3 мин до крајот..
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.634
Поени од реакции
3.651
Ја гледав текмата.. Едно не ми беше јасно, зошто Канзас не тргна на тач даун кога беа 1 метро од голот на 2-3 мин до крајот..
За да потрошат време и да не остават на Филаделфија да има шанса за напад
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
227
Поени од реакции
344
Ја гледав текмата.. Едно не ми беше јасно, зошто Канзас не тргна на тач даун кога беа 1 метро од голот на 2-3 мин до крајот..
Zoshto bi idele na TD i da rizikuvaat fumble ili interception koga imaat dobiena tekma so Field Goal?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Zoshto bi idele na TD i da rizikuvaat fumble ili interception koga imaat dobiena tekma so Field Goal?
Поентата беше да се потроши време а не да се пазат од фанбл. Џерик МекКинон имаше отворен пат за ТД ама застана на јард линијата за ТД.


Од тука со два нил даун и обидот за ФГ, саатот дојде на 8 секунди.

Ме поеба Канзас спремен бев да ја отворам темата дали Махомс е НФЛ Леброн со изгубени Х финалиња ама судиите не мислеа како мене .

Реално Фила онаму каде што сите очекуваа најмногу, во дефанзива, ништо не покажа. Скрос без жар, знаеме дека не се некои ривалски екипи Иглс и Чифс ама пак не сетив ич да гризат.

Малце нервира што сите спортови си имаат некој таков омилен лик врз кого ја базираат рекламата за кревање на популарност на тој спорт и обично знаат да умешаат прсти во нивните подвизи, се надевам дека АФЦ ќе испорача наредна година тоа што се очекува со сите овие КјуБи-ња што се во конференцијава и некој ќе го макне Канзас од старт на плеј оф.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Следната сезона на кој канал ќе биде НФЛ? Пак СК?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.903
Поени од реакции
84.295
Ептен рано предвидување за следна сезона:

Бафало освајаат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ептен рано предвидување за следна сезона:

Бафало освајаат.
Пааа, ова ќе биде прва година од вториот договор на Џош Ален, 39м cap hit и колку што знам немаат место на cap, т.е. не можат ни да ги потпишат сите играчи. Многу е битно во каква форма ќе биде Вон Милер, затоа што нивниот пад сезонава се поклопи со неговата повреда.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.903
Поени од реакции
84.295
Пааа, ова ќе биде прва година од вториот договор на Џош Ален, 39м cap hit и колку што знам немаат место на cap, т.е. не можат ни да ги потпишат сите играчи. Многу е битно во каква форма ќе биде Вон Милер, затоа што нивниот пад сезонава се поклопи со неговата повреда.
Ма прва екипа ми текна што ми текна со најдобра шанса за титула е, а сакав да имам early bird prediciton :D

Вон Милер нема да е на ниво сто посто, ама не сумњам дека и оваа година ќе бидат меѓу најјакиве во лига.
Ако не сега... кога? :D

Не знам, веќе им пројде тој период на уигрување, мислам дека веќе од следна сезона Билс не се тип на екипа што компетитивност ќе им се смета за успех. МИНИМУМ учество во СБ or bust.

Премногу се уиграни и квалитетни за да им се прости било што.
На хартија се подобри и поспремни од сите останати екипи во АФЦ освен Чифс.

Еве, ако утре почнува плејоф за следна сезона, наративот ќе биде на нивна страна.
Чарџерс се чоукери. Од нив ќе изгубат? Џегс една добра сезона имаат зад нив.
Бенгалс...е Бенгалс се добри, Ама пак, мислам Билс би биле благи фаворити и тука.

Чифс мислам нема да одат бек ту бек.
Во НФЦ нема многу екипи што го имаат квалитет за СБ.
Вака у моментов.. Иглс мислам нема пак да бидат до ова ниво јаки.
Далас се тука...ама Далас скоро секад се губат во битни утакмици.
49ерс се добри и покрај сите повреди, ама...пак, шо знам.... кој ќе им е КБ? СМС пак ли ќе биде на исто ниво? Ќе имаат ли пак среќа со повреди? Кој ги знае..

Значи, мислам екипа од АФЦ ќе освои.
Бенгалс или Билс.
А Билс на толку порази..мислам ќе им тргне конечно.

Така да, ете нека биде ова предвдиување за следна сезона.

Секад ми било интересно правење СБ предвидување година унапред, па ете, да пишам и ја :D

Ете, кога веќе тргнав со објаснувње, нека биде Билс-Најнерс, што да не :D
Автоматски споено мислење:

А, иначе и ова да кажам

Во моментов е најдобро да си фан на Чикаго, им љубоморам :D

Во предобра ситуација се.

Филдс е онака, мој тип на КБ, баш игра добро. Годинава кога и да го гледав беше сосема солиден и Чикаго играа сосема солидно да ми беше шок што беа најслаби во лига (ок, негде последните 4-5 недели стварно влегоа во танк моуд, ама негде до 10та недела беа и повеќе од солидна екипа)

Имаат ептен пикови на драфтот, а чинам и кап спејс. Све делува перфектно за екипа што може да стане сериозна во НФЦ; особено што Арон ќе се тргне можда, НФЦ е стварно ептен слаба у моментов (ок ги забораив погоре и Минесота да ги спомнам во подобрите НФЦ екипи)
Како за малер Детроит и Минесота сега се солидни баш кога Грин Беј паѓаат, ама ипак, мислам Чикаго за 2-3 години ќе бидат ептен солидна екипа.

Значи не, оваа година, може ни плејоф нема да фатат, ама за 2-3 години би требало да бидат слични на Иглс (иако тогаш ќе му заврши руки договорот на Филдс мислам, ама ипак), ќе им функционира се.

Само да имаат малку среќа во драфтот да најдат некој гејмчејнџер... 2025 или 2026 ќе бидат меѓу топ 4 екипи во НФЦ и кандидати за СБ.
Јув хрд ит хир фрст
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Ииии ваљда тоа е тоа... Истиов новинар прв ја сподели веста дека Џетс и Роџерс се во преговори.


Пред 12 години сестра ми директно од Висконсин ми го купи првиот дрес од Грин Беј иако тогаш немав појма кој е Арон Роџерс. Играчот поради кој го засакав овој спорт, играчот поради кој Грин Беј ми стана втор омилен спортски тим.

Успеав да го гледам и неколку пати во живо, на тренинг камп и на две утакмици

3A9C068C-9E4B-4CE8-945B-F14868AF7D31.jpeg

6995E11D-82D8-4FE3-ACC8-F39BF5CFAFDE.jpeg
42852D14-349A-4821-8A29-749B8AD3C179.jpeg

Се надевам само дека во Џетс ќе освои барем уште еден супербоул.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom