Американски фудбал - NFL лига

Член од
6 септември 2021
Мислења
228
Поени од реакции
345
Back 2 back Super Bowl kje bide za Bengals. I so zdrav Mahomes gi tepaat Chiefs. Strashna ekipa, kolku nadmokjno izgledaat protiv Bills. Kakov kreten ispadna ovoj Diggs mu se dere u faca na Allen kreten tezhok.
Sepak mislam deka u Super Bowl nema da imaat shansi so Eagles / 49ers,no navivam za Bengals radi Burrow, momentalno najdobar QB spored mene u liga zasluzhuva da osvoi. Dechkoto gaziiii
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Топ екипи останаа, кој и да освои нема да имам проблем.

Вака на прво би рекол Чифс-Најнерс би бил СБ, и ваљда Чифс освојуваат.

Ама мора да кажам дека сум импресиониран од фудбалот на сите четири, кој и да освои би било заслужено.

Бенгалс - секоја чест, мислев сезонава ќе се изгубат, ама ете, Ремс се изгубија :D Со билс одиграа ПЕРФЕКТНА утакмица, ако играат така до крај (што...реално е ептен тешко)

Најнерс - Многу многу добра екипа и франшиза. Пурди е сосема сосема солиден КБ. Мекафри е ИГРАЧИШТЕ. Од аспект на МВП во буквална смсила? Тој е МВП за мене. Без него Најнерс немаа да стигнат тука. Играчиште!! Се надевам во ХоФ ќе влезе, ама ќе му треба СБ можеби тука за нешто такво. Пре-пре-предобар играч. Ама можеби и последна или претпоследна сезона на врвно ниво му е ова. Одбраната им е топ.

Иглс - Уште пред 2 сезони знаев дека одат на прав пат. Мислев лани ќе имаат ваква сезона па малце ме разочараа, ама еве, оваа година го исполнија очекувањето. Браво! Некои можеби мислат не се уште на ниво, ама не се лажете, Иглс се ЛИЏИТ. Макар и да изгубат утре, сезонава им е лиџит и играат предобро. Ник е супер тренер. Впрочем сите од тренериве што останаа се ептен квалитетни

Чифс - А што да се каже. Супер франшиза, супер све. Ама..ако не освојат СБ годинава... никој нема да ги памти како "наследник на Петс" што реално и се пошто си газат воАФЦ


Кој и да освои ќе биде заслужено.

Реално, Чифс мислам се #1 фаворити, ама здравјето на Махомс ќе биде клучно тука.

Порано Најнерс не ги сакав, ама некако после сите повреди и проблеми... би било филмско да победат со Брок сезонава.

Не' очекуваат солидни натпревари.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Каква глупост човече од Осаи...

Иглс би требало да се благи фаворити во СБ, но тоа главно зависи како ќе се опорават Mahomes и Hurts.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
228
Поени од реакции
345
Kakov peh za 49-ers ne e mozhno znachi. I dvata QB da se povredat...eh da go imaa u roster Garrapolo,druga pesna kje beshe. Chiefs dobija na greshki na Bengals. Ne mozhesh da si dozvolish na 0:39 do kraj da imash posed i da ja izgubish utakmicata... Defitivno Burrow-Mahomes kje prerasne u jako rivalstvo i se' pochesto kje gi gledame u konferencisko finale.
Eagles mi se favoriti u super bowl,bidejkji mislam deka ofanzivata kje go reshava pobednikot,a ne defanzivata. A momentalno nema podobar napad u liga od Eagles.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
228
Поени од реакции
345
Isto odlukata na Nick Sirriani ne mi beshe jasna. Zoshto na dobiena utakmica seushte mu igrashe Hurts? Sekako vleche povreda i ushte dopolnitelno rizikuva da se dopovredi...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Лесна победа ќе биде за Чифси, неверојатна екипа се, практично покриени на сите позиции, какви само муда на 3ти и 4ти даун, ниедна екипа не е на тоа ниво, а посебно јадните Еаглес.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Кога се пензионираше лани, се осеќаше дека има простор да се врати, поготово што имаше уште една година од договорот со Тампа. Ама сега е дефинитивно крај, веројатно се осеќа дека не може да се натпреварува против атлетски машини, плус и нови генерации на врвни QB-ња (особено во AFC). Капа долу за цела кариера, постави бројки кои се тешко достижни (освен ако некој ко него игра до 40+). G.O.A.T.!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Ајде стандардно и годинава да пишам што е патот на двете екипи до победа.

....

појма неам.

Сериозно, од кога гледам НФЛ никогаш не сум бил вака збунет за СБ.

Вообичаено ситуациите се јасни. Скоро па секогаш се знаеше кој е патот на екипа А и екипа Б до СБ.

Ама оваа година?
Ептен тешко за предвидување.

Од една страна, Махомс не е на 100% најверојатно.
Од друга страна..па и Хуртс не е најздрав, а и влегоа во СБ пошто 9ерс играа со 4ти квотербек..

Иглс играат маестрално цела сезона. Најдобра екипа сезонава и тоа заслужено.
Од друга страна... Иглс се... Иглс. А Чифс се Чифс.

Цело време очекуваш Иглс да паднат...ама ете, од негде петта недела наваму се гледа дека се сериозна екипа.

Ако играат како што играат цела сезона..имаат шанса Иглс за титула.
Ама па...ќе паднат бе еднаш...така?

Мислам сериозно, тимов на хартија не е ЕЛИТЕН до тоа ниво да освои СБ со еден пораз во цела сезона.
Ама па... стварно е добар.

Не знам, ептен ептен мистериозен тим од аспект на СБ и тоа што ќе покажат вечер.

Чифс ги знаеме. Буквално знаеме што екипа се. Ги имаме видено и со Чед Хени и со Алекс Смит претходно и... го знаеме и Рид и Чифс и се.

Еве, ќе кажам дека денеска ќе зависи се од Иглс.

Ако играат како што играат цела сезона...може да освојат.
Ама тоа што го играат цела сезона е стварно квалитен фудбал на високо ниво.

Очекувам ептен притисок врз Махомс, а пошто не е 100%.... ќе има тука интересни ситуации.

Сакам да верувам дека ќе има ептен поени пошто двете екипи имаат јак напад, ама уопште нема да се изненадам ако е low scoring game.

Махомс не е 100%. О-лајнот не им е нај.
Иглс влегоа до СБ без Џален да треба ептен да се замара.

Може ова да биде некоја тврда утакмица 3 четвртини и во четвртата да се решат.

Мене секоја логика ми вели Чифс дека се подобрата екипа.
Ама па сите некои intangibles ми одат кај Иглс.

Не знам.

Ама мислам дека ова ќе биде КЛУЧЕН натпревар за династијата на Чифс.

Ако победат - и официјално се мини-династија и една од најдоминантните екипи 2015-2025. Ќе бидат ставени во кош со Колтс и Стилерс на пример кои ја имаа несреќата да бидат во исто време со Петс.

Ама ако не победат? Само 1 СБ на толку јаки сезони? Хмм.. веќе се менува наративот. "Ех, се губат овие под притисок у СБ."

Нема уште многу чизбургери останато во кариерата на Енди Рид.
Махомс веќе не е младич, туку е сериозен играч во сериозни години.
Повредите и кап спејсот не се за занемарување. Знам многумина оваа сезона мислеа деак Чифс ќе пропаднат и нема плејоф да фатат (апсолутно забегано очекување, појма немам што мислеа луѓе со овие прдвидувања), ама ако не освојат оваа година? ...кој знае, може некој мини ребилд да се направи за нив каде што нема да бидат #1 фаворит повеќе... Сепак АФЦ е се посериозна и посериозна, а Чифс полека ќе треба да го прават тој софт-ребилд секако на некои позиции.
Келце исто така веќе е ветеран, 34 години ќе има следна сезона...

Предвидување, for the sake of предвидување:

Чифс-Иглс: 31-21 (0-10; 7-3; 10-0; 14-8)
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
How about those Choieeeeffffssssss.

I eaglsi se zakon covece , mislam deka e edwn od po izednacenite SB ....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Судија педер Канзас нема аеродром

Сепак нема изненадувања, цела утакмица беше според очекувањата, и Канзас и Фила одиграа на врв на своите можности. Добра текма, ама судииве...ептеееен сјебаа.
Катастрофа, да сум фан на Филаделфија.... :mad:

Барем ќе има интересен контент од фанови на Филаделфија како ја гледаат утакмицава и после тоа искачаат на riots :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom