Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.768
ццц колку лош начин да изгубиш за Чифс.. :(


Ќе биде јака утакмица Стилерс-Пејтриотс. Едни од ретките екипи што можат да се носаст со Патс (и да ги победат) се Стилерс

Уште стојам на тоа од пред пар недели што го превидов Пејтриотс-Пакерс СБ. Ама нели, лесно може да се случи и сосема обратното.... би требало да бидат лудило и двете другата недела
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Iskreno utakmicava mi beshe meh iako neizvesna. Stilers bez TD do duel so Pets.

Mislam dela i Patriots i Steelers ne odigraa kako shto znaat i deka mozhat bolje, osobeno vtorive. Mora da se izdvoi Bel, odlichen kako i sekogas so preku 170 jardi.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.768
Да се потсетиме уште во Ноември што реков за Далас :D
A бе како далеку у прва плејоф утакмица ќе го јадат стапот
[DOUBLEPOST=1484540834][/DOUBLEPOST]
Iskreno utakmicava mi beshe meh iako neizvesna. Stilers bez TD do duel so Pets.

Mislam dela i Patriots i Steelers ne odigraa kako shto znaat i deka mozhat bolje, osobeno vtorive. Mora da se izdvoi Bel, odlichen kako i sekogas so preku 170 jardi.
Изгледаше ко да се играла во 99та па сега снимка даваат.. :D

Многу дебилен терен им е овој на Чифс меланхоличен ми е целиот....а и мечот беше таков...игра без игра....а штета за 2та поени на крај, јако ќе беше барем да беше последниот драјв решавачки али...антиклимактично испадна :/[DOUBLEPOST=1484541476][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/MEMES.of.the.NFL/videos/1371039332942751/

:pos:
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ако одбраната на Грин Беј е како вчера, Атланта ќе им даде 100 поени. Ќе ги отворат. Треба да се средат малку.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.853
Поени од реакции
23.151
Aron Rodzers, Meti Ajs, Brady i Big Ben vo konfereciskite finalinja.
Sto moze pojke da se posaka.

Levon Bell e najdobriot RB u ligava sto sum go videl posle Ladanian Tomlinson. Nedopirliv, a letovoefri ejdzent, a Steelers se mnogu teski na pregovori i plakanje golemi sumi na igraci Antonio Brown mislam deka ne e ni vo top 5 najplateni resiveri a e ubedlivo najdobar igrac na taa pozicija, kje bide interesno letovo.

Inace


Zao covek !! :)

Ima spekulacii deka Romo kje ide u Denver najverojatno.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Pitsburg mozat da go dobijat NE, toa e 50-50 mec, duri mislam deka Stilers se podobra ekipa, ama Rodgers i kompanija tesko ke se spravat so Atlanta. Atlanta e definitivno Superbowl materijal, mozebi i najdobra ekipa vo momentov.
 
B

Blade Torch

Гостин
2-0 во тачдауни, и пак пораз. Со шутирања ги добија бе :ROFLMAO:
Не дадоа на хајлајтс зошто го поништија првиот обид за 2 поени. Исправна одлука беше?
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
2-0 во тачдауни, и пак пораз. Со шутирања ги добија бе :ROFLMAO:
Не дадоа на хајлајтс зошто го поништија првиот обид за 2 поени. Исправна одлука беше?
Да, чист холдинг од Ерик Фишер над Џејмс Харисон, го сруши
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
2-0 во тачдауни, и пак пораз. Со шутирања ги добија бе :ROFLMAO:
Не дадоа на хајлајтс зошто го поништија првиот обид за 2 поени. Исправна одлука беше?
Da da pretera vo vlechenjeto 72kata. Da napravese eden mal poteg i da go pustese, em i toa ke beshe dovolno za realiziranje na pasot, a ne veruvam deka sudiite ke dosusea prekrshok. Ova beshe apla ochigledno i nemashe sansi da se pregleda niz prsti.
 
B

Blade Torch

Гостин
И да го поминеше ми изгледа дека пасот пак ќе беше фрлен, ама тоа е, адреналин мава, а и најбитен момент е, се крши мечот...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од Брет Фавре му е дресот, овој ептен бендвеногер :icon_lol:

Абе, имате дресови или остали облеки од НФЛ? Знам @SanIker има фул опрема од ГБП. Ја пред некој ден случајно открив дека сум имал дуксер од Сан Франциско 49ерс. :pos: И тоа оригинал лиценсиран продукт. Да побарам дома што носеле фамилијата од САД сигурно иам и нешто од Детроит и Чикаго. :pos:

Него, останаа сите real qb's во финалињата. Ги нема хибридите ко Прескот, Вилсон и Њутн (овој среќа уште рано испадна) кои повеќе трчаат него што додаваат. Тоа што овие тројца се сите црнци а овие што останаа белци „ич нема врска“. :D
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Haos den deneska. Pederski ja premestija utakmicata vo veceren termin. Cel den glumam deka nesto rabotam. Idniot ponedelnik zemam sloboden den:).
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.394
Поени од реакции
7.641
Абе, имате дресови или остали облеки од НФЛ?
Јас имам по нешто опрема :) Ќе пишувам според ред на купување :)
- Пончо од Стилерс купено во Коста Маја, Мексико (фалц упм ама јбг, барем топло држи) 40 долари... грррр
- Дрес од Пејтон Менинг, Рибок, откако смени екипа мислам дека 10 долари го платив :)
- Дрес од Трој Поламалу, уриѓинал најки црн 100 долари
- Јакна од Стилерс, сива, сторм-фит технологија 220 долари (срце ме стегна кога видов дека е шушкафче, а јас сакав да купам зимска јакна :) ама за пролет-есен е предобра).
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.472
Поени од реакции
13.968


Ми се погоди за зимово..
Кај мене сестра ми се пресели во Висконсин 2011 година па наредната година јас отидов и од тогаш почнав сериозно да го пратам спортов.. Тогаш си купив и дрес од Роџерс. Во септември бевме со бродот во Портланд и си ја купив капава за 40$ од finishline мислам беше. После тоа од Белиз си купив и пешкир за на плажа. Белиот дрес на Пекерс многу моќно ми изгледа па тоа ќе биде следно здравје кога ќе се вратам на океаните за два месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom