Американски фудбал - NFL лига

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
СУпербоулот кој ке се игра на 7ми февруари ќе биде спектакл... според мене....

Њу орлеанс САИНТС - Индианаполис КОЛТС!!!

Дру Брис - Пејтон Менинг....:vozbud:
леле брат ќе биде нешто невидено. ама не заборазај да гледаш и Pro Ball на 1ви:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ееее да, арно ме потсети... Алл стар мечот во НФЛ лигата...:vozbud::vozbud: само со термините да видиме како стои...
ќе биде јако, иначе, изгледа од 01:30 по наше време ќе почне.

а и за супербоулот збор-два. дефинитивно се пласираа екипите кои најмногу го заслужија тоа, со нивната константно добра игра цела сезона, со порази само кога веќе не им беше потребно да победуваат. Би требало да биде еден од подобрите финалиња во последно време, иако ланското го издигна критериумот доста високо, па ќе видиме:helou:
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
ќе биде јако, иначе, изгледа од 01:30 по наше време ќе почне.

а и за супербоулот збор-два. дефинитивно се пласираа екипите кои најмногу го заслужија тоа, со нивната константно добра игра цела сезона, со порази само кога веќе не им беше потребно да победуваат. Би требало да биде еден од подобрите финалиња во последно време, иако ланското го издигна критериумот доста високо, па ќе видиме:helou:
да ама ќе играат сите ограчи освен играчите на Colts и Saints. Ама едвај чекам да го видам Филип Риверс у акција пак. Не ми се верува дека со Аризона изгубија 17 -14 :(
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
да ама ќе играат сите ограчи освен играчите на Colts и Saints. Ама едвај чекам да го видам Филип Риверс у акција пак. Не ми се верува дека со Аризона изгубија 17 -14 :(
Од каде бе оваа информација? Сега баш ги гледам составите и во стартерите се Пејтон Менинг и Дру Брис и други кои играат за финалистите...освен ако има некое правило, дека од тие две екипи отпаѓаат за пробоул? затоа што немам досега гледано пробоул, па не сум запознат со тоа :)

едит: сега прочитав на страната дека има такво правило и дека нема да играат :)
 
С

Спенсер

Гостин
утре во 7.20 ПМ, (тоа кај нас незнам точно колку е) ке се одигра Проуболот односно Алл старс мечот... кој знае колку е кај нас 7.20пм америчко време?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
утре во 7.20 ПМ, (тоа кај нас незнам точно колку е) ке се одигра Проуболот односно Алл старс мечот... кој знае колку е кај нас 7.20пм америчко време?
тоа ти е за помалце од саат време :) ќе биде јако, чекам да го видам Џони Нокс :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
сега ја спуштам играва бегајте :smee:

Незнам ни правила ништо ама кај и да е ќе научам.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
сега ја спуштам играва бегајте :smee:

Незнам ни правила ништо ама кај и да е ќе научам.
уууу, играта е многу јака! која ја симнуваш? јас ја играм 08 затоа шо друга нема шанси да ми фати компјутерот :)
иначе, многу е лесна за играње, треба малце да погледаш шо како, и брзо се сфаќа, а исто така, многу полесно ќе ја го сфатиш самиот спорт преку играта, него ли само со гледање на тв. не дека со гледање тешко се сфаќа, ама преку играта, правилата ги осеќаш на своја кожа и ти влегуваат во глава :) сега, фала богу кога ќе видам некој пенал што ќе досудат во живо, се зачудувам дека не сум го знаел, ама тоа е :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
уууу, играта е многу јака! која ја симнуваш? јас ја играм 08 затоа шо друга нема шанси да ми фати компјутерот :)
иначе, многу е лесна за играње, треба малце да погледаш шо како, и брзо се сфаќа, а исто така, многу полесно ќе ја го сфатиш самиот спорт преку играта, него ли само со гледање на тв. не дека со гледање тешко се сфаќа, ама преку играта, правилата ги осеќаш на своја кожа и ти влегуваат во глава :) сега, фала богу кога ќе видам некој пенал што ќе досудат во живо, се зачудувам дека не сум го знаел, ама тоа е :)
Не не најновата ја спуштам 2010 за на xbox ево сега ја режам ќе ти кажам како е :smee::smee:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
http://www.nfl.com/videos/nfl-pro-bowl/09000d5d8161cc0c/Pro-Bowl-highlights
иначе Супербоулот по наше време некаде накај 23.00 ке биде... така некако, +- 1 саат,незнам дали ми е точна пресметката...:vozbud:
од 12.00 ќе почне по наше време. а емисијата што е за NFL Countdown ќе оди од 20.30 и ќе има многу интересни работи во истата за супербоулот низ историјата и за што треба да се очекува од сегашниот.

што се однесува до Пробоул, не беше ништо посебно, скоро и досадно да беше, немаше никаква возбуда, никакви атракции...јас очекував дека ќе биде како нба-ол стар, кога се прави се што во регуларна утакмица е лудост да го направиш, ама тоа е...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Денеска е денот! Големиот SUPERBOWL 44. Би требало да биде фантастичен натпревар, со многу неизвесност и фасцинантни потези. Барем тоа јас го очекувам вечерва. Уште нешто повеќе од 2 часа до почетокот на мечот на годината. На ESPN America, веќе почна специјалната емисија посветена на финалето, и има доста интересни работи кои ги кажуваат. Се надевам дека кога ќе почне натпреварот, ќе ги даваат и рекламите за време на паузите, затоа што тоа се најинтересните реклами во годината :) Како и да е, важен е натпреварот. И за крај, GO SAINTS!!!!
 
С

Спенсер

Гостин
ајдееее... чекаммм! само,точно се знае кога ке почне натпреварот??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom