Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.478
Поени од реакции
13.977
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


Уште немам видено пример да речеме како некој корнер или сејфти би сопреле некој ранинг бек како Дерек Хенри кој е дупло поголем од нив.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ne znam so koj pamet raste draft stockot na JJ McCarthy, ke go kosta rabotata nekoj GM so ke se istrca so nego
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
:pos: :pos: :pos:
(ако не се гледа caption-от, поентата е дека сега без hip drop tackles ќе треба вака да се прави tackle :ROFLMAO: )
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Знае некој добри сајтови за стрим?
Еве сега на пример се снајдов за драфтов (да, да, знам го има на Арена), ама имам проблем во последно време скоро сите сајтови не ми се лоудат т.е. не се лоуда стримот, останува на buffering, а збориме за сајтови што функционираат кај други.
Бумер сум малце за вакви ствари, не знам дали ми фали нешто, ама у последно време стварно имам проблем да најдам стрим што нема да се заглави пред да се пушти (а истите страници претходно ми функционирале)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Ако го упропастат и Пеникс...

Биџан, Питс и Пеникс во рок од пар години, ако успеат 3 неверојатни таленти да сјебат.... свакачаст
Автоматски споено мислење:

1714097486014.png
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Interesno ke bide JJ i vikinzite .....
Najgolemo iznzenadyvanje jas mislam Atlanta sto zema QB , pari frlija na ovoj QB od Vikings i sega so top 10 pick grabnaa QB .....
Ah da i najbrziot od ovaa godina na 40m dash padna u skut na Mahomes :brlav:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Стварно добар, од дамна немаше вака мејнстрим роуст, мислам со ова ќе се вратат пак во мода роустовиве :D

Инаку... Спорт Клуб давале УФЛ (УСФЛ? ХФЛ? не знам се искомбинираа више не знам ни како се викаат..) ако некој сака да гледа, јас баш сега дознавам :eek:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.907
Поени од реакции
11.524
Роустот беше многу добар, ме изненадија Еделман и Гронк, се спремиле добро. :D

Инаку да, на СК од почетокот на сезоната оди UFL(се споија XFL и UFSL). Две дивизии, по четири екипи.
Чат пат знам да пуштам малку, мада атмосферата секако не е како на NFL/колеџ утакмици. Тоа го осетив и лани кога бев во Сан Антонио на утакмица на Brahmas, али да се дешава нешто со амерички фудбал додека е off-season во НФЛ.
Најпозитивна работа што може да се имплементира во НФЛ е тоа да ги слушаме судиите како комуницираат меѓу себе. И да не е во живо, барем да има можност за битни акции да чуеме во повторена снимка што разговарале.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Излезе распоредот, и повторно со капитализмот, утакмици за Божиќ............на Нетфликс

леле мамата у борбата за бескрајни профити и "number go up - brain go brrr" теоријата маме си ебаа.
Мило ми е што ние вака дома ќе си гледаме, ама замисли си почнал да гледаш фудбал, убавината е што е достапно за секого, си праиш муабет за тоа на работа, си гледал како мал со татко ти, како повозрасен со фамилијата, со синот, ова-она... и после толку години каде буквално поентата беше ЕЈ ОВА Е ЗА НАРОДОТ, сега имаш утакмици на Амазон, на Нетфликс, на НФЛ Нетворк, на курци палци..

А не дека е ново, за тие од 19 саат утакмиците само ги даваат во одредени маркети каде што се заинтересирани нели, и памтам негде доцни 2000s/рани 2010s имаше утакмици на Тампа Беј што не се ни даваа уопште и ако си фан на екипата...јбг 2-3 пати во годината нема да гледаш фудбал, тоа е (вредеше декадата+ срања за овие последниве години од фандомот, никад да не се повторат)

Или еве во Премиер Лига во фудбал утакмиците од 16 саат што не ги ни даваат во Англија...
хаос е, не сме ние свесни колку имаме лесно вака за гледање.

Ама муабетот ми беше... Нетфликс бе...две утакмици.... колку пари треба човек да даде за фудбал да гледа на...... лаптоп/мобилен.

Можам да замислам колку постари луѓе ќе се нервираат и ќе се јавуваат "ee sinko? ti bese po ova kompjuterive kako da namestam be da gledam ova?"

И ширење на интернационални пазари, па прашање е кога и уште една утакмица ќе додадат... Ако ова у НБА им успее со in-season турнирот, прашање на време е кога ќе направат нешто слично и овие...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Инаку не знам дали видовте, ама натпреварот Хрватска-Македонија беше гледан од страна на еден од (ако не и #1 на листата на) најголемите тренери на сите времиња

А освен Боби Милевски, натпреварот го одбележа и Бил Беличик
1717933850040.png


Од другите вести... нема да е полошо од риплејсмент рефс ваљда?

1717933909016.png

И за крај на постов - Биг Дом :D

1717933924651.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom