Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Hip drop tackle е баниран.
НБА 2.0, ќе банираат работи само за да има ресзултати 49-56 и после кога ќе сфатат за пар години дека повеќе поени не го прави ова подобро ќе го вратат правилото.
Мамата


Уште немам видено пример да речеме како некој корнер или сејфти би сопреле некој ранинг бек како Дерек Хенри кој е дупло поголем од нив.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ne znam so koj pamet raste draft stockot na JJ McCarthy, ke go kosta rabotata nekoj GM so ke se istrca so nego
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
:pos: :pos: :pos:
(ако не се гледа caption-от, поентата е дека сега без hip drop tackles ќе треба вака да се прави tackle :ROFLMAO: )
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Знае некој добри сајтови за стрим?
Еве сега на пример се снајдов за драфтов (да, да, знам го има на Арена), ама имам проблем во последно време скоро сите сајтови не ми се лоудат т.е. не се лоуда стримот, останува на buffering, а збориме за сајтови што функционираат кај други.
Бумер сум малце за вакви ствари, не знам дали ми фали нешто, ама у последно време стварно имам проблем да најдам стрим што нема да се заглави пред да се пушти (а истите страници претходно ми функционирале)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Ако го упропастат и Пеникс...

Биџан, Питс и Пеникс во рок од пар години, ако успеат 3 неверојатни таленти да сјебат.... свакачаст
Автоматски споено мислење:

1714097486014.png
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Interesno ke bide JJ i vikinzite .....
Najgolemo iznzenadyvanje jas mislam Atlanta sto zema QB , pari frlija na ovoj QB od Vikings i sega so top 10 pick grabnaa QB .....
Ah da i najbrziot od ovaa godina na 40m dash padna u skut na Mahomes :brlav:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom